Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangokat hallok és furcsa...

Hangokat hallok és furcsa dolgokat látok, mi történik velem?

Figyelt kérdés

kb 5 éve jelentkező dolog nálam, hogy hangokat és különös dolgokat látok. Az utóbbi fél évben erősödtek fel nagyon ezek a dolgok.


Van olyan, hogy este találkozom a barátaimmal(hozzáteszem, hogy nem iszok alkoholt!)és utána egy jó ideig még hallom, hogy hozzám beszélnek, amikor lefeküdnék aludni. Olyan, mintha többen körbevennének, és beszélnének. Néha már nagyon idegesít, mert emiatt vannak alvászavaraim is.

Volt, hogy feküdtem az ágyamban és a székemben hirtelen ott ült egy ember és beszélt hozzám jó sokáig, megállás nélkül. Nagyon különös állapotban voltam akkor, alig tudom elmagyarázni szavakkal. Tudom, hogy nincs ott semmi, de mégis elhiszem, hogy ott van...

Van, hogy akik ilyenkor "meglátogatnak" azok kérdeznek valamit és tudom, ha hangosan válaszolok, akkor hirtelen minden eltűnik, ha meg magamban beszélek vele, akkor tovább maradnak.


aztán egy másik eset, hogy megyek az utcán békésen, előttem meg egy nő. Oké, de egy pillanat múlva, meg a vállán ott egy papagáj, aztán mikor megint odanézek, már hűlt helye.


Mi ez az egész?


2011. júl. 4. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy pszichiátert. Hangokat hallani belülről sosem jelent jót. Pl. skizofrénia bizonyos típusainak is vannak ilyen tünetei.
2011. júl. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 yuda ***** válasza:
Ha nem kamu a beírásod, akkor érdemes lenne első körben szüleidnek szólni, második körben pszichológus segítségét kérni..majd ők elirányítanak hová, kihez fordulj és segítenek megoldani a problémád, mielőtt még jobban súlyosbodna.
2011. júl. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

anyumnak már mondtam, de sajnos nem vett komolyan. :(

Nem vesznek komolyan..

2011. júl. 4. 10:28
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja és nem kamu a kérdés, tényleg ez van velem.
2011. júl. 4. 10:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor menj el a háziorvoshoz, ő majd ad beutalót, ahová kell. Ha a szüleid nem törődnek veled, akkor oldd meg nélkülük. Ezzel tényleg ne játssz. gondolom, hogy a szüleid is máshogy állnak majd hozzá, ha látják, hogy orvos is igazolja, hogy gond van.
2011. júl. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. júl. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
18 leszek a nyáron.
2011. júl. 5. 11:57
 8/10 A kérdező kommentje:

pár nap és szülinapom lesz, elvileg felnőttem,gyakorlatilag meg nem...A szüleim csak akkor vesznek majd komolyan, ha elkezdek dolgozni és el tudom magam látni.

De könyörgöm...nem vagyok még leérettségizve se, van még 2 évem hátra, addig meg szenvedjek tovább?? És még ott van, hogy rohadt nehéz a mai világban jó munkát találni! Nem tudom már ott tartok, hogy fogom magam, elmegyek EGYEDÜL orvoshoz és le fogom szarni, hogy ki mit mond, beutalom magam pszihiáterhez és kész. EZ így nem élet, nem állapot.

2011. júl. 5. 12:02
 9/10 A kérdező kommentje:
hozzáteszem, SAJÁT önerőmből le tudtam küzdeni a pánikbetegségemet és senki nem kellett hozzá!! Mert ezt sem vették komolyan a szüleim. Mindig elfordulnak tőlem, de ők utána meg mentegetőznek, ha szóvá teszem, hogy miért nem vesznek komolyan...ŐK el vannak foglalva, ŐK legalább dolgoznak, ŐK legalább így meg úgy...
2011. júl. 5. 12:04
 10/10 anonim válasza:

14 eves lany vagyok , 13 .. par nap es 14... en is hallok hangokat. ***va felelmetes egyedul jonni az utcan, meglatni menni elottem egy embert aztan pislogni es o eltunt.... :/ :| ha esetleg latnad hogy irtam, erdekelne hogy mit mondtak..:/

engem sem vesznek komolyan.. en mar 2011.novembere ota hallom oket.. ... :| miota meghalt a papam... sot.. ereztel mar olyat h fekszel az agyadon este es egykezet erzel a derekadon? De nem csak kepzeled, igazi kezet, mintha a bararom fogna, de ez mar nem a hianyatol van . :|

felelmetes..:| es hiabaakartam elmondani anyunak kinevetett.. baratnom azt mondta paranoias vagyok.. -.-" ... es en mar felek, en kiakarok ebbol szallni...!!!

2013. szept. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!