Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek eljön az az idő,...

Szerintetek eljön az az idő, mikor az emberiség már nem tud újat feltalálni?

Figyelt kérdés
Mert már minden találmányt, szabályt stb.. kitalált...

2016. szept. 14. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Sőt, véleményem szerint nagyon nem, olyan sosem lesz, hogy már mindent felfedeztünk és feltaláltunk. Az maga lenne a tudomány nihilizmusa.
2016. szept. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Biztos, hogy nem. A civilizáció még alig 3000 éves, a technika kora pedig szerintem még 300 éves sincs. Képtelenség hogy ilyen hamar minden lehetséges dolgot feltaláltunk volna már :D

Olvass el egy átlag szájenszfiksön novellát vagy regényt, látni fogod, van még itt bőven mit feltalálni :D

2016. szept. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vree ***** válasza:
100%

Ne felejtsd el, hogy a fordítottja is lehetséges sőt valószínűbb: azáltal érni el a végső határt, hogy az emberi erő nem képes már többet megérteni. Ott vannak az "eseményhorizontok" az asztrofizikában a ig Bangben és a fekete lyukakban, amiken túl fizikai lehetetlenség látni.

Ott vannak a kvantumvilág megismerési korlátai, amiken ugyan dolgozunk, de óriási erőforrásokat emészt fel, ki tudja, meddig jutunk vele? Lehet, hogy egyszerűen egy emberi generáció felfogóképessége éri el a határát, vagy az ember még több tanulással ellentétes hajlamai kerekednek felül, ott érünk el egy határt, ahol már az emberek nem hajlandók az élvezetekből feladni csak kevés megkérdőjelezhető hasznú plusz tudás kedvéért.


Persze ha optimisták vagyunk, kereshetünk pozitív jeleket is:

- a "Flynn hatás": az IQ-teszt eredmények azt mutatják, hogy az átlagember IQja növekedett az elmúlt évtizedekben. Talán az oktatás és a jólét terjedése előnyt hoz.

- A számítógépek veszik át majd a feladatot (feltéve, hogy a számítástechnikában nem érünk el végül egy technológiai korlátot.)

- talán mint űrutazó civilizáció olyan nagy lehet egyszer a népesség, hogy mindig lesz az új tudás számára kapacitás.

- majd a transzhumanizmus (az ember genetikai újratervezése) segít.

satöbbi

2016. szept. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
Az inkább valószínű, hogy elfelejtjük a régi találmányokat, elavultnak bizonyulnak egyes törvényeink az ismeretek növekedése során. Még az is elképzelhetőbb, hogy egyszer újra kell kezdeni mindent mint az, hogy a kérdéseink végéhez érjünk. Persze ha valami tragikus, vagy evolúciós oknál fogva fokozatosan csökkenne az emberiség értelmi szintje és felerősödne az ösztönös viselkedés, akkor minden előfordulhat. Egyszer a mi korunk is őskornak számít majd valakik számára de az akkor élőknek is marad bőségesen felfedezni való.
2016. szept. 15. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

A tudományok további fejlődésének már nagyon része, alapja a mai technikai szint. Enélkül nem lehetne tovább lépni.


Szóval tényleg, ha valami megtorpanásra kényszerítené a technikai civilizációnkat, akkor a tudomány fejlődése is megállna, sőt, hanyatlana.


De a megismerni való sosem fog elfogyni.


Rengeteg tudományos kérdés nyitott univerzumunkban, minden megszerzett ismeret újabb ablakokat nyit újabb talányokra.

És ha valaha is eljuthatunk odáig, hogy megismerjük univerzumunk minden működését, egyáltalán nem biztos, hogy ez a végső határ.


Inkább az a kérdés, hogy mennyi ideig létezhet az emberiség és ez alatt a létezés alatt mennyit tud megválaszolni a világ kérdéseiből.

2016. szept. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tislerics Máté ***** válasza:
84%

Egy történelmi korban mindig az adott fejlettségi szint tűnik a legjobbnak, de amint feltalálunk valamit mindenki a fejéhez csak,hogy ez miért nem nekem jutott eszembe...


A durva az egészben, hogy nem hogy fogynak a felfedezni való dolgok, Hanem pont hogy gyarapodnak, hiszen új technológiak jönnek létre amikkel még több minden megalkodható.


És Persze ott van a természet tudományok fejlődése is. Igazából eddig minden felfedezésünk ilyen téren csak még több kérdést vetett föl, ami ugye szöges ellentétje annak hogy fogynának a felfedezni való dolgok.


Ebből látszik csak igazán, hogy mennyire gyerek cipőben jár még az emberi technológia. Ez Persze átlendülhet abba az iranyba hogy elkezd fogyni a felfedezések száma, de ez majd akkor fog szerintem elkezdődni, ha megismerjuk az univerzum összes kölcsönhatását és anyagát és úgy általában az univerzumunk távlatait. Ha egyáltalán ez lehetséges...

2016. szept. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A mindentudást soha nem fogjuk elérni. Azzal egyúttal effektív "mindenhatóvá" is válnánk. De minden új válasszal legalább egy tucat új kérdés születik a tudományban. Az emberi értelemnek pedig megvannak a korlátai, bizonyos kérdésekre soha nem fogunk tudni válaszolni, legfeljebb azzal áltatjuk magunkat, hogy megtaláltuk a választ.
2016. szept. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeiteket!
2016. szept. 15. 20:14
 9/9 anonim ***** válasza:
A világ egyetemet jelenleg végtelennek tekintik ez alapjá a róla megszerezhető tudás is az.
2016. okt. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!