Igaz, hogy Magyarország 44 végén hadat üzent Németországnak?
Valahol azt olvastam, hogy 1944 végén hadat üzent kicsiny hazánk Németországnak.
Szépséghiba, hogy Budapest ostroma még 45 februárban is tartott.
Mit higgyek?
44 Márc. 19-én a Németek megszálltak minket.
44 -ben később Horthy ki akart ugrani de nem sikerült.
Nyilván az lett volna a következő lépés hogy hadat üzenünk a Németeknek. De megszállás alatti országnak kb lehetetlen volt ezt kivitelezni. Így erre nem kerülhetett sor.
Annak hogy a Debreceni ideiglenes (orosz báb) kormány hadat üzent semmi jelentősége történelmi szempontból.
EagleHUN a mai magyar valóságból indul ki. Pedig minden országban, így nálunk is vannak emberek, akik nem kedvelik a diktatúrát, így a Horthy félét se. Ezért aztán, mikor Magyarországon már volt egy kis, német diktatúrától felszabadított darab, ott értelmes emberek kormányt alakítottak, hogy mielőbb felszámolhassák a károkat. Ez a kormány a hadüzenettel azt nyilvánította ki, hogy aktívan kíván részt venni a felszabadításban.
Akkoriban a Teheráni (és jaltai) Szerződés még nem kapott akkora nyilvánosságot, tehát nem tudhatták, hogy később (a háború befejezése után) új "uraink" lesznek. Amelyeknek azért eltartott 2-3 évig, míg felszámolták az akkori kormányt, és csináltak egy bábot.
Nem baj, különösen a mostani hazug világban, ha igyekszünk az igazsághoz hűek maradni, és nem érzelemből írunk új történelmet (mint ez ma ismét divat).
Pontosabban fogalmazva, a Kállay -kormány már régóta tárgyalt a Szövetségesekkel (kivéve a szovjetekkel), de a német hírszerzés erről tudott, kb ezért megszálltak minket.
Olvastam Horthy Emlékirataim című könyvét, állítólag volt egy pont, amikor Horthy ott helyben azon gondlkodott, hogy pisztolyt ránt, s lelövi Hitlert, bár ha jól emlékszem ez még 44 márciusában volt, amikor a találkozójukon Hitler tájékoztatta Horthy-t, hogy tud a kiugrási kísérletről.
Horthy delegációja október 11-én Moszkvában megkötötte a fegyverszünetet a szövetségesekkel, Lakatos Géza miniszterelnök és kormányának tudta nélkül. Ezt követően azonban nem sikerült megtenni a megfelelő katonai és politikai előkészületeket a fegyverszünet és a szovjetekhez történő átállás gyakorlati megvalósítására. A németek és a nyilasok viszont alaposan fölkészültek, így a háborúból való kiugrási kísérlet eredménye Horthy lemondása, Szálasi Ferenc hatalomra kerülése és a harc folytatása lett. Mindez alig másfél nap alatt, 1944. október 15-16-án történt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!