"Jelen tudásunk szerint amennyiben van élet a Marson, az legfeljebb egyszerűbb élőlényekre, mikroorganizmusokra korlátozódik."
2016. ápr. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
2/13 anonim válasza:
Semmi bizonyíték eddig, hogy valaha is volt.
2016. ápr. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
3/13 anonim válasza:
Nem tudjuk, hogy volt-e. Egyelőre nincs rá bizonyíték, de az élet lehetőségét kizáró megfigyelést sem tettek. Szóval teljesen nyitott kérdés.
2016. ápr. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
4/13 anonim válasza:
"De tényleg lehetett?"
Igen, tényleg lehetett.
De hogy volt-e, azt még nem tudni. (Hiába is kérdezel bárkit, még senki nem tudja biztosan.)
2016. ápr. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 anonim válasza:
Az eddigi (mértékadó) tudósítások arról szóltak, hogy amit ma az élet keletkezésének feltételrendszeréről tudunk, az ott mind adott. Következésképp az élet ki tud alakulni. Ezért keresik a nyomait, de még nem találták meg.
2016. ápr. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
6/13 Wadmalac válasza:
5-ös válasz kijelentéseit én áttenné múlt időbe. Most pillanatnyilag annyira nem életbarát ott a világ.
2016. ápr. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
7/13 Tislerics Máté válasza:
A Marsi talajban minden bizonnyal élnek ma is egyszerű, nagyon szívós mikroorganizmusok. Igazából az lenne a meglepő, ha sehol se találnánk életet a bolygón.
Egyes modellek szerint, a Mars régen úgy festett mint a Föld: Óceánok, éghajlat, stb... Ha nem találnánk semmi életre utaló jelet a Marson, akkor nagyon különlegesnek érezhetnénk magunkat...
2016. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
8/13 Wadmalac válasza:
Fene tudja, talán simán túl rövid volt a megfelelő körülmények kora az élet kialakulásához.
Nem tudjuk még mennyire törvényszerű az élet kialakulása, ha a feltételek adottak.
Azt biztonsággal ki lehet jelenteni, hogy a Marsnak volt olyan korszaka, ahol a földi jellegű élet létezésének megvoltak a feltételei.
De ettől még simán lehetett egy steril világ.
Baromi kockázatos itt komoly valószínűségekkel dobálózni. Nincs viszonyítási alapunk.
2016. ápr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
9/13 anonim válasza:
Az mindenesetre igéretes, hogy a Mars bizonyos területein nagy a metánkibocsátás, főleg a nyári időszakokban, amikor a bolygó hőmérséklete megemelkedik. Egy magyarázat szerint ezt a gáztermelődést TALÁN a földfelszin alatt tanyázó mikróbák okozzák. Ez egyenlőre elképzelés, amig valahogy nem tudják komolyabban is kivizsgálni ezt a jelenséget.
Ez csak egy cikk, tehát valószinű, hogy a Curiosity-vel odaérkezett mikróbák elpusztultak az űrutazás során, de mivan, ha nem? Szerintem ebben az a legveszélyesebb, hogy tönkretehetjük az esetleg ott élő marsi bakteriális életet.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!