Hogy lehetne Magyarországot újra iparosítani?
A történelemben és jelenleg is azok az országok a legsikeresebbek, amik kellően iparosítottak.
Például az USA-nak hatalmas autóipara, fegyveripara van, meg Németországnak is.
De, a vasúti járműgyártás sem elhanyagolható Németországban.
Az iparos országokban általában jóval 10 százalék alatt van a munkanélküliségi ráta, mivel az ipar rengeteg embernek ad munkát.
Egy mérnök általában hol dolgozik?Többnyire egy ipari vállalatnál.Mondjuk a Siemensnél vagy a Fordnál.
Míg a kevésbé iparos országokban, mint mondjuk Görögország, 20 százalék felett.
Olaszországban is, az északi félen, ahol az olasz ipar koncentrálódik ott alacsony a munkanélküliség.
Rendezzük csak ezt a listát az ipari szektor GDP-ben való részaránya szerint. Kis nyíl az "industry" felirat mellett.
Egyenlítői Guinea
Katar
Kongó
stb.
A fejlett országokban az ipar részaránya egy egészséges 20-30% körül van.
USA 19,2
Német 28,6
Görög 17,9
Magyarország 31,3
Vagyis az ipar nagyobb részét teszi ki a GDP-nknek, mint a német vagy amerikai GDP-nek.
rengeteg tőkével.
és nem utolsó sorban potenciális fogyasztókkal.
hiába kezdenénk saját autó gyártásba, ha senkinek nem kellene.
és az első 5-10 évben még veszteséges a termelés, addig is el kéne gondolkodni azon, hogy a további költségeket honnan lehetne előteremteni.
Magyarországnak nincs annyi dugi pénze, hogy ilyen fába vágja a fejszéjét.
Magyarországnak nagyon jó termő földjei vannak!
Magyarország egy agrár terület!
Ki kellene tiltani a azokat a zöldség,gyümölcs,tejtermék,hús importot amiket itthon az ország meg tud termelni magának!
Máris lenne vidéken munaklehetőség!
Az első hozzászólónak üzenem, hogy értéket teremteni egy módon lehet: munkával. Ez által GDP-t tehát terméket - termelni CSAKIS ÉS KIZÁRÓLAG mezőgazdasággal (illetve szatelitjeivel: halászattal, vadászattal, erdőgazdálkodással) és iparral (illetve szatelitjeivel: idegenforgalmi iparral, szállítással, technológiai innovációval, stb.) lehet termelni.
Ha tovább nyitunk, akkor értéknek tekinjük a kiművelt emebrfőt, az egészséges emebrt és a jó álalpotú ökoszisztémát, így értéktermelő az okttaás, az egészségügy, illetve a természetvédelem.
Az, hogy a jelen világrendben olyasmiket hazudoznak össze, hogy "a pénzügyi szektor" meg a "tőzsde" értéket termel(ne), gondolkodó ember tudja, hogy szimpla hazugság, mert ez nem értéktermelés, hanem lopás.
Ami az iparosítást illeti, mi mindig is az innovatív ágazatokban voltunk jók, a vegyiparban, a gyógyszeriparban, a járműiparban, az optikai-, és elektronikai iparban. VAn-e energiaforrásunk, fosszilis? Alig. Van-e alapanyagunk, nyersanyagunk? még annyi se. Nekünk vas és acél országává válni kritikusan hülyeség, Magyarországnak olyna terülten kell kitűnnie, amelyhez ez nem kell, csak munka meg gógyi.
Az iparosítás kívánatos lépései az alábbiak lennének:
1. Energiapolitika. Forradalmi mértékben fokozni kell a földhő-., szél-, és napenergia-felhasználást, új vízierpműveket építenia hernádra, sajóra, bodrogra, rábára, tiszára, azonnal nyomni felfelé a Paks-II, már tervezni paks-III-at. CO2 nulla áramtermelést megcélozni és megvalósítani , import nélkül. Bevezetni a második generációs bioetanol-gyártást, mezőgazdasági hulladékból üzemanygaot gyártani. Olcsó az olaj? Két hétig. Két év múlva mindennél drágább lesz. Tömegesne támogatni és fejleszteni a lakossági energetikai beruházásokat.
2. közlekedéspolitika. Autópályaépítésre nincs szükség, gyorsforgalmi úthálózatot, állami kézbe venni vissza a telejs vasúti vertikulumot, százhatvanas sebességre kiépíteni a fővonalhálózatot, százra a mellékvonali hálózatot, új nemzeti légitársaságot, nemzeti folyami és tengeri hajózási társaságot.
3. engedni a vállalkozókat dolgozni
4. állami pénzt az 1-2 pontokba beletenni, nem stadionépítésre, meg mutyizásra. Pusztán a bioetanolipar kétszázezer munkahelyet tudna teremteni a beszállítókkal együtt.
Ja kérem, ha ilyen egyszerű volna...az a vicc, hogy ilyen egyszerű.
2.
#3 ugyan az igaz az agrár iparra is, hogy előbb fogyasztó kell, mint elkezdeni ezer tonna számra termeszteni a paradicsomot, amit aztán nem tudsz eladni.
mellesleg ha kitiltanád a külföldi beszállítókat a magyar piacról, azzal a lendülettel te sem tudnád külföldön eladni a paradicsomodat, mert a kutya nem venné meg tőled ezek után.
a szabad kereskedelemnek vannak hátrányai, meg előnyei is.
Rengeteg pénzzel, a saját ipar támogatásával. Nem az "ipar, mint olyat" kell támogatni, hanem egy konkrét iparágat keresni, ahol esélyünk van, és azt felfuttatni.
Mostanság nem a termelő tevékenység hozza a pénzt, hanem a fejlesztés (ehhez, azonban kell a termelés, amit fejlesztünk).
Ehhez sok mindent kéne tenni, kiválasztani egy témát, amit az ország fejleszt, ez az első időben csak a többi gazdasági ág rovására mehet. Ha ez sikerült, akkor viszont a befolyt pénzből lehetne a következő hasonló projektet finanszírozni.
# 5
Értelemszerűen adja a vásárlóerőt az ha kitiltod a felsorolt külföldi (zöldség,gyümölcs,tejtermék,hús importot)
terméket, mert ezekből a magyar nem tudna mást venni csak magyar terméket!
Ha megnézed a boltokba ezekből az élemiszerekből kb. 80%-ban import van a polcokon és az kb. 80% is a magyar gazdáké lenne!
Én ezt a szabad paicot inkább előny paicnak nevezném!
A redszerváltás megmutatta hogy jobban járnak a gazdák azzal ha csak az itthonaiaknak termelnek úgy hogy nincs import minthogy jön be a rengeteg import élemiszer a nagy szabadpiac miatt, hiába hogy ők is eladhatják külföldre a termékeiket!
Kedves kérdező!
Kezdeném azzal, hogy Görögországban nem éppen azért van munkanélküliség, mert ne lenne elég gyáruk és iparuk...
Másrészt pedig a fejlett országokban a szolgáltatások javára billen a GDP arány.
A probléma nem is ott van, hogy hazánknak ne lenne elég az ipara, csak momentán semminek sem vagyunk a központja. Minden nagy vállalat külföldön van, és oda is megy ezáltal a legtöbb pénz. Vagy ha netán még lenne mit kitermelnünk...szenet, aranyat, fémeket...de hát nem.
Magyarországnak a szolgáltatásait kéne fejlesztenie. Ez minden olyan fejlett ország jellemzője, mely nem tud nagy árral mit exportálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!