Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért haldoklik a világegyetem...

Miért haldoklik a világegyetem? Hány milliárd éve van még hátra?

Figyelt kérdés

[link]


Illetve mennyire igaz, amit itt írnak?


2015. szept. 23. 00:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mindez a sötét energiának tudható be, ami idővel szétszedi még a részecskéket is?
2015. szept. 23. 00:02
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Kábé annyira illik rá a haldokló jelző, mint egy néhány hetes csecsemőre, akinek még 80-100 év van hátra az életéből. Mai tudásunk szerint az univerzum a benne az "őslevesből" materializálódott hidrogénkészletének talán 1 százalékát élte fel eddig. Ebből következtetve még legalább 10*, de az is lehet hogy 100* annyi ideig fog még "haldokolni", mint amennyi idő óta létezik.
2015. szept. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Szerintem, félig medig igaz, de szerintem az a valószínűbb, hogy a Nagy recss végez.
2015. szept. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi neked a haldoklás. Nekem nem haldoklik.

Meg aztán pár milliárdot tévedni az én szempontomból, annyira nem okoz gondot.

2015. szept. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Vizsgálataik alapján a galaxisok energiakibocsátása már csak fele annak, ami kétmilliárd éve volt"


Kétmilliárd év alatt a felére csökkent!



"és folyamatosan csökken. Ezt a fény minden tartományában végzett méréseikkel igazolták."


Tehát 2 milliárd év múlva legalább ennek is csak a fele lesz. ha nem kevesebb.

2015. szept. 23. 23:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez lehetséges, de igazából nem mond semmit, csak azt, hogy az energiakibocsátás a felére csökkent. Ez mindössze annyit jelent, hogy a még meglévő hidrogén- és héliumkészletét egyre lassuló ütemben tüzeli el, éli fel. Főként ugyanis ezekből táplálkoznak a csillagok - amikor már a héliumnál nehezebb elemek lépnek fúziós reakcióba egy csillagon belül, akkor annak a csillagnak már csak legfeljebb néhány évmilliója lehet hátra, de leginkább már annyi sem.

A Tejút (mint tipikus élő galaxis) a hidrogénkészletének nagyjából 20-25%-át élhette fel eddig a becslések szerint. Hozzávetőlegesen kb. 8-10 milliárd éve létezik, és azt írják, hogy 2 milliárd évvel ezelőtti állapotához képest jelenleg feleannyi az energiakibocsátása. Ha feltesszük, hogy ez a tendencia folytatódni fog a jövőben is, és feltételezzük továbbá, hogy a teljes hidrogénkészletének a 75%-át kell, hogy felélje ahhoz, hogy holttá váljon (megszűnjön benne a számottevő csillagképződés), akkor úgy saccra nagyjából még legalább 30-50 milliárd évre elegendő üzemanyaggal rendelkezik.


Ne dőlj be a reklámnak, a főcímek alapvetően nem hírközlésre, hanem figyelemfelkeltésre szolgálnak. Ilyetén pedig az apróbb-nagyobb csúsztatásoktól sem riadnak vissza a cikkezők, újságírók, hogy elérjék a céljukat.

2015. szept. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem kérdező, azok a te idézeteid, nem bizonyított tények. Előbbre tartana az emberiség sok téren, ha ezt a te interpretációd szerint bizonyítani tudná.

De főleg arra nincsenek adatok, milyen lesz a folytatás. Ahhoz univerzum méretű szabályrendszer kell. Amely az univerzum működését leírja. Ilyesmit még nem ismer az emberiség, tehát néhány nagyképű és önhitt példányának állításai semmisek. Legalábbis azok számára, akik átlátják a probléma bonyolultságát.

2015. szept. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
A világegyetem is haldoklik épp úgy ahogy minden. Bár a világegyetem haldoklása nem akkora probléma mint a galaxisunk/naprendszerünk haldoklása miszerint napunk energiája is csökken. Galaxisunk pedig ütközni fog egy másikkal. Az megint más kérdés hogy mikor melyik fog bekövetkezni. Napunknak még hátra van mégegyszer ennyi. Ha lejár az ideje akkor nyilván a földi élet is kipusztul.
2015. dec. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8: Két galaxis ütközését nagyjából azzal lehet modellezni, hogy két vadász egymással szembe áll és egymásra lő a sörétes puskájával úgy 100 méterről. A két kilőtt sörétfelhő a két ütköző galaxis. Fele távolságon, tehát úgy 50 méter után találkoznak, amikor is már nagyjából 2-5 méter átmérőjű mindkét felhő. A borsszemnyi méretű sörétek tudod milyen valószínűséggel ütköznek össze? Szerintem jó ha 100 lövésből egyszer előfordul, hogy két szem éppen egymásnak ütközik. Két galaxis esetében pedig ennél kb. egymilliószor kisebb eséllyel fordulnak elő csillagütközések. Vagyis a Tejút 100milliárd csillaga és az Androméda 100milliárd csillaga közül összesen kb. ezer+ezer lesz, amelyik pont telibe trafálja egymást. Tehát arra, hogy a Napunk pont eltalálja a másik galaxis egyik csillagát, kisebb az esély, mint arra, hogy a héten megütöd az ötöslottó főnyereményét.

Ráadásul a nyereményedet majd csak jópárszázmillió év múlva veheted át.

2015. dec. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Mar bocs de koztudott hogy a galaxisok kozepen fekete lyuk van. Ha 2 galaxis utkozik akkor a 2 feketelyuk szivja egymast,egyre kozelebb kerulnek egymashoz. Igy mind2 galaxis meghal
2015. dec. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!