Mikor lesznek olyan fejlettek az AI-k, hogy tudnak segíteni a hobbimban (elektronika, programozás), megírni a kódomat, debuggolni, tanácsokat adni, kiszűrni az igaz és a hamis információkat?
Soha. Ahogy a programozás tanárom fogalmazott, "a számítógépnek pont annyi esze van, mint egy kalapácsnak". Akárhova fejlesztjük a hardvert és a szoftvert, ez soha nem fog változni.
(egy programozó)
Ilyet kijelenteni hogy "soha"?
Gondold már végig, a programozásra képes az emberi agy, ami a természetben egy létező dolog. Nem mond ellent a fizika törvényeinek (mint mondjuk az időutazás). Miért is ne lehetne tehát mesterségesen előállítani? Nem tartunk még ott technológiailag, mert számítási kapacitásban az emberi agy ma még bőven ver minden számítógépet. De ilyet jósolni, hogy "soha" nem is fogunk ott tartani, teljesen megalapozatlan. Főleg hogy 10 évente 100-szorosára növekszik a számítási kapacitás ár-érték aránya.
Az nem érv hogy egy híres programozó mit mond. A világ egyik vezető fizikusa is kijelentette annak idején hogy levegőnél nehezebb dolog soha nem fog repülni (Lord Kelvin).
"Nem tartunk még ott technológiailag, mert számítási kapacitásban az emberi agy ma még bőven ver minden számítógépet."
Ez esetben azért nem olyan merész dolog kijelenteni, hogy soha, mert hiába a számítási kapacitás, nincs okunk azt feltételezni, hogy csak mert egy gép majd egyszerre gyorsabban és több feladatot old meg, akkor majd magától megszületik a kreativitása, stb is.
Kelvint meg nem érdemes emlegetni, hiszen a saját korában is nettó baromság volt amit mondott. Bár nem ember alkotta szerkezetek, de a levegőnél jóval nehezebb élőlények jó pár millió éve repkednek már akkoriban is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!