Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Használnak valahol - egyetemek...

Használnak valahol - egyetemeken, főiskolákon kívül - komolyabb számológépeket?

Figyelt kérdés

Az alapszintű zsebszámológépek létjogosultsága érthető: kicsik, olcsók és hasznosak.

De mondjuk egy 60-70 ezer forintos programozható, grafikus számológépet hol van értelme használni? Annyiból már simán kijön egy közép-felső kategóriás tablet, amire akármilyen matematikai szoftvert feltelepíthetsz.


2016. szept. 7. 15:17
 1/5 2*Sü ***** válasza:

Elképzelhetőnek tartom, hogy bizonyos mérnöki tevékenységnél, tervezésnél kell az a tudás, ami az ilyen számológépekben benne van. Oké, egy olcsóbb mobilra, tabletre is vannak igen nagy tudású számológépek, de előfordulhat olyan eset, hogy a kutatás annyira bizalmas, hogy nem vihetsz be olyan eszközt, ami kommunikációra, fénykép készítésre képes.


De a legtöbb hely azért nem ilyen. Igen, ez nem kedvez az ilyen drága eszközök eladásának, de lehet, hogy valaki jobban kedveli a jól bevált régi eszközöket. Bizonyos szempontból lehet praktikus, a számológépet legalább nem kell naponta tölteni.

2016. szept. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az az akármilyen matematikai szoftver többnyire fizetős, s ugyanott lennél a licenc árával, mintha csak vennél egy tudományos számológépet.

Másik probléma, hogy a mai számítógépek egyszerűen nem kezelik a matematika nyelvezetét a bevitelnél, tehát vagy a képernyőn kell összevissza nyomogatnod különféle menüket az egyes funkciók eléréséhez, vagy valami irdatlan hülye nyelvezetű utasítást kell begépelned (mint egy Excel függvény), ami gyakran köszönőviszonyban sincs a matematikában használt képlettel és logikával. Ha valaki ismeri a számológépe funkcióit, az egy integrált 20 másodperc alatt meghatároz, míg ezt a feladatot PC-n lehet, hogy percekig csinálná. A szoftveres módszernek annyi előnye van, hogy sokkal több "high-end" parancsot képes felhasználóbarát módon kezelni, tehát mikor már valami 3 tengelyű koordinátarendszerben kell dolgozni vagy olyan algoritmusokat kell irogatni amiknek végrehajtására a számológép nem is képes, akkor nyílván csak ez a lehetőség marad.

2016. szept. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én pl. azért, mert az érintőképernyős tableteken sokkal könnyebb mellé "ütni" mint egy számológépen (mondjuk az enyém nem 60eFt-os csak kb. 30eFt). Ezen kívül egyszerűbb kezelni is, mert arra van kitalálva, hogy kényelmesen tudjál vele számolni, jobban kézre esik, aminek egyhelyen kell lennie egyhelyen van, kevesebb gombot kell lenyomni stb... A tablet meg arra van kitalálva, hogy nagyjából az általános feladatokra jó legyen.
2016. szept. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most, hogy így belegondolok, tényleg elgtöbbször praktikusabb a számológép. Ha másért nem is, azért, mert az nem fog lemerülni, és kézreállóbb.

2016. szept. 9. 17:52
 5/5 anonim ***** válasza:
3. vagyok, cask mindig utólag jönnek a jó ötletek. Nekem az irodámban van egy az iróasztalomon, egy (igaz az egy közepes tudású) a laptopom táskájában (ezt hordom mindenhova), és van egy itthon az itthoni iróasztalomon is.
2016. szept. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!