Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Láttunk már csillagot keletkezni?

Láttunk már csillagot keletkezni?

Figyelt kérdés
Van konkrét bizonyítékunk csillagok keletkezéséről?
2018. szept. 2. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A csillagkeletkezés és hosszú folyamat, a lassú felfényléstől addig, amíg a csillagszél kipucolja a maradék porkorongot. Igen, ismerünk olyan porkorongokat, amikben épp egy-egy csillag születik, pl. az Orion-ködben több is van.

[link]

[link]

stb

2018. szept. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Konkretan nem, mert a csillagok keletkezese nagyon hosszu ido alatt zajlik le, evmilliokban merheto, es nincs eles hatarpontja a folyamatnak, tehat nincs olyan pont, amire ramondhatnank, hogy na idaig meg nem csillag, innentol meg mar az.

Ellenben van egy nagy rakas "pillanatkepunk" egy csomo csomosodo anyagfelhorol, amelyek a csillagszuletes kulonbozo fazisaiban leledzenek. Kb. Olyasmi, mintha lenne egy csomo fotod egy norol meg egy ferfirol, minden naprol egy foto, ahogy egyutt haalnak, majd a no hasa lassan elkezd gombolyodni, mig vegul megszuletik a baba. Vagy inkabb egy nap alatt keszult rengeteg foto a terhesseg kulonbozo fazisaiban leledzo nokrol. Ezeket azert szepen sorba lehet rendezni, ami alapjan egyertelmu lesz, hogy hogyan is szuletik meg egy gyerek, vagy egy csillag.

2018. szept. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vagy #2 példáját követve, mondjuk ha egy felnőtt ember "keletkezését" akarnánk lefotózni, akkor a születéstől minden nap fotózhatjuk akár 30 éves koráig, de nem lesz olyan kép, amire azt mondjuk, hogy na itt lett felnőtt. Ez a folyamat a csillagoknál százezer vagy millió évig is tarthat.
2018. szept. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

** "A csillagkeletkezés és hosszú folyamat" - bocsi:

A csillagkeletkezés hosszú folyamat...

2018. szept. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez nem úgy megy, hogy csettintésre zsitty! ott a csillag-hol a csillag. Iszonyú sok idő, amíg a bolygóközi gáz összetömörödik és elér egy olyan sűrűséget & nyomást, hogy abból csillag legyen.

Te láttál már almát megérni? Na kb. ugyanaz,csak szorozd be sokcsilliárd évvel.

2018. szept. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak akkor láttunk -velünk együtt te is- amikor a karácsonyfán felkapcsoljuk a világítást.

Az hipp-hopp csaillagfény kigyúlását eredményezi.

2018. szept. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mint ahogy írták, mivel ez egy lassú folyamat, ezért nem úgy működik, hogy belenézel a távcsőbe, és a szemed előtt létrejön egy csillag... Viszont mégis össze lehet rakni "egy" csillag keletkezését akár vizuálisan is, ugyanis a csillagkeletkezés fázisairól viszont vannak képeink, de nem egy db. csillag esetében. Vannak az égen szupernova-maradványok (csillagködök), vannak ilyen csillagködökben keletkező fiatal csillagok, vannak zárt csillaghalmazok, nyílt csillaghalmazok, ezekből össze lehet állítani egy sorozatot, csak nem egy db. konkrét csillagról van szó, hanem a csillagkeletkezés fázisairól.
2018. szept. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%

Képzeld el úgy, mintha egy órára kimennél az erdőbe. Látnál hatalmas, öreg fákat, látnál kisebbeket, facsemetéket, látnál pici hajtásokat és magokat. Ebből össze tudnád rakni egy fa életét, miközben az egy óra túl rövid ahhoz, hogy egy fa születését konkrétan megfigyeld.

Na, ugyanez a helyzet a csillagokkal. Láthatunk öreg, fiatal és épp keletkező csillagokat is, de a csillagok életében az emberi élet ugyanolyan rövid, mint az erdőben az az egy óra.

2018. szept. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, látjuk is.)

Először a Hubble távcső pillantott meg un. csillagbölcsőket, olyan ködöket ahol csillagok születnek mint például a mi napunk. Amikor egy csillag anyaga összeáll s először felfénylik az kilökődik onnan a csillagközi térbe és megkezdi fősorozatbeli életét.

2018. szept. 5. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!