Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Meddig lesz még "olcsó"...

Meddig lesz még "olcsó" földgáz Magyarországon?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy 2025-30 körül kiolvad az összes permafroszt Szibériában, az össze metán a levegőbe kerül...

Lesz még akkor hazánkban Oroszországból származó földgáz ?

Mi lesz a szibériai gázmezőkkel ?



2018. jún. 28. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Romániában nem rég találtak gázt, már van szerződésünk velünk, ja és paks2. A gáz magában nem drága, az a drága, ha nincs alternatíva és annyit kérhetnek érte amennyit akarnak.
2018. jún. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
13%
Nekünk meg rengeteg vizünk van, majd leboltolják vhogy ha elfogynának ezek a dolgok.
2018. jún. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 EagleHUN ***** válasza:
49%

A permafroszt kiolvadásával (rothatással) felszabaduló metánnak vajmi kevés köze van az egyes gázmezőkben letárolódott fosszilis metánhoz. Azt ugyanúgy fogják tudni bányászni és szállítani mint az olvadás előtt.


Másrészt ha az a rengeteg metán valóban a légkörbe kerülne a teljes permafrosztból akkor utána kb nem kell már fűtenünk...

Újabban egyébként már nem sak a metán hanem a higany kiszabadulásától is elkezdtek félni. Kell is, megkockáztatom jobban is mint a metántól...

2018. jún. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Ez inkább a politika kategóriába tartozna, de talán most az egyszer itt is elmegy:


A keleti földgáz ára (jelenleg) leginkább a politikától függ és nem a környezeti tényezőktől.2025-2030 nincs olyan messze, hogy gyökeres változás következzen be a politikai környezetben.

Persze a közgazdasági oldal is jelentősen beleszól a gázárak alakulásába,de a megkerülő irányokat véletlenül mindet sikeresen kilőtték,megakadályozva hogy a túlkínálat mint árszabályzó tényező érvényesülni tudjon, az elmúlt pár évben elbukott a Nabucco, déli áramlat, az ukrán fekete tengeri gázmezők "felkelők" kezére kerültek , a katari gázmezők kiaknázását épp az korlátozza, hogy hirtelen az egész világ utálni kezdte Katart :D


Szóval a gázárban jelenleg a (geo)politikának jóval nagyobb szerepe van, mint a tudománynak. Akad még jó pár gázmező amit el sem kezdtek kitermelni és 20-50 év múlva is meglesznek a készletek.


A földgáz ár problémára a legjobb megoldás az lenne, megpróbálnánk minimálisra csökkenteni az egy irányú gázfüggőséget illetve csökkenteni próbálnánk a gázfogyasztást. Normális helyeken az országnak önálló érdeke az energiahordozó-függőség leépítése, így ki kellett volna használni a rendelkezésre álló uniós lehetőségeket illetve elindítani újabb állami programokat és (akár vissza nem térítendő vagy nagyon kedvezményes) forrást biztosítani a lakossági épületek hőszigetelésére. Ha a lakossági gázfogyasztást harmadával lehetne csökkenteni az évente ~1 milliárd köbméterrel kisebb földgáz fogyasztást jelentene ( ami összfogyasztásban 10% feletti csökkenést jelentene ).

2018. jún. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!