Mit gondoltok arról a tudományos-vallásos Teremtéstörténetről, amit az ElectroBOOM-os Mehdi Sadaghdar taglal? Hasonló történetek hidat képezhetnek a vallás és a tudomány között?
Írd le a lényegét pár mondatban.
"Kezdetben vala a semmi. Se idő, se tér, se lent, se fent. De hogyan lehetett semmi, amikor a semmi nem lehet? Ha a semmi az itt van, valami talán ott van. Ez egy törést okozott a semmi szívében. És a lány kimászott ebből. Donya volt a neve, perzsául az Univerzum. Donya mindig is létezett, mert az örökkévalóság egy ilyen környezetben értelmetlen volt. Az idő még nem létezett. Donya végtelen volt, mert még semmi más nem létezett. Donya végtelenül kicsi volt, mert ebből az állapotból csak növekedni lehetett. Donyának erős akarata volt, hogy létezzen. A Semmi eredménye, az Űr gyermeke. Donya minden volt, ami nem a Semmi. Ő több akart lenni. Donya volt a kis mag, ami elindított mindent, ezt az egész hatalmas Univerzumot.
Donya egy másodperc töredéke alatt egy elképzelhetetlenül forró és világos Univerzummá terjedt. Minden Benne vált valóvá, törvények, anyag, antianyag, minden. Minden dolog mi létezhet, és ami nem.
Ez nem volt egy sikersztori, sok törvény ellentmondott egymásnak, egyik azt mondta, a Gravitációnak vonzania kell, míg a másik azt, hogy taszítania.
Találkoztak és kioltották egymást, Anyag és Antianyag összeomlottak egymásba.
Az Anyag azonban valamiben több volt, mint az Antianyag, és ezen háború után az építette fel a Kozmoszt.
A Háború maradványaiból felépült a Négy Erő: Az Erős Magerő, a Gyenge Magerő, az Elektromágnesesség, és a Gravitáció.
Ez egy üres hablaty. Információtartalma egy nagy nulla.
Nem kellene a tudomány rovatra ilyet hozni.
Legközelebb ezt inkább a vallások között, vagy az ezotérián kövesd el.
Én ateista vagyok, de tetszik ez a magyarázat, főleg azon része, hogy hogyan próbálja a logikus következtetésekre alapuló filozófiát ötvözni azzal, amit a Fizika eddig megismert.
"De hogyan lehetett semmi, amikor a semmi nem lehet? Ha a semmi az itt van, valami talán ott van."
Ez a rész nagyon tetszik. :)
Nem fantasztikus, hanem fantáziaregény. Játék a szavakkal.
Annak tényleg nem rossz, de a tudományban ez fájt!
Látom, a vallásos lepontozók aktívabbak a tudományos zöldkezeknél.
Ez a teóriának is gyenge próbálkozás sem tesz mást, mint a tudomány területe elől menekülő vallások, kimegy a teremtőjével olyan területre, ahol a tudomány még nem járt, illetve bizonytalan.
A görögök feldobták az isteneiket az elérhetetlen hegytetőre, a gonoszt a hegyek belsejébe, a zsidók és keresztények a mennyet égbe, poklot a föld mélyére.
A tudomány ide is elért, menni kell kijjebb, hát rajta, toljuk ki a misztikumot az ősrobbanás előttre és a téridőn kívülre.
És az Úr mondá: legyen ősrobbanás, legyen tér, idő és energia, ezek szüljék meg a természet törvényeit. És kőn.
Ennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!