Meg tudja-e grafológus mondani a kézírásból, hogy valaki hogyan írta a kézírást, amit a grafológus vizsgál?
Mondjuk, hogy kényelmetlen testhelyzetben írt, lelógott a könyöke vagy fájt a keze, túl hosszú volt a körme vagy lerágott. Vagy, hogy hogyan fogta az írószerszámot. Vagy hogy reumás-e a keze; ilyesmiket.
Régi leveleket nézegetve jutott eszembe, nagyanyám írásáról, akinek az első bekezdés még gyönyörű gyöngybetűs volt, szépen formáltan, aztán ahogy fáradt, egyre szögletesebbek lettek a betűk, sőt már ki is hagyott néha egyet-egyet. Fájhatott a keze a reumától, elég görcsösek is voltak az ujjai.
Azt nem tudja megmondani senki, hogy milyen helyzetben írt valaki.
Amit meg említettél, annak semmi köze a reumához, egyszerüen csak elfáradt a keze az írástól.
Ha neked kellene rendszeresen sokat írni kézzel (és valószínüleg tintával), akkor egy idö után neked is észrevehetöen fáradna a kezed írás közben.
Nem tudják megmondani.
Sőt tulajdonképpen mást sem.
Pedig sok mindenről hitték korábban hogy kihozható az írásból. És másokkal is elhitették.
Viszont egy ideje a bíróságok is rájöttek hogy ez nem egy egzakt tudomány, mert 4 grafológus 4 teljesen különböző és egymásnak ellentmondó "szakértést" is kihozott ugyanabból az írásból! Vagyis nem megismételhető és az adott grafológus szubjektív véleményét tartalmazza!
Ki is vágták a grafológiát az igazságügyből:
És egy kis bónusz adalék az előző cikkhez amolyan (CSHT) csak hogy tudjátok:
Ahogy az írást az aláírást sem vizsgálják már! Nincs szakértő sem rá!
- Egyrészt a bíró szemre összehasonlíthatja a személyi igazolványokban lévő aláírással és ez semmivel sem kevesebb mint amit annó a "szakértő" csinált.
- Másrészt a hivatalos iratok és magánokiratok tanúkkal készülnek vagy közjegyzővel.
- Aki tanúk és közjegyző nélkül kreál bármilyen szerződést csak két aláírással az az így járt kategóriába került, mert jó eséllyel elkaszálja a keresetüket bíró(ság), akár igazuk van akár nem!
A cikk megkülönbözteti a grafológust és az igazságügyi írásszakértőt, de várom a friss infót ha tudsz még olyat ami pontosítja a kérdéskört.
A cikkből:
"Ezen a ponton érdemes néhány dolgot tisztázni:
- A bíróságokon nem járhat el bárki szakértőként, csak az, akit hivatalosan felvettek az igazságügyi szakértői névjegyzékbe, ennek pedig mindenféle követelményei vannak, ...
- Létezik az írásszakértő, ők továbbra is szakértők maradnak a bíróságon is: azt vizsgálják, hogy egy iratot (annak aláírását esetleg) hamisítottak-e.
- A grafológusok viszont ...
Utóbbinak mostantól vége."
4
De vajon kikből lesznek az írásszakértők és hogyan, az a kérdés. És hogy hogyan, kik hitelesítik őket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!