Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Helyesen alakítottam át a...

Helyesen alakítottam át a mondatot?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy a 2 mondat ugyanazt jelentse:

People say that Lady Diana was a nice person.

átalakítva:

Lady Diana is said to have been a nice person.


Vagy a "have been" helyett egy sima "be" kellett volna?


2010. máj. 27. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Hát jah, inkább sima.
2010. máj. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, jah, 59%, te nem tudsz angolul. Have been, ennek a neve perfect infinitive, egyszerűbben fogalmazva múlt idejű, mert Diana már meghalt.
2010. máj. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel halott emberekre nem szokás azt mondani, hogy szépek, ezért: Lady Diana was said to be a nice person.
2010. máj. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy meghalt, attól még mondhatják rá, hogy szép volt. Az eredeti mondat jelen idő, people say, nem múlt. A te mondatod nem ezt fejezi ki és nem ez a feladat. Ha a múltban mondták róla, az egyidejűség sima infinitive-vel, ha a jelenben a múltra vonatkoztatva, az előidejűség perfect infinitive-vel. Bizonyára benne van az általad forgatott angol nyelvtankönyvben is!
2010. máj. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az a baj, hogy (többek közt) ilyenről (sem) nem tanultunk középiskolában angol órán, hiába voltunk angol szakos osztály, aztán most a fősulin meggyűlik a bonyolultabb nyelvtannal a bajom. Nagyon bénán tanítják Magyarországon ezt az ágát a nyelvnek/nyelveknek.

Perfect infinitive...még a neve sem ismerős. Valahol viszont mikor készültem a vizsgámra, láttam egy hasonló dolgot és az megragadt bennem. Gondoltam ezt a mondatot is így kellene csinálni.

2010. máj. 31. 10:16
 6/6 anonim ***** válasza:

De ilyen mondatokat csak tanultál, hogy It must have been the wind = Biztosan a szél volt, You shouldn't have mentioned it= Nem kellett volna megemlítened, ez ugyanaz a perfect infinitive, mivel múltra vonatkozik, csak a segédigék miatt to nélkül. (have/to have + 3. alak, de nem összetévesztendő a Present Perfecttel)

Sőt van folyamatos főnévi igenév is, pl You must be joking, ez to be + ing.

2010. máj. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!