Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mik azok a külpolitikai okok,...

Mik azok a külpolitikai okok, amelyek Magyarországot menthetetlenül Németország felé sodorták?

Figyelt kérdés
Az első világháború és a második világháború közötti időkben (1936-1942) Pl: Anschluss, Müncheni konferencia stb

2016. máj. 28. 17:26
 1/3 |Orfeusz| ***** válasza:
100%

Gazdasági problémák, amiket csak Németországgal együttműködve oldhattunk meg (főleg a külkereskedelem).

Politikai nyomás Németország felől, az ő érdekük nyilván az volt, hogy itt is németpárti kormány legyen.

A nemzetközi erők nem álltak a magyar függetlenség mögé (USA).

2016. máj. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
2016. máj. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első világháború 1914 és 1918 között zajlott. Ott egyértelműen azért, mert a Monarchiának se volt gyarmata és a németek pedig alig rendelkeztek ezzel. Közös volt a cél. Mellékesen megjegyezném, hogy a történelmi hagyományok is közre játszottak.

A két világháború közötti időben pedig az egyik fő külpolitikai cél az a revízió elérése volt, békés úton. Hangsúlyt kell helyezni a békés útra, mivel az akkori rendszer nem akarta és nem is tudta volna visszahódítani az elcsatolt területeket. Hogy miért nem akart? Nagyon egyszerű erre a válasz: mivel, ha békés úton szerezzük vissza az elcsatolt területeket, akkor az országra nem lehet mondani, hogy agresszor és, ha egy nagyhatalom, vagy nagyhatalmak ratifikálják revíziót, akkor abba nem nagyon lehet beleszólni.

Az nagy tévedés, hogy Magyarországon mindig német barát politika volt a hangsúlyos: vegyük számon például Gömbös Gyula miniszterelnökségét. Ő mintaállamnak Olaszországot tekintette, amikor a miniszterelnök elsőnek utazott el a ducehez, akkor ott volt szó a németek expanziós terve megakadályozása Ausztria fele. Az igaz, hogy gazdaságilag fontos tényező volt Németország, de nagyon sok terve volt a magyar vezetői rétegnek. Imrédy Bélát azért váltották le, mert túlságosan is német párti lett. Van az a mondás, hogy "Imrédy beleszeretett a nemzetiszocializmus nagyságába." A második Teleki-kormány idejében született egy terv egy emigráns kormány létrehozására. Ajánlom a mostani Rubicont, pont Telekiről van szó benne. Igazából 100%-ban német párti kormány a megszállás alatt került hatalomra Magyarországon. Addig mindig voltak tervek a kiugrásra.

A trianoni béke diktátum megpecsételte ezt a korszakot sajnos.

2016. jún. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!