Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a 9. bolygó...

Mi a véleményetek a 9. bolygó elméletéről?

Figyelt kérdés
2015 közepén hallottam, hogy a naprendszerünkben lehet egy feltételezett 9. bolygó. Sokak szerint ez a Nibiru, ami egy híres téma az összeesküvés-elmélet gyártók körében, leginkább világvége teóriákhoz kapcsolják. Olyat is hallottam, hogy egyesek szerint ezzel magyarázható a 27 millió évente bekövetkező tömeges fajpusztulás a Földön, ugyanis a bolygó olyan nagy pályán kering, hogy 27 milliárd évente van a legközelebb a földhöz, és ez idő alatt valami meteoresőt zúdít a Földre (számomra ez már egy kicsit túlzott sci-fi regénynek hangzik, bár nem tudom, nem vagyok nagyon otthon a csillagászatban). Mi a véleményetek erről az esetleges 9. planéta elméletről?
2016. dec. 14. 22:05
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Én ezt "Nemesis-elmélet" néven hallottam, miszerint lehet a Naprendszer peremén egy feltételezett bolygó, egy gázóriás, aminek a "Nemesis" (latinul ősellenség) nevet adták és ez az égitest felelt több üstökös Föld felé tereléséért, többek között a dínók kihalását okozó égitest becsapódásáért is.


5-6 éve, hogy pontosabb képet kaptunk a Naprendszerünkről, megbukott a teória, és jelenleg az a tudományos tény, hogy nem létezik ilyen égitest.

2016. dec. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1: na, akkor úgy néz ki ezt sem mostanában találták már ki...
2016. dec. 14. 23:02
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Igen, ez már kb. 15 éve kering (mármint ez a hoax) és réges-régen megcáfolták.

Amúgy a Plútó környékén van jó pár ahhoz hasonló kisbolygó (ezért sem nevezik többé bolygónak), amelyek alkalomadtán ütközhetnek is, és még ide is eljuthatnak a törmelékek, de ez évszázadokba is telhet, és elég hamar tudnánk róla, mielőtt ideérnek.

2016. dec. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 dq ***** válasza:
45%

Megcáfolni jelenleg elég nehéz, mert nem látunk el odáig.

Kevés a fény.


Majd ha jobbak lesznek az ûrhajóink, be tudjuk járni legalább a naprendszert meg feltérképezni hogy mi és hogyan is van.

2016. dec. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Azért a saját naprendszerünket már elég jól ismerjük.

NINCSEN ilyen hatalmas, és extrém pályán mozgó kóbor bolygó, amiben te reménykedsz. Arról azért már tudnánk.

Amit még nem térképeztünk fel tökéletesen, az a 2 kisbolygó- és törmeléköv, ahol milliószámra vannak kisebb-nagyobb darabok. De mind közel hasonló pályán mozog, szóval még ezekről is sokat tudunk.

2016. dec. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hollófernyiges ***** válasza:
29%

A külső Naprendszert alig ismerjük, akárhány Plútó méretű törpebolygó kószálhat még ott. A kilencedik bolygó léte sem kizárható, bár nem feltételenül üstökösküldözgető Nemezis formában.


[link]

2016. dec. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"akárhány Plútó méretű törpebolygó kószálhat még ott."

Ezt mondtam én is: ott vannak a törmelékövben. Tudjuk, hogy kb. hol vannak, mekkorák (max.) és merre mennek.


"A kilencedik bolygó léte sem kizárható"

Óriásbolygó biztos nincs. A kicsit meg kisbolygónak, a még kisebbet üstökösnek hívjuk. Na, abból van jócskán.

2016. dec. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 hollófernyiges ***** válasza:
Már amelyikről tudjuk, hogy hol van. Kb tíz éve fedezték fel őket és elég merész állítás lenne azt mondani, hogy nincs is több. Ugyanez a külső bolygóról: a közvetlen észlelés nagyon nehéz, csak más égitestekre gyakorolt hatása alapján lehet felfedezni, és ezek az adatok arra utalnak, hogy van ott kint valami.
2016. dec. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vree ***** válasza:
49%

Mikor olvastam hogy "9. bolygó elméletéről", rögtön az jött a nyelvemre, hogy "melyikról"? :D Ugye a történelemben kerestek bolygókat a Merkóron innen, a Plútón túl, a kettő között, na és persze a ma ismert bolygók is valamikor ilyen "keresett" égitestek voltak.

Példáuél Vulkánuszt, a Mars és a Nap közötti bolygót [link] komoly 19. századi csillagászok kutatták.


Valóban nincs kizárva, hogy kint a külső Napprendszerben a Kuiper-övön túl létezik még eléggé nagy égitest, ami kiérdemli a "bolygó" jelzőt. A Plútó az "X bolygó" becenevet viselte a felfedezése előtt, a mostani lehetséges testet egyszerűen a "kilences bolygónak" megnevezéssel jelölik. [link]


Ez azonban semmi esetre nem azonos a Niburuval, amiről szóló információt Nancy Lieder "contactee" (UFÓ-elrabolt) állítása szerint idegenek sugározták a fejébe a beleültetett adóvevőn keresztül, ami kábé annyira valós, mint Shambala, Mu kontinense, Hyperborea és a többi miszticista-ezoterista maszlag.

2016. dec. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
37%

Nagyjából az, hogy nem illik rá az "elmélet" szó. Maximum kitaláció lehet, tekintettel arra, hogy még hipotézisnek se mondhatjuk.

Kitalációval meg nemcsak Dunát, de óceánt lehet rekeszteni, fölösleges időtöltés a szót vesztegetni rá.

2016. dec. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!