A rakéták tudnak úgy utazni, hogy?
A rakéták tudnának úgy utáni, hogy pályára állás majd azon felgyorsul helyet csak szimplán egyenes megteszik az utat a másik bolygó felé?
Ha lenne annyi benzin vagy valami elektromos meghajtás esetleg valami olyan benzin ami keveset fogyaszt így elég lenne , hogy a rakéta hajtóművei felszállnak majd mennek tovább a másik bolygóra nem pedig pályára állnak és úgy jutnak el?
Éppen az üzemanyag miatt játszanak elhajított kavics jellegű pályát az út nagy részén. Kezdőlöket, gravitációs pálya követése, majd lassítás, ebből csak az első meg utolsó, rövidebb szakaszokon van hajtás, közte csak "lebeg", olyan pályán, amit a Nap és a bolygók vonzásai alakítanak.
Ha lehetne olyan hajtómű, ami végig dolgozik, sokkal rövidebb pályákon lehetne menni (persze nem "légvonalban", de kisebb sodródós szakasszal).
Csak a mai hajtóműtechnikával ez annyi üzemanyagot igényelne, amennyit már képtelenség a földről fellőni. Ha sok üzemanyag kell, nagyobb rakéta kell, ami nehezebb, amihez megint több üzemanyag kell, amihez még nagyobb rakéta kell... ez a kör lehetetlen feladattá válik.
Ha lesz jobb hajtóművünk, akkor a pályagörbék mások lehetnek majd és az utazási idők drasztikusan csökkenni fognak.
A világűrben egyes helyeken anyag ugyan kevés van, de gravitáció, mégpedig bonyolult szerkezetben, mindenütt akad. A test pedig mindig az erő irányában halad, mégpedig gyorsulva.
Ezért a kívánt pálya mentén haladni csak folyamatos üzemanyag-fogyasztással keltett erő segítségével lehet. Ez azt jelenti, hogy ezt az üzemanyagot bele kell pakolni az űrhajóba a földön indulás előtt. Ha a bolygón nincs másik, a visszatéréshez szükségeset is.
Aki egy icipicit ismeri a fizikát, könnyen láthatja (kiszámíthatja), hogy ez lehetetlen. Ilyen mennyiségű terhet nem lehet felemelni, csak sokkal több üzemanyaggal. Ami szintén az űrhajón van. Amitől még több üzemanyagra van szükség, és így tovább. Hamar eljutunk oda, hogy az egész földet vinnünk kell.
A rakéták még így, hogy minimalizálják az üzemanyag-felhasználást, is csak méregdrágán tudnak még a holdra is elmenni. Nem is mennek, mert nem éri meg. Egyszer oda lehetett menni az elsőség dicsősége megérte a befektetést, de többször - minek?
A parittya-manőver nem jelent pályára állást úgy konkrétan. Másik hogy amiért használják a parittya-manővert az a hajtóművi meghajtásnál nagyobb sebesség elérése. Fő oka a parittya-manőver használatának a hajtóművek korlátozottsága. A legnagyobb sebesség így parittya-manőverrel is nagyjából 70 000 km/ó, vagyis másik bolygók eléréséhez még ez a módszer is kevés.
(Értve a bolygók elérését valami épkézláb időn belül.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!