Milyen hajtómű működik vákuumban?
"Az űrben elvileg kell lennie valami anyagnak"
És ha nincs, az téged zavar? Nyútonyról nem-e hallottál?
Van bizony. Például meteorok, egy csomó foton a napból, pár megszökött levegőmolekula a földről és hasonlók. Ezekre azonban nem támaszkodhatsz úgy, mint a földre, vagy a vízre.
Ezért a vákuumban egyféle mozgás lehetséges. Vagy korábban kaptad valahonnan, vagy felhasználod a hatás ellenhatás törvényét. Ez vagy azt jelenti, hogy vittél magaddal anyagot, amit alkalmas csöveken (fuvóka) kilöksz, téged meg ellenkező irányba lök a távozó anyag (ez persze csak annyi ideig tart, míg el nem fogy a magaddal vitt anyag, mindegy, mi az), vagy pedig a vákuumban kóborló részecskéket fogod be a sebesség növelése céljából. Ha van hozzá alkalmas berendezésed.
Mondhatni minden működik az űrben, ami magával vitt anyagot dob ki hátrafelé. Szóval reaktív hajtómű.
Csak lényeges, hogy a kidobni valót vinnie kell, mert az űrben azt nem nagyon lehet összeszedni (illetve van teória fénysebesség közeli tempónál csillagközi gáz gyűjtésére, de ez ma még mese).
Rakétahajtás, ionhajtómű, nukleáris bomba hajtás (lásd pl. Orion űrhajó terv a hatvanas évekből), fotonhajtás (antianyag-hajtómű).
Én nehezen engedem ki a számon a hajtómű nevet a Földről lézerrel tolt vagy napvitorlás hajtásra.
Bizonyos helyzetekben egy elektromágneses hajtás is lehetséges (pl.Jupiter mágneses mezejében működhetne).
A gravitációs hajtómű annyira hipotézis, hogy csak az ufós oldalak vannak tele vele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!