Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A Marson kívül, hol lehetett...

A Marson kívül, hol lehetett még élet?

Figyelt kérdés
Vagy hol lehet?Gondolom ahol víz,vagy jég van hasonló lehet az evolúció is.

2013. nov. 29. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sanszos még a külső bolygók holdjain ahol, ahogy mondtad vízjég van. Az evolúció viszont kis eséllyel hasonló. Gondolj bele, hogy mondjuk egy olyan hold, ahol csak víz van, és 90 kilométer mély tengerekben alakult ki az élet, valszeg nincsenek fotoszintetizáló növények, tehát minden lény autotróf. (Megjegyzem, ezért nem érdemes olyan baromságot csinálni, mint a filmekben, hogy egy aranyos játékos lénynek tekintünk egy alient. Lásd: Prométheusz) Azt hiszem ez eléggé átformálja az evolúció menetét. Viszont ha arra gondolsz, hogy létezik-e evolúció más bolygókon is, ahol önmagát reprodukálni képes lények élnek, és a reprodukció mindig egy kicsit eltér az eredetitől, akkor abban a rendszerben létezik evolúció.
2013. nov. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a vilagegyetem meretet tekintve (sot, akar csak a Tejut meretet) kb. mindenhol lehet elet, csak nem tudunk rola.
2013. nov. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:A Merkúron valszeg nincs.:D

(nyugi,értem mire céloztál,csak kicsit kétértelmű)


Kérdező:Az életnek nagyon speciális körülmények kellenek.Ezek nagyon nagy vonalakban a következők:

-oldószer (amiben egyáltalán létrejön az élet)

-szerves anyagban gazdag folyékony közeg

-valamilyen energiaforrás,ami szabályozottan,egy bizonyos minimum és maxium közt biztosítja az állandó energiaellátást.(geotermikus energia,a központi csillag energiája)

-védelem a kozmikus fenyegetésektől.


Durván ennyi,ha ezek mind megvannak,akkor már lehet szó életről.Gondolom nem fog sokkolni,a Földön ezek mind jelen vannak.Nálunk a víz kiválóan betölti az oldószer szerepét,a bolygónk légköréből és anyagából elegendő vegyület tudta ezt dúsítani,és teret adni a szerves vewgyületek létrejöttének,a számunkra szükséges energiát a Napunk szolgáltatja,de mélytengeri,vagy nagy mélységben élő földalatti szervezetek a geotermikus és kémiai energiát is képesek hasznosítani,és védelmünket képes biztosítani például a viszonylag erős mágneses tér,a viszonylag vastag légkör,és az élet munkájának köszönhetően az ózonréteg is.


Milyen más planéták vannak amik ezekkel mind rendelkeznek?Naprendszerünkben van egy kettő hold-bolygó ami ezek közül rendelkezik párral,esetleg minddel,de nem olyan mértékben mint a Föld.


Az élet hordozására nagyjából a következő égitestek alkalmasak:


-Ganümédesz (nem túl valószínű)

-Európa:Eléggé valószínű,és sok az ezt támogató tényező.

-Nagyon merész elképzelések szerint akár a Titánon is lehet élet.


Ezeken mind nagy mennyiségű vízjég,víz van jelen,és némelyik valamilyen jelentős energiaforrással is rendelkezik.Ganümédeszen például van lemeztektonika,és az Európa anyaga is valószínüleg olvadt a Jupiter állandó gravitációs hatásától (ár apály erő,csak épp kőzetekkel nem vízzel)


És az evolúció:Az evolúció akkor lenne hasonló,ha ezek az égitestek hasonlóak lennének a Földre.De a vaksötét tengerekben élő élőlények nem igazán élnek a Földihez kicsit is hasonlító környezetben.A Földön például a legmélyebb mélytengeri árok is csak 11 km.Az Európán a becslések szerint nagyjából 100 km mély lehet az óceán.

2013. nov. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyesek szerint a Vénusz magasabban lévő légrétegeiben egyszerű baktériumok szintjén,a Marson a felszín alatt,Európa,Esetleg Titán

A Titán azért érdekes mivel ez az egyetlen égitest a naprendszerben a Földön kívül ahol van eső,hó,folyók,tavak,tengerek...csak éppen metánból

2013. nov. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ott a "szuperföld" tiszta víz az egész bolygó,csak egy a bibi,nincs felhő.Olyat kell keresni,ahol van felhő és víz is van.Mert a hőmérséklet is azonos lehet akkor.Ha még jégsapkái is vannak,akkor a mágneses tere is lehet.
2013. nov. 30. 10:20
 6/6 anonim ***** válasza:
A jégsapkáknak nincs köze a mágneses térhez
2013. nov. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!