Tényleg létezni fog majd a Mennyország?
A jövőben az emberek lehet hogy el tudják azt a fejlettségi szintet érni hogy létre tudnak hozni egy olyan virtuális világot amiben minden tökéletes és szinte amit csak akarnak az teljesül.
És meg se lehetne különböztetni a valódi valóságtól, lényegében az is egy valóság lenne.
van benne valami, de véleményem szerint nem jutunk el arra a fejlettségi szintre.
A nagy technikai fejlődést, most majd a hanyatlás váltja fel, mert nem fenntartható társadalomban élünk.Ahhoz, hogy eljussunk olyan szintre, hogy ne tudjuk megkülönböztetni a valóságot a virtuális valóságtól,-még a jelenlegi rohamos fejlődésben is- kell egy jó párszáz év.
Véleményem szerint, ezalatt "beüt a krach"
Ha létrehonak egy ilyen virtuális világot, annak mi köze lenne a valósághoz? Nem beszélve mondjuk a mennyről, ami szellemi valóság, tehát még annyi kacsolat se lehet közte, mint a fizikai és virtuális valóságod között.
+Ha a tested meghal, akkor a virtuális valóságod sem tart életben. Gondolom valami közelmúltbeli filmes élmény adtán jött az ötleted.
A menny pedig keresztény szemmel mindig is létezett, ahhoz hogy valaki oda kerüljön, előlbb meg kell mindenképpen halnia.
Mi az, hogy tökéletes?
Ha én a hiba nélküli dolgokat nem szeretem, akkor az én valóságom tökéletesen hibás lesz?
Ez nem csak filozófiai paradoxon, hanem valós dolog, például a sorozatban gyártott és jó minőségű gyári termékek értéktelenebbek, mint a kézműves módon előállított, hibákkal is terhelt, de egyedi dolgok, ebből megértheted, hogy tökéletes nincs, már az is hiba, ha nincs benne hiba, ha minden unalmasan jó, akkor automatikusan rosszra változik.
Ami virtuális, az nem valóság, csak az utánzata, így értéktelen, ennél már a képzelet is jobb, mert azt olyannak képzeled, ahogy akarod, ehhez nem kell különleges fejlettségi szint, elég a fantázia, de az meg tendál az őrültség felé, szóval mennyország nem lehetséges, sem 'valódi', sem virtuális, legfeljebb akkor, ha szabad átjárás lenne a pokolhoz, most az teljesen mindegy, ha az hely, vagy csak állapot, mert mindkettő megszokott unalomba fulladna, szerintem elég rövid idő alatt, de az örökkévalóság már eleve problémás, mind filozófia, mind gyakorlat kérdésében, mert értelmetlen.
Mivel minden elég bonyolult program hibás, a virtuális valóság is az lesz.
Továbbá: Hol fognak az emberek dolgozni, enni, inni, WC-re menni, tisztálkodni? A valóságban vagy a virtuális valóságban?
Én eltudok képzelni egy interaktív virtuális valóságot, mint a westworldben (this is the new shit tudom) de csak egy bizonyos rétegnek, hogy a többiek hurcolják a világ gondjait addig.
Ami hosszan nem fenntartható.
A virtuális valóság alapja a fizikai valóság.
Jelenleg az emberiség a kihalás felé halad rohamléptekkel, mert pusztítjuk a klímát szabályozó bioszférát, elszennyezzük a vizeket, levegőt, talajokat, csökken a biodiverzitás, nő a globális társadalmi feszültség (jövedelmi és vagyoni olló), a bolygó túlnépesedett és az emberi népesség még tovább növekszik, jelenleg 195 független nemzetállam van és köztük nincs érdemi globális koordináció, nincs közös jog, nincs közös politika, miközben minden valós természeti és társadalmi-gazdasági folyamat már globális.
A virtuális valóság nem működik tartósan, ha közben éhen halsz, vagy leáll az áramszolgáltatás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!