Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van a kólában koffein?

Miért van a kólában koffein?

Figyelt kérdés
Tudtommal egyik összetevője sem koffein tartalmú természetes állapotában,és szerintem a koffeinnek sincs íze.Akkor minek kell bele?
2010. ápr. 11. 21:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

ma 08:29


Igen, te amit kimásolsz ahhoz odaírod, hogy honnan. De el is olvasod?


[link] - akkor fussál neki mégegyszer, mert kerek perec le van írva, hogy a foszforsavat MESTERSÉGESEN állítják elő. Nem (csak) én mondom, oda szépen le van írva. Egy egész bekezdés van előállítás címszó alatt.


A karamellről meg természetesen tudom, hogy pirított cukor. Na azt vajh' melyik gyümölcsből vonták ki? Ja, hogy a pirított cukor sem a fán terem?



És akkor most térjünk vissza arra, hogy a "kóla csak növényekből és gyümölcsökből" nyert aromákkal dolgozik. Nevezd meg melyik fán terem kénes karamell és foszforsav.


Kis jóindulattal még elfogadom azt, hogy a cukrot először a cukorrépából kivonják aztán karamellizálják, bár már ez is gyenge, de a többi...



Kérdező:

Amúgy a kóla igencsak káros. Nem véletlen, hogy a világon MINDEN élsportolónak TILOS kólát innia. Hogy a fogkaról már ne is beszéljünk (tegyél egy fogméretű mészkődarabot otthon egy pohár kólába, és meglátod mi lesz a vége....)

2010. ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az eredeti, kacajt kiváltó állítás ez volt:

"NINCS benne sem tartósítószer, sem mesterséges aromák! "


Mivel a foszforsav és a koffein nem aroma, ezért nincs benne mesterséges aroma, habár van benne mesterséges foszforsav és koffein.


És hogy miért egészségtelen?


- Nagy mennyiségű cukrot tartalmaz - ami hízlal. 1 liter kólában majdnem 60 gramm cukor van. Egy zacskó keménycukor 100 gramm. Vagyis egy liter kóla több, mint fél zacskó keménycukor elfogyasztásával egyenértékű.


- A foszforsavnak hiába van egészségügyi felső határa, ez csak a mérgezési tünetek elkerülése miatt van, de senki se mondja, hogy annál kevesebb nem okozhat kárt - A kóla pH értéke kb 2, ami igen erősen savasat jelent, és ez árt a fogaknak és valamennyire a nyelőcsőnek is.


- Az elfogyasztott foszforsav ezen kívül hozzájárul a csontritkuláshoz az által, hogy a vele együtt fogyasztott kálciumot a szervezetben elérhetetetlenné teszi (mintha meg se etted volna), valamint a vérbe felszívódva az ott levő kálciumot is kicsapja. Úgyhogy kálciummal dúsított joghurtra kólát inni adni az egyik legnagyobb bölcsesség. :)


- A koffein sem éppen egy egészséges valami, habár széles körben fogyazstjuk élénkítő hatása miatt, minden esetre a keringési rendszert eléggé terheli. 1 liter kóla koffeintartalma 135 mg, egy kávéé - bár nehezen becsülhető - úgy 40-150 mg, de átlagban inkább a 40-hez közelebb.


Vagyis egy félliteres kóla kb 1/3 zacskó keménycukor, másfél csésze átlagos kávé, és fél liter erős sav keveréke, valamint jó adag foszfátioné, ami adott mennyiségű csontépítő kálciumot köt le. De ettől még én is szeretem.

2010. ápr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
a 100 %-os narancslének is 2 a pH-ja.
2010. ápr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Coca=cocaine
2010. ápr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

azt én is hallottam, h régen amikor még nem volt ekkora felhajtás a kokain ellen, akkor csempésztek kólába is!!!

Így hamarabb rászoktak, és nagyobb volt a hatás... de ez lehet csak Legenda! mielőtt leoltanátok :$

2010. ápr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Na itt van a kutya elásva! Én mondjuk nem vagyok kóla addict, de kávé nélkül el sem tudom képzelni a reggelt. És ez a koffein miatt van. Erre rá lehet szokni. Gondolom a cégnek még jól is jön az addikció.

Nem tudom kóla- hiánytól volt-e valaha fejfájásotok, de ha én nem iszom meg a kávém mexokott jajdulni a fejem.

2010. ápr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!