"Majdnem biztos, hogy egy számítógépes szimulációban élünk. "?
Nick Bostrom, az Oxford Egyetem professzora szerint Majdnem biztos, hogy egy számítógépes szimulációban élünk.
James Gates, a Marylandi Egyetem fizikusa szerint ha a szimulációs elmélet igazolható, annak a természetben is nyoma van. Gates az univerzum működését meghatározó leptonok és kvarkok természetének tanulmányozása közben olyan reakciókat és jelenségeket figyelt meg, amik leginkább az informatikában használt hibajavító kódok működésére emlékeztetnek. Gates szerint
rendkívül valószínűtlen ilyen jellegű kódokat találni egy nem szimulált univerzumban.
A hibajavító kódokat a böngészők teljesítményének optimalizálására használják. Ugyan mi keresnivalójuk van a szuperszimmetriát és a húrelméletet vizsgáló egyenletekben? [link]
Egyértelműen következik belőle, hogy maga az univerzum egy szimuláció. Vajon milyen lehet a valóság akkor? Amit a lelkünkkel érzékelünk az ESP-k a transzcendens?
"úgy gondolom, hogy a szimuláció intelligens résztvevői, lehetnek akár maguk a kísérletezők is. Az emberi test meg mondjuk egy interface a tudatunk (mert az azért valós) és a szimulált világ között. Csupán a tudatunk azon része van gátolva, ami miatt tudnánk hogy szimulált a világunk."
Én is valami ilyesmire igyekeztem kilyukadni. Ez megmagyarázná rengeteg ezós tanítás, tapasztalás okát (pl. kiszélesedő tudat, prekogníciók - amiket már én is számtalanszor tapasztaltam és beigazolódtak, testen kívüli élmények stb.). Ez volna a leszűkült, érzékszervekre és az azokból eredő benyomásokra korlátozódó "szimulációban résztvevő, avagy szimulált" tudat átmeneti kilépése a mátrixból.
"Én inkább attól tartok, hogy ha mégis ilyesmi derülne ki, akkor nem volna értelme a szimulációban tovább élni, hiszen a halállal gyakorlatilag kilépünk a szimulációból"
Nekem régóta az az érzésem, hogy a halállal egyfajta "magasabb rendű" valóságba ébredünk, ami korántsem biztos, hogy a végső valóság. Lehet egy tudatosabb rétege a szimulációnak, avagy mátrixnak. A szimulációban lehet, hogy van értelme tovább élni, hiszen ha erre valaki tapasztalati szinten jön rá, gyakorlatilag eltűnik a halálfélelme, és úgy éli tovább az életét, mint egy tudatos álmot.
A halálközeli élményeket kutatók végeztek felméréseket olyan öngyilkossággal próbálkozókkal, akiket visszahoztak az életbe, és akik átéltek HKÉ-szerű élményeket. Alig volt köztük olyan, aki újból öngyilkosságot kísérelt meg, hiába számoltak be - szinte - kivétel nélkül kellemes élményekről. Rájöttek, hogy az élet miért fontos, és igyekeztek azt tovább élni.
Hát pedig ez csak filózgatás a cikkben. Tele van Däniken-féle csavarokkal, csupa kérdés, lehetőségek, olyan "bizonyítékok", amik csak egy újságcikkben mennek el, erőltetett hasonlatok, és sok fantázia.
Mondjuk nincs ezzel gond, mert hát mit lehet tudni, de ennél több következtetést nem szabad levonni a cikkből.
"Annyit még hozzátennék, hogy szerintem a szimulációBAN vagyunk, nem pedig mi vagyunk a szimulálTAK. Tehát könnyen lehetséges, hogy halálunk után döbbenünk rá arra, hogy mi vagyunk a szimulátorok is, és a szimulációban résztvevők is, és az egész egy érdekes "játék", érdekes projekt volt. Számomra - ahogy haladok előre az éveimben - ez a nézet az, ami egyre kiforrottabb, és képes összehozni a tudományos/vallási nézetrendszereket egységes egésszé."
Monduk még halálunk után sem derül ki, hiszen a karaktered amit léleknek nevezünk megy tovább új életekre és nem emlékeznek az emberek erre. Sőt, ha szintet lépsz még akkor sem tudod meg, hogy ez szimuláció
"Szolipszizmus 2.0. Ugyanaz a válasz. Amíg semmilyen ismert jelenség nincsen, amivel különbséget tudnánk tenni a szimulációban élés és a nem szimulációban élés között, egyszerűbb feltételezni, hogy a világunk a valódi."
A szolipszizmusban nyugodt lehetsz, mert senki sem befolyásolhat téged, nem manipulálhatnak, nem kapcsolhatják le a szimulációt, hiszen csak te vagy. Itt sajnos elég veszélyes vizekre eveztünk, hisz a szimuláltak szinte védtelenek. Átállítják a paramétereket és neked annyi vagy szív a hátralevő 1000000 életedben
"Wadmalac nevű felhasználó válasza:
1. ha nem szimuláció a világunk, akkor arra soha nem fogunk rájönni, mert mindig ott lesz a gondolat, hogy valamit nem vettünk észre, nem vehetünk észre. Perdöntő bizonyíték meg erre lehetetlen. "
A tendencia a lényeg. A newtoni fizika materiális paradigmája, mint az egyetlen realitás szinte kizárná a szimulációt. Viszont ahogyan fejlődött a természettudomány az anyag eltűnt belőle, rezgések, információk keletkeztek és ez is és a többi kísérlet a szimuláció felé mutat és ez elég kiábrándító.
"2. ha szimuláció a világunk, akkor az a kérdés, hogy a szimuláció futtatói engedik-e, törődnek-e vele, hogy erre rájövünk. Mert ha ők nem akarják, nem fogjuk megtalálni a bizonyítékot. Amint megtalálnánk, a szimulációt visszapörgetik a megtalálás előttre és kibugfixelik a hibát. "
Nem tudni. Lehet ez egy magára hagyott szimuláció. Lehet, hogy nem is mi vagyunk a fő cél, de az is lehet és ez elég meredek, hogy pont azt akarjék szimulálni, hogy ha a szimuláltak rájönnek, hogy szimulációban élnek, miként változik maga a szimuláció, hisz ez egy önszimuláló rendszer részben, hisz a megfigyelés általi mérhetővéválás ezt eredményezi. Lehet hogy a megalkotóink is tudják, hogy ős is szimuláltak és így egy szimuláció által akarják a szimuláltak szándékát megérteni.
Valamelyik kérdésben olvastam egy összesítést, ami még több bizonyítékot sorakoztat fel. Hátha több lehetőséget számbavehetünk
"Tények ;
1 ** A dupla-rés kísérlet következményei a józan észnek ellentmondanak. Az amit anyagnak gondoltunk azzal teljesen ellentétesen viselkedik. Minden anyag egy hullámfüggvény, ami összeesik amint megfigyelik. Az összeeséskor lesz mérhető, anyagi. Csak akkor lesz mérhető anyagi tulajdonságú, ha megfigyelik. Amint nem figyelik, hasonlóan egy videojáték rendereléséhez, megszűnik létezni
2 ** Akvantum összefonódás jelensége
Az összefonódott részecskék, egymástól igen távol cserélnek információt. Azonnali távolbahatásról van szó a fény sebességénél gyorsabban történik a kommunikáció. Mivel az anyagi kölcsönhatások határsebessége a vákuum fénysebessége, látható, hogy mennyire nem anyagiak az anyaginak hitt részecskék, az univerzum építőköve.
Anon-lokalitás a rendszerünkön kívüli endszer létére utal,ami az összefonódott részecskéket felügyeli.
3 ** Egy digitális világban mindig van egy legkisebb egység, amely tovább nem bontható. Nos azt talapasztaltuk évezredek óta, hogy minden még kisebb építőkövekre oszlik. A nagy dolgoktól egészen a sejteken át minden kisebb egységekre osztható. Az atom, amit a görögök oszthatatlannak véltek, innen a neve atom=oszthatatlan, még az is továbbosztható atommagra és elektronra, a mag további elemi részecskékből áll. Ennek ellenére bebizonyosodott, hogy létezik egy olyan un.Planck egység, ami nem osztható tovább. Egy kvantumfizikai törvény bebizonyította, hogy alatta nem létezik egzakt fizikailag létező mennyiség. Egyszerűen véget ér minden ismeretünk, ha ez alá megyünk. A legkisebb hossz, a Plack hossz, a legkisebb időegység a Plack idő. Ez is az univerzumunk digitális természetére utal.
4 ** Az univerzumunk megmagyarázhatatlan digitális természete. Az energia, az idő a tér a fizikai mennyiségek diszkrét csomagokban léteznek és utaznak.Mint oszthatatlan részek apró darabjai. Egyáltalán semmi ok sincs arra, hogy világegyetemünk ne analóg, azaz folytonos legyen. A matematika lehet azért írja le a valóságunk, mert a valóságunk a matematika.
5 ** Az univerzumunk a holográfia elvén működik, ami azt jelenti, egy rész tartalmazza az információt az egészről. Ez jelenik meg az ősi keleti gyógymódokban is. Minden szerveden a kezeden a lábadon a tested egészének szervei megjelennek akupresszúrás pontok formájában, amivel a gyógyításuk megkönnyíthetővé válik, lásd akupunktúra. Egy tudományos kutatás, arra a kérdésre keresi a választ jelenleg is, miért pontosan ugyanolyan minden elektron? A programozástechnikában vagy lemásolhatod vagy duplikálhatod az objektumokat. A különbség, hogy másolással meg tudod változtatni az egyedi objektumok tulajdonságait,. Ez a módszer több erőforrást igényel, mivel az összes tulajdonságot külön kell tárolni a memóriában, hogy amikor szükséges, hivatkozni lehessen rájuk és meg lehessen őket változtatni. Ezt el lehet kerülni, azzal ha duplikáljuk őket.Ezzel hatalmas mennyiségű duplikáltat tudsz létrehozni, ami kevés erőforrást igényel és egymással teljesen azonos. Hátránya, hogy nem tudod a duplikált objektumok paramétereit egyenként megváltoztatni többé. Van egy olyan elmélet, hogy a valóságban csupán egyetlen eletkron létezik és az képes egyszerre jelen lenni mindenhol.
6 ** A legbizarabb tény most jön. Jim Gates és kollégái computer kódot találtak a superszimmetria kutatása közben. Azokban az egyenletekben, amelyek a valóság természetét írják le. Ezt a kódot megértettük, mert teljesen azonos azzal a hibajavító kóddal, amit az internet böngészőinkben használunk. "
"1 ** A dupla-rés kísérlet következményei a józan észnek ellentmondanak. Az amit anyagnak gondoltunk azzal teljesen ellentétesen viselkedik. Minden anyag egy hullámfüggvény, ami összeesik amint megfigyelik. Az összeeséskor lesz mérhető, anyagi. Csak akkor lesz mérhető anyagi tulajdonságú, ha megfigyelik. Amint nem figyelik, hasonlóan egy videojáték rendereléséhez, megszűnik létezni"
Ez azért sántít.
Túlhangsúlyozzák a megfigyelés szót. Ez nem tudatos megfigyelést takar, hanem bármi információ-kivételt a rendszerből. Ez egy tudattól független fizikai folyamat. Így a videojátékkal vont párhuzam nem jogos. Az anyag akkor is létezik, mikor nincs információ-kiszedés, csupán hétköznapi logikánktól eltérően több valóság-állapotot tartalmaz.
"Az összefonódott részecskék, egymástól igen távol cserélnek információt. Azonnali távolbahatásról van szó a fény sebességénél gyorsabban történik a kommunikáció. Mivel az anyagi kölcsönhatások határsebessége a vákuum fénysebessége, látható, hogy mennyire nem anyagiak az anyaginak hitt részecskék, az univerzum építőköve.
Anon-lokalitás a rendszerünkön kívüli endszer létére utal,ami az összefonódott részecskéket felügyeli."
Nos, szerintem ez sem igaz így. Ez csupán arra utal, hogy a mi általunk látott, ismert téridő bonyolultabb, mint amilyennek mi látjuk. Nem érzem feltétlen szükségszerűségét annak, hogy ez bármi módon szimulációra utalna. Hacsak nem az az alapgondolkodásunk, hogy minden hétköznapi gondolkodással nem érthető részlet egy szimuláció jele. De akkor tulajdonképpen csupán misztifikálunk, csak a misztikumot szimulációnak hívjuk.
"bebizonyosodott, hogy létezik egy olyan un.Planck egység, ami nem osztható tovább. Egy kvantumfizikai törvény bebizonyította, hogy alatta nem létezik egzakt fizikailag létező mennyiség. Egyszerűen véget ér minden ismeretünk, ha ez alá megyünk. A legkisebb hossz, a Plack hossz, a legkisebb időegység a Plack idő. Ez is az univerzumunk digitális természetére utal."
Nos, nem. Bár nem zárja ki.
A Planck-méret alatt a mérés értelmét veszti, mert ez alatt a méret alatt nem tudunk mérni, elméletileg sem. De ez nem egy egzakt határvonal, ami alatt nem létezik semmi, és arra sincs bizonyíték, hogy ez egy méretkvantum, mondhatni építőkocka lenne.
"Az univerzumunk megmagyarázhatatlan digitális természete. Az energia, az idő a tér a fizikai mennyiségek diszkrét csomagokban léteznek és utaznak.Mint oszthatatlan részek apró darabjai."
Maguk az utazó energiakvantumok oszthatatlanok, de az energiaszinteknek nincsen kvantált, oszthatatlan alapegysége. Megint eljutunk lefelé keresgélve a Planck-határig, arról meg feljebb már írtam.
"Az univerzumunk a holográfia elvén működik, ami azt jelenti, egy rész tartalmazza az információt az egészről."
Van egy elmélet, miszerint igen. De ez inkább csupán teória.
Gyakorlatilag ezt csak arról jelenthetjük ki biztosan, hogy az egész világegyetemre vonatkozó univerzális természeti törvények a legkisebb részre is igazak.
"Ez jelenik meg az ősi keleti gyógymódokban is. Minden szerveden a kezeden a lábadon a tested egészének szervei megjelennek akupresszúrás pontok formájában, amivel a gyógyításuk megkönnyíthetővé válik, lásd akupunktúra."
Tudományos hivatkozásban ne használjunk bizonyítékként tudományosan igazolatlan alapokat. Például az akupunktúra hatásossága placébó-hatásnál nagyobb mértékben nem igazolt! És még ha az lenne, az sem lenne jelen kérdésben releváns.
Másolós-duplikációs téma:
"Egy tudományos kutatás, arra a kérdésre keresi a választ jelenleg is, miért pontosan ugyanolyan minden elektron?"
Hát tudtommal spin miatt pont hogy kétféle, 1/2 és -1/2.
"A programozástechnikában vagy lemásolhatod vagy duplikálhatod az objektumokat. A különbség, hogy másolással meg tudod változtatni az egyedi objektumok tulajdonságait"
Hmmm? Értem a különbséget, de eddig én még nem hallottam olyat, hogy a másolás változtatást jelentene. De téma szempontjából ez most nem számít, nem kötözködni akarok.
"több erőforrást igényel, mivel az összes tulajdonságot külön kell tárolni a memóriában, hogy amikor szükséges, hivatkozni lehessen rájuk és meg lehessen őket változtatni."
Hát, ha több fajta van, akkor értelemszerűen ahány fajta, annyi infócsomag.
"Ezt el lehet kerülni, azzal ha duplikáljuk őket."
Gondolom ez azt akarja jelenteni, hogy csak egy fajtát használunk.
"Van egy olyan elmélet, hogy a valóságban csupán egyetlen eletkron létezik és az képes egyszerre jelen lenni mindenhol."
Nos, minimum két féle kéne hogy legyen és ha ez igaz lenne, akkor minden elektron mindig össze lenne fonódva és nem tudna összeomlani a hullámfüggvény semmitől. Márpedig ez nem így van.
"Jim Gates és kollégái computer kódot találtak a superszimmetria kutatása közben."
Ez túlzás.
A természeti törvényekben találtak olyan folyamatot, ami bizonyos mértékben önjavításnak nevezhető, ez visszaköszön makroszinten is, az evolúcióban és sok más folyamatban is.
De ez csupán egy "minta". Nem maga a komputerkód.
Persze érdekes, vizsgálatra érdemes jelenség, de abszolút nem egyértelmű analógia a komputerkódokra. Úgy is lehet mondani, a programozás is ilyen mintát használ, mert ez a logikus, mondatjuk, hogy a programozásban a természetet másoltuk tudtunkon kívül.
Ha végigvesszük a fentieket, látható, hogy bizony ez a bizonyíték-felsorolás is gyenge lábakon áll.
Attól tartok, hogy az idézett forrás clickbait érdekből ferdít.
1 - "Túlhangsúlyozzák a megfigyelés szót. Ez nem tudatos megfigyelést takar, hanem bármi információ-kivételt a rendszerből. Ez egy tudattól független fizikai folyamat. Így a videojátékkal vont párhuzam nem jogos. Az anyag akkor is létezik, mikor nincs információ-kiszedés, csupán hétköznapi logikánktól eltérően több valóság-állapotot tartalmaz. "
Tévedsz. Nem ismered helyesen a kísérletet. Tudatos megfigyelés hatására omlik össze a hullámfüggvény, mérés sem kell hozzá, elég az ha tudjuk hol van = megfigyeljük, az mérhetővé teszi, összeomlik a hullámfüggvény. Viszont, ha utána ismét összekeverjük az eredményt, azaz eldobjuk a megfigyelés eredményét ismét visszatér a hullámállapot. Ha azonban egy rendszer megfigyelésével történne az összeomlás, ahogy ismered helytelenül, az is szimulációra utal, hiszen semmi oka sem lenne az anyagnak, hogy ne anyagi, mérhető legyen, hanem egy hullám.
2 - „Nos, szerintem ez sem igaz így. Ez csupán arra utal, hogy a mi általunk látott, ismert téridő bonyolultabb, mint amilyennek mi látjuk. Nem érzem feltétlen szükségszerűségét annak, hogy ez bármi módon szimulációra utalna. Hacsak nem az az alapgondolkodásunk, hogy minden hétköznapi gondolkodással nem érthető részlet egy szimuláció jele. De akkor tulajdonképpen csupán misztifikálunk, csak a misztikumot szimulációnak hívjuk”
Pedig ez is igaz. Kiderült, hogy minden anyagi részecske gyakorlatilag minden anyagihoz köthető hatásnak idővel kell rendelkeznie a terjedéshez, ez pedig a vákuum fénysebessége. Ennél gyorsabban az egyenleteink nem működnek. Ez a kvantum rendszereknél nem igaz, ott ráadásul azonnal történik ilyen kommunikáció, ez azt jelenti nem anyagi, nem az ismert anyagi kölcsönhatásról beszélünk. Olyan rendszernek kell ezt koordinálnia, amiben minden anyagi test jelen van egyszerre, ilyen pedig egy számítógépes szimuláció, amelyben a legtávolabbi hegy és a karakter puskája is gyakorlatilag 1mm-en belül van a számítógépben.
3 - „Nos, nem. Bár nem zárja ki.
A Planck-méret alatt a mérés értelmét veszti, mert ez alatt a méret alatt nem tudunk mérni, elméletileg sem. De ez nem egy egzakt határvonal, ami alatt nem létezik semmi, és arra sincs bizonyíték, hogy ez egy méretkvantum, mondhatni építőkocka lenne.”
Sajnos ezen a téren is hiányosak az ismereteid. Nem az azért bonthatatlan a Plack egység, mert nem tudunk mérni alatta, hanem mert ezen egység alatt semmilyen fizikai állapotjelző, fogalom nem létezik. Nem képes ezen tartomány alatt fizikailag egzakt fogalom. Mivel minden amit ismerünk felbontható annál kisebb egységekre, ez az anyagi terminológiából is következik, márpedig Planck tartomány alatt nem vehet fel semmi egzakt fizikai értékeket, ez azt jelenti, hogy ez a legkisebb létező egység. Ez azt jelenti, hogy a szimuláció tartományának legkisebb felbontása ennyi, mást nem tudok ebből levonni, mint következtetést.
4 - „Maguk az utazó energiakvantumok oszthatatlanok, de az energiaszinteknek nincsen kvantált, oszthatatlan alapegysége. Megint eljutunk lefelé keresgélve a Planck-határig, arról meg feljebb már írtam.”
Az energiaszintek is mind diszkrétek az atomtól kezdve minden kvantumos jelenségben, holott nincsen értelme annak, hogy ne analóg legyen, mint az anyagi klasszikus világ. Pont erre utal a szimuláció, ahol nagyban minden folytonos, mert a méretek nagyok, kicsiben a pixelek azaz oszthatatlan egységek miatt minden szemcsés lesz. Az energiaszintek is digitáliak, diszkrétek a Planck egységhez értelmezett energiánál nincsen kisebb itt sem.
5 - „Gyakorlatilag ezt csak arról jelenthetjük ki biztosan, hogy az egész világegyetemre vonatkozó univerzális természeti törvények a legkisebb részre is igazak.”
Te azt mondod, hogy mindenhol ugyanazok a fizikai elvek, de a holográfia elve másról szól.
6 - „Tudományos hivatkozásban ne használjunk bizonyítékként tudományosan igazolatlan alapokat. Például az akupunktúra hatásossága placébó-hatásnál nagyobb mértékben nem igazolt! És még ha az lenne, az sem lenne jelen kérdésben releváns.”
Az akupunktúrát tanítják orvosegyetemeken és használják az orvosok, azaz valóban működik. A reflex zónák viszont kétségkívül léteznek.
7 - „Hát tudtommal spin miatt pont hogy kétféle, 1/2 és -1/2.”
A spinje a pályától is függ, ahol kering az elektron. Nyílván más lesz ez a szám a pálya függvényében, de a lényeges elemekben, amiktől egy elektron lesz a részecske, mint tömeg, töltés stb ugyanolyan minden elektron. Az elektron spinje szabad állapotban ugyanannyi, de ugye ha kötve van egy rendszerhez azzal kölcsönhatásban van és ennek függvényében eltérhet az eredeti spín, hiszen egy adott kvantumállapotot legfeljebb két elektron foglalhat el és csupán ekkor az egy állapotbeli elektronoknak lesz a spinjük eltérő.
8 - „Nos, minimum két féle kéne hogy legyen és ha ez igaz lenne, akkor minden elektron mindig össze lenne fonódva és nem tudna összeomlani a hullámfüggvény semmitől. Márpedig ez nem így van.”
Ha nem figyelik, akkor össze is van mind fonódva. Az elektron szimulációs értéke a fizikai mennyiségei, mint tömeg, töltés , spin, méret azok ugyanazok. Ha nem figyeled meg hullámfüggvény, de ha megfigyeled felveszi ugyanazokat az értékeket.
9 - „A természeti törvényekben találtak olyan folyamatot, ami bizonyos mértékben önjavításnak nevezhető, ez visszaköszön makroszinten is, az evolúcióban és sok más folyamatban is.
De ez csupán egy "minta". Nem maga a komputerkód.
Persze érdekes, vizsgálatra érdemes jelenség, de abszolút nem egyértelmű analógia a komputerkódokra. Úgy is lehet mondani, a programozás is ilyen mintát használ, mert ez a logikus, mondatjuk, hogy a programozásban a természetet másoltuk tudtunkon kívül.”
Én ugyan nem ismerem Jim Gatesnek ezt a munkáját, de kétségtelenül nagy fizikus és több helyen is ezt mondja ki, hogy ez egy hibajavító kód, ami a fizikai alapegyenletekben benne van és a böngésző is ezt használja. Egy tudósnak ha téved ilyen nyilvánvaló dologban, ki szokták javítani, szóval vehetjük igaznak. Ez mondjuk eléggé elképesztő.
10- „Ha végigvesszük a fentieket, látható, hogy bizony ez a bizonyíték-felsorolás is gyenge lábakon áll.
Attól tartok, hogy az idézett forrás clickbait érdekből ferdít.”
Ezek a bizonyítékok, pont hogy erős lábakon állnak, csak ha laikus vagy és nem elég képzett, akkor nehéz megérteni őket, de nem szabad feladni. Olvass utána, nézd meg mit írnak ezekről, szélesítsd az ismereteidet, akkor összeáll majd a kép.
"Tudatos megfigyelés hatására omlik össze a hullámfüggvény"
Nem.
Attól omlik össze, hogy értékes információ kivétel történik a rendszerből.
"ha utána ismét összekeverjük az eredményt, azaz eldobjuk a megfigyelés eredményét ismét visszatér a hullámállapot."
Mert az információ-kivétel csupán bővíti a halmazt, amiből NEM jut ki az infó.
A tudatos megfigyelő szükségessége egy misztifikálás.
"Ez a kvantum rendszereknél nem igaz, ott ráadásul azonnal történik ilyen kommunikáció"
A történés igen. Az információ-átadás nem.
Itt a lényeg, hogy NINCS fénysebességnél gyorsabb kinyerhető információ-átadás.
"Olyan rendszernek kell ezt koordinálnia, amiben minden anyagi test jelen van egyszerre, ilyen pedig egy számítógépes szimuláció, amelyben a legtávolabbi hegy és a karakter puskája is gyakorlatilag 1mm-en belül van a számítógépben."
Nem, nem kell. Csupán a hétköznapi logikánk nem veszi be. Az egész gondolatmenet a newtoni fizikát követi, ez itt nem passzol.
Planck-méret:
"Sajnos ezen a téren is hiányosak az ismereteid."
Lehet, de nem az alábbiakban.
"Nem az azért bonthatatlan a Plack egység, mert nem tudunk mérni alatta, hanem mert ezen egység alatt semmilyen fizikai állapotjelző, fogalom nem létezik."
Azt írtam, elméletben sem leeht ezalatt mérni, te meg most úgy reagálsz rá, mintha csak azt írtam volna, hogy gyakorlatban nem lehet ezalatt mérni. Qrva nagy különbség.
"márpedig Planck tartomány alatt nem vehet fel semmi egzakt fizikai értékeket"
Eddig oké
"ez azt jelenti, hogy ez a legkisebb létező egység."
Nem, nem egység. Simán nem tudunk semmiről ez alatt, mai tudásunk szerint ez alatt nem létezik semmi. De ez miért tenné egzakt egységgé?
"Ez azt jelenti, hogy a szimuláció tartományának legkisebb felbontása ennyi, mást nem tudok ebből levonni, mint következtetést."
Azt értem, hogy ezt tudod levonni, de ettől még nem feltétlenül igaz.
bocsánat, most mennem kel, sajnos csak hétfőn tudom folytatni.
"Ha nem figyelik, akkor össze is van mind fonódva. Az elektron szimulációs értéke a fizikai mennyiségei, mint tömeg, töltés , spin, méret azok ugyanazok. Ha nem figyeled meg hullámfüggvény, de ha megfigyeled felveszi ugyanazokat az értékeket."
Az azonos értékek nem jelentenek összefonódott állapotot.
"Én ugyan nem ismerem Jim Gatesnek ezt a munkáját, de kétségtelenül nagy fizikus"
Tekintélyre hivatkozás nem bizonyíték.
"és több helyen is ezt mondja ki, hogy ez egy hibajavító kód, ami a fizikai alapegyenletekben benne van és a böngésző is ezt használja."
Egen. És ezt a fogalmazást szépen ki lehet úgy csavarni, hogy azt állítod, hogy egy programozott komputerkód a természeti törvények hibajavító "algoritmusa".
A radioaktív elemek bomlása is teljesen random, mégsem egy tökéletesen megírt randomgenerátor-program, ami bizonyíték a szimulációra. Az, hogy használunk ultrahang-radart, sem bizonyíték arra, hogy a denevér navigációját mérnökök tervezték.
Tudom sántít a hasonlat, úgyhogy légyszíves ne ezt a mondatot próbáld kivesézni, hanem megérteni a mögötte lévő jelentéstartalmat.
"Egy tudósnak ha téved ilyen nyilvánvaló dologban, ki szokták javítani, szóval vehetjük igaznak."
A tudósnak van egy megállapítása, ami valószínűleg nem téves: a felfedezett algoritmus és az, hogy ez jellegében a böngészők algoritmusával analóg.
A következtetés, hogy akkor ez márpedig a szimuláció bizonyítéka, már nem tudományos bizonyíték, hanem maximum teória, sőt, csak elgondolkodtató érdekesség, felvetés.
"Ezek a bizonyítékok, pont hogy erős lábakon állnak, csak ha laikus vagy és nem elég képzett, akkor nehéz megérteni őket, de nem szabad feladni. Olvass utána, nézd meg mit írnak ezekről, szélesítsd az ismereteidet, akkor összeáll majd a kép."
Ezek tények, amelyek mint írtam is, részben igazak, részben félre vannak magyarázva, részben nem is igazak.
Így semmilyen formában nem bizonyítékok. Ezek célzatosan összeszedett szösszenetek egy teória bizonyítására. Ha az ellenkezőjét akarnád bizonyítani, ugyanilyen mennyiségű tényt lehetne összeszedni a koncepcióval szemben is és persze az sem lenne bizonyíték.
A féligaz tényhalmozás mint bizonyíték bevetése nem bizonyítás.
Csak ha laikus vagy és nem elég képzett, akkor nehéz megérteni ezt, de nem szabad feladni. Olvass utána, nézd meg mit írnak ezekről, szélesítsd az ismereteidet, akkor összeáll majd a kép.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!