Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történik akkor ha megáll a...

Mi történik akkor ha megáll a Földünk? Ugyan úgy megy minden tovább vagy valami egészen furcsa dolgok lehetnek?

Figyelt kérdés
Mikorra mondják,hogy a Föld meg fog állni? Halottam hogy 2012 ben talán.
2010. ápr. 25. 11:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
háth reménykedjünk hogy a napos félen legyünk.. :)
2010. ápr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:

A kérdés kicsit szürreális de megválaszolható. Attól is függne, ami történne, hogy hirtelen áll meg, vagy csak szépen lassan. Ha szépen lassan, akkor 6 hónapig lenne napsütés az egyik felén, közben a másikon sötét, és hideg tél. Szóval az emberiségnek fél évenként vándorolnia kellene. Ha pedig hirtelen állna meg, akkor minden darabjaira szakadna, mert a földön még minden mozgásban lenne, amikor az már megállt.

Nagyjából ezek lennének a fő tényezők.

2010. ápr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ráadásul elindulnánk a nap felé. (valami discovery filmben láttam hogyha megállna a forgás akkor a föld szép lassan elindulna a nap felé .... nemtom miért csak ott ezt mondták:)
2010. ápr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
37%

Amit a kérdező írt, az a tudomány arculköpése.

Amit az előző írt, az is.


Szomorú vagyok, hogy ezek a kortársaim, és ugyanabba a fajba tartozunk.

2010. ápr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A Föld belecsapódna a Napba mivel megbomlik a gravitáció és a centrifugális erő engyensúlya!!!!
2010. ápr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Mivan???
2010. ápr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Mi a baj azzal a válasszal hogyha megáll Föld forgás akkor úgy módosul a pályája hogy egyenesen a napnak tart?
2010. ápr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
Nem tudom, de azt sem értem, hogy egyes válaszolóknak a kérdéssel mi baja van. Ha esetleg nem érintett a témában, vagy csak szimplán nem érdekli, akkor nem is értem minek erőlteti magát. Van még pár rovat az oldalon. Pl. hallottam, hogy a politikai rovatban, megy az oltogatás rendesen. Csak ajánlani tudnám pár egyénnek.
2010. ápr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 14:10


Na minek kell oltogatni a másik válaszolot? Ebben az percben néztem meg a Known Universe - Sebesseg című tudományos filmet, és azt mondja a féri hogy a FÖLD forgása és keringési mozgása megállna akkor valoban a nap fele indulnánk el és bele csapodnánk mert a gravitácio ezt tenné. És ez a centrifugális erő miatt van hogy a saját pályáján marad. CSAK MÉG ŐK SEM TUDJÁK HOGY MITŐL ÁLLT ERRE A PÁLYÁRA ÉS HOGY miért nem változik a mozgási tere semmilyen irányba. PL gondolok arra hogy mindegyik bolygo egysikon- vizszintesen rendeződik és pl nem függőlegesen vagy merőlegesen keringenek a nap körül.

2010. ápr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Mi a baj azzal a válasszal hogyha megáll Föld forgás akkor úgy módosul a pályája hogy egyenesen a napnak tart?"

Csak néhány apróság, impulzusmegmaradás törvénye, perdület megmaradás törvénye stb. Miért módosulna a Föld pályája?


"Na minek kell oltogatni a másik válaszolot? Ebben az percben néztem meg a Known Universe -..."

Ha a keringés leáll, nyilvánvaló hogy Napnak ütközne. De mitől állna le? Egyébként te nagyon félreérthettél valamit abban a "tudományos" fimben...

2010. ápr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!