Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan szállhat meg az ihlet?

Hogyan szállhat meg az ihlet?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó kategóriába tettem-e

Regényt írok, de most vhogy úgy keltem, hogy semmi ihletem. Már vagy fél órája írom, de eddig még csak 2 mondatot tudtam ki facsarni magamból. De mivel most van időm szeretnék írni. Ti mit csináltok, ha azt szeretnétek, hogy ihletet kapjatok?Kimentek sétálni, vagy mi?

Köszönöm a jó válaszokat

hurrogást nem kérek, akkor be se lépj, ha csak azért jöttél fel az oldara, mert vannak ilyenek tudom


2010. ápr. 25. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:

ha nem jön ... akkor ne erőltesd.

Csináld azt, amit szoktál, végezd a dolgodat és mindig legyen nálad egy lap. (ha jó a memóriád, akkor nem kell)

Persze az nem rossz, ha kimész sétálni, vagy végiglapozol vmi szép könyven, ami „képekkel bombáz meg”, de ne úgy tedd, hogy közben azon agyalsz, hogy mit kellene írnod.

Az írásod pedig csak akkor lehet élvezetes mások és magad számára, ha nem „facsarnod” kell a mondatokat. Ha írsz legyél lendületes, ne törődj a hibákkal (később térj vissza rájuk) és jegyezd le minden gondolatod.

Az ihlet olyan mint a rossz vendég, akkor tör rád, amikor a legkevésbé számítasz rá. Éppen ezért nem érdemes várni rá...

2010. ápr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt javasolnám, hogy ilyenkor olvasd át, amit eddig írtál, javítgasd (lesz rajta mit), aztán ahogy belerázódsz, lehet, hogy lendületből folytatni is tudod.
2010. ápr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy könyvet mindenképp ajánlok neked olvasásra,amiben minden válaszod megvan. ;)

Osho:Kreativitás. Azért nem írom le a lényeget,mert hosszú,és így lehet,hogy meg sem értenéd.

Egy másik könyv is hasznos lehet számodra:Fritz Gesing:Kreatív írás. (Mesterfogások íróknak)Ebben nagyon sok mindent megtalálsz,ami regényíráshoz kellhet.Én is alkalmazom,és lehet rá támaszkodni!

Jó gondolkodást! ;)

2010. ápr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én képeket szoktam nézegetni.

Amúgy ha ilyen nehéz a helyzet, hogy fél óra alatt 2 mondat, akkor inkább egy időre hanyagolom és olvasok egy jó könyvet. Aztán megint leülök, de ha nem jön semmi rögtön, akkor majd másnap folytatom. Nekem ilyen egész ritkán van, inkább az a problma nálam, hogy annyi ötlet van, hoy nem tudok dönteni, és órákig filózok azon, hogy hogy vigyem tovább a történet szálát.

Sok sikert, de ne eröltesd! Mármint ne add fel, ha nem megy, de ne akarj mindenképp írni, ha lélekben nem vagy ott.

2010. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0%
De ráérsz, inkább menjél kapálni a kertbe.
2010. ápr. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!