Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Érettségizők! Mikor kezdtek...

Érettségizők! Mikor kezdtek készülni a vizsgákra, és hogyan?

Figyelt kérdés
Minden válasz érdekel:) (tanulási módszerek,stb)
2010. ápr. 3. 18:44
1 2
 1/13 anonim válasza:
írásbelire szeptembertől csinálom 2005-től 2009-ig az érettségi feladatlapokat. A szóbeli tételeket pedig eddig is tanultam mivel ebből felelünk állandóan órákon.
2010. ápr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én már szeptember óta folyamatosan tanulok és dolgozom ki a tételeket, ezeket még áprilisban be akarom fejezni és utána csak olvasgatom a szóbeliket, mivel már azt is tanultam év közben. Ennyi nekem nagyjából. Majd az utolsó két hétben érettségi feladatokat fogok oldogatni suliban is meg itthon is.
2010. ápr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Basszus én még semmit sem tanultam, de nincs is kedvem....

kezdek pánikolni!!

2010. ápr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát.. én ma kezdek készülgetni, tételt nem dolgoztam ki, de nem is nagyon akarok.. A szükséges tantárgyakra koncentrálok és a nyelvvizsgákra.
2010. ápr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bár én már két éve túl vagyok rajta, de a szóbelire úgy tanultam, hogy a 4 év alatt végig óráról órára rendesen felkészültem, így elég volt annyi, hogy kidolgoztam a tételeket (egyik se lett több egy A4-es oldalnál), és egyszer-kétszer átolvastam őket. December körül kaptunk tételsorokat, akkor el is kezdtem kidolgozni őket, bőven befejeztem májusra. Az írásbelire szinte egyáltalán nem kellett tanulnom, általában alig kérdeznek bemagolható adatokat, logikára és szövegértésre megy ki az egész, az meg nekem szerencsére jól megy :)
2010. ápr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én csak április 15-e fogok elkezdeni készülni, mert most a nyelvvizsára tanulok. Elég rosszul jött ki, de szerintem nem lesz gond.
2010. ápr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Mivel én jó helyre akarok menni ezért már 4 éve folyamatosan készülök... Igazából elég jól fel vagyok készülve, de szeptember óta belehúztam, régebbi érettségiket kitöltöttem, olvastam újra meg újra a könyveket. Az egyetemes törit kívülről fújom, a magyart úgyszintén, viszont matekból 1-2 témakört még át kell majd néznem.

Szóbelikre február óta tanulok, lassan már mindent befejezek.

Ne dőljetek be annak, hogy "jaj de könnyű az érettségi", mert idén is nagyon erős mezőnyre számíthatunk, jobb helyekre csak az jut be aki tényleg készült.

Egyébként nekem a BCE-KIK igazgatásszervező az első, de ide olyan mértékű lesz a túljelentkezés (háromszor annyian jelölték elsőnek egy regionális felmérés alapján), hogy 430 alatt nem hiszem, hogy bekerülök. :( Remélem a fizetős 400 környékén megáll.

2010. ápr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én infóból megyek most majd előrehozott középszintűre tizedikesen. Én eddig csak a gyakorlati feladatokat csináltam, a szóbelire a tételeket majd a tanárunk elküldi, azokra még rá se nézem, de végül is még ráérek, mert júniusban lesz a szóbeli.

Amúgy az előrehozottat még le lehet mondani? (Nem, egyenlőre nem szándékozom ezt meglépni.)

2010. ápr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én egész évbe kettes voltam a tárgyi tudásom nulla mindenből.

Ha azt mondanád Ady Endre,egy mondatot nem tudnék mondani.

A baj az,hogy eddig még semmit sem tanultam,elvileg ugy tervezem ,hogy keddtől rákapcsolok és napi 4 tételt megtanulok,szerencsére jó az eszem,csak nem a tanulásra használom.Remélem menni fog

2010. ápr. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tyhu napi 3-4 ora biztos lesz:S
2010. ápr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!