Ha a világegyetem 15 milliárd fényév átmérőjű, akkor elméletben mennyi idő alatt érne el a mai legkorszerűbb űrhajó az egyik végéből a másikba?
Meg gondolom, attól is tekintsünk el, hogy nem 15 milliárd fényév átmérőjű :) A belátható (!) része a világegyetemnek 13,7 milliárd fényév látszólagos (!) sugarú (!), a tényleges átmérő kb 96 milliárd fényév. A belátható részének. Hogy valójában mekkora, arról pedig egyelőre nem sokat tudunk.
Na, de nézzük. A leggyorsabb ember által készített eszköz gyors googlezás után úgy tűnik 265'000km/h-val repeszt. 1 fényév 9460milliárd km. Ezt szorozd be 15-el, majd oszd el 265ezerrel és megkapod, hány óra alatt tenne meg 15 milliárd fényévet.
Az univerzum, mert tágul, nem bejárható. Ha volna egy fénysebességű űrhajónk, azzal is csak a látható univerzum mintegy 3%-át tudnánk bejárni.
Sőt a tágulás azzal jár, hogy az univerzum távoli részeiről nem is áll módunkban információhoz jutni, mert gyorsabban távolodik tőlünk mint a fénysebesség.
Bővebb magyarázat az itteni 5-ös pontban:
A fény sebesség, mint sebességkorlát.
A hadronok és kvarkok csatlakozási sebessége nagyobb mint a fényé. Innetől kezdve a leglassab szubatomikus sebesség a fény a leggyorsabb a hardonális sebesség. Még a britt tudósok nem tudták lemérni és kalkulálni sem tudnak. A fénysebesség a leggyorsabb földi eszközzel mérhető sebesség.
@5: Oké, ilyesmire számítottam, nem csalódtam. Mondjuk kicsit gyanús, hogy csak trollkodsz. Írnék valami frappánsat, de valahogy fásult vagyok most hozzá.
Amúgy szerinted a hadronok miből állnak? És pontosan mi is lenne ez a hadronok, meg kvarkok csatlakozási sebessége?
#7:
Minek állsz szóba ilyen futóbolondokkal? Még leírni sem tudja a fénysebességet, nem hogy átlépni :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!