Ha olyan sok műhold és űrszemét kering a Föld körül, akkor a NASA élő felvételén miért nem látszik ebből semmi?
Itt lehet megnézni az élő adást: https://www.youtube.com/watch?v=RtU_mdL2vBM
Egyszerűen csak felvetődött bennem ez a kérdés, mert olvastam arról, hogy nagy mennyiségű űrszemét halmozódott fel és kering a bolygó körül, továbbá, hogy egyre több műholdat állítottak pályára. Megközelítőleg 10000 van belőlük. Megtudja nekem mondani valaki, aki jártas a témában, hogy ez miért nem látszik?
Mondjuk hozzád képest 40 km-tesz meg egy másodperc alatt.
Te hogyan fényképeznéd ezt le?
Egyébként van aki már fotózott műholdat a Földről. [link]
Tehát egy villanás formájában kellene hogy látszódjon. Főleg ilyen magasságból, mint ami az élő felvételen van. Vagy mi az oka, hogy innen nem látszik semmi?
Azért van egy kis különbség a 300000 km és a 40 km között nem?
AZ űrszemét sokféle pályán mehet. A pályának lehet olyan szakasza, ahol lassú, és lehet olyan, ahol gyors.
De te is mehetsz lassan, vagy gyorsan.
Vagy mehetsz ellenkező irányba, vagy hozzá képest oldalirányba is. Az a gond, hogy ami fönn van, az VALAMILYEN irányba nagy sebességgel megy, különben nem maradna fönn.
A másik, hogy a hatalmas távolságokról, nagy térrészről beszélünk (nagyobb térfogat, mint a Föld teljes légköre), ahol szabad szemmel kellene kiszúrni kb. ökölnyi vagy kisebb darabokat. A legtöbb törmelékdarab talán pár száz méterről látszana, de szerintem jó, ha 50 méterről. (A pár centisekre gondolok, vagy kisebbekre, amikből a legtöbb van.)
Kb. olyan, mintha Magyarország felett repülővel köröznénk és katicákat vagy legyeket próbálnánk találni.
...Főleg az űrszemétről írtam az előbb, de a műholdakra is igaz, hogy nagyon nagyok a távolságok, és nem az állomással azonos pályán keringenek. Pár száz méterről, esetleg 1 km-ről talán ki lehetne szúrni, ha alacsonyabb pályán lenne (merthogy a Föld felé néz a kamera), ennél közelebbről viszont tényleg iszonyat sebességgel húzna el, de ilyen közel nem fog elhúzni ott egy műhold sem.
Az valószínűbb, hogy sötét háttér előtt a tükröző felületeinek a csillogását észrevesszük, ilyet néha látni a földfelszínről is éjszaka, de az ISS-ről "lefelé" nézve a szögek és a háttér miatt ennek kisebb az esélye.
Az is lényeges pont, hogy az ISS egyrészt olyan magasságban kering, ahol az űrszemét viszonylag ritkább, plusz ha ismert űrszemét túl közel (sok-sok km a biztonságos távolság) jönne, az űrállomás pályáját módosítják, hogy elkerülje.
De persze igaz, hogy általában amilyen távolságról már látszana ekkora sebességkülönbséggel is, onnan nézve már túl kicsi, hogy látsszon.
Ha épp megcsillan, akkor lehet pontnyi vagy rövid csík villanás, de ez elég ritka eset.
Ha fel lehet fedezni nagy ritkán ilyet a felvételeken, az ufo-mániások rá is csapnak rögtön. Keresgélj csak a youtube-on, nem egyet találsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!