Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A szélerőműveket miért nem...

A szélerőműveket miért nem hajtják folyamatosan?

Figyelt kérdés

Bocsi lehet, hogy hülyeséget kérdezek, hátha ti megtudnátok mondani, hogy miérz nem jó az ötletem.

Szóval a széllapátok csak akkor forognak, ha fúj a szél, ez eddig oké. De nem lehetne ezeket a lapátokat folyamatos mozgásban tartani, valami külső szerkezettel? Akár egy mechanikus szerkezettel, amely megadott ütemben lendít a keréken, áttétellel, kisebb energia felhasználásával. Tudom, hogy ez is energiát fogyasztana, de jóval kevesebbet, mint amennyit a turbina megtermel, így még gazdaságos maradna.

Miért kell csak a szélre bízni a termelést?


2016. márc. 17. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert egy ilyen szerkezet több energiát fogyasztana, mint amennyit termel. Ha termelhetnének így áramot nyilván csinálnák, de elég rossz a szélkerekek hatásfoka így nem lehet megoldani.
2016. márc. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"De nem lehetne ezeket a lapátokat folyamatos mozgásban tartani, valami külső szerkezettel?"


De, lehetne.


"Akár egy mechanikus szerkezettel, amely megadott ütemben lendít a keréken, áttétellel, kisebb energia felhasználásával. "


Akármilyen kicsi energiával meghajthatod, ami már képes legyőzni a lapátok légellenállását meg a belső súrlódást, ellenállást. De ettől még nem fog többet termelni, mint amennyi a forgatásába fektetett energia.


"Tudom, hogy ez is energiát fogyasztana, de jóval kevesebbet, mint amennyit a turbina megtermel, így még gazdaságos maradna. "


Gratulálok, feltaláltad az örökmozgót :) Te vagy a sorban a kábé negyvenötezredik.

Nem, ez nem működik. Ha működne, akkor szerinted minek bajlódnának azokkal a bazi nagy lapátokkal? Egyszerűbb lenne egy biciklikereket tekerni, az nem olyan nagy meg nem olyan nehéz meg nem is olyan drága mint egy szélkerék :)


Szóval nem, ez nem működőképes koncepció, sosem volt az, és soha nem is lesz az. Ez azt jelentené, hogy több energiát termel, mint amennyi a befektetett energiamennyiség, ez pedig alapvető fizikai törvényeknek mond ellent. Akármekkora erővel is tekered meg a szélkereket, annál csak kisebb erőt tudsz levenni a generátorok kimenetéről. A többi így vagy úgy hőenergiává fog alakulni, hulladékhővé, ami szétsugárzódik a környezetbe, és nem végez hasznos munkát.

2016. márc. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

#2 jól mondja.

A szélerőmű a megújuló energiákat hasznosító berendezések közé tartozik.

Ez azt jelenti, hogy ami energiát nyer, azt természeti energiából nyeri, ez speciel a szélből.

És a szél energiájából minimum annyi elvész, amennyit a szélkerék súrlódása és a generátorának a hatásfoka ellop.

És ez a veszteség akkor is ugyanígy meglenne, ha nem a szél, hanem bármi más hajtaná, szóval nem, nem lehet kevesebb energiával meghajtani, mint amennyit termel. Sőt, jóval többel kell.


Így nem lehet vele energiát termelni.

Akkor meg minek forogjon szélcsendben?

2016. márc. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2.-es és 3.-as tökéletesen leírta.

Annyit tennék hozzá, hogy ha sűrűn jársz az M1-esen, akkor Bábolna környékén láthatód,hogy az ottani több tucat szélkerék közül sem mozog mindig mindegyik, pedig szél ugye van, mert ha nem lenne, egy sem mozogna. Ennek az az oka, hogy a megtermelt energiát tárolni és a fogyasztóhoz eljuttatni is kell, így amikor a tárolók tele vannak, akkor csak annyi kereket működtetnek, amennyi annak az energiának a pótlásához kell, amit a fogyasztók folyamatosan felhasználnak a tárolókból.

2016. márc. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert azt a szél hajtja. Úgy van megcsinálva. Arra is rájöhettél volna hogy a propellert hajtja a szél , az meg a generátort. Akkor nem is kellene a propellert csak simán a generátort hajtani. NA DE MIVEL??? Villanymotorral???? Villanymotorral hajtani a generátort!!!! Kissé furcsa energia termelés lenne.
2016. márc. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Lehet félreérthető voltam. Biztosan csináltátok már a biciklitek kerekével azt, hogy miután belendítettétek, azt csak kis hajtással mozgásban tudtátok tartani. Nem kellett újra nagy lökést adni neki.

A szélkeréknél egy nagy lendítés után egy kisebb kerék mozgásban tudná tartani, ha a megfelelő ütemben újralendíti. De akár egymás mellé elhelyezve őket, megfelelően összehangolva, egymást hajtanák és csak a legelsőnek kellene energiabefektetés, mert a többi mozdítaná a következő kerekét. Akár egy fogaskerék az óraműben, az elem csak egy kereket hajt, a következő a kisebbtől veszi át a mozgási energiáját.

2016. márc. 17. 14:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézzük mondjuk most csak a turbina tengelyét. Ha forog, akkor két irányban tud rajta "haladni" az energia: vagy a lapátok felől jön a nyomaték, vagy a másik irányból a lapátok felé. Egyik esetben energiát termel, a másik esetben nem. Nincs köztes állapot. (Pontosabban az lenne a köztes állapot, ha a saját lendületénél fogva szabadon forog, ekkor nem fogyaszt és nem is termel.)


Ha egy szerkezet rádolgozik a tengelyre, akkor a két energia különbségét fogod kapni a kimeneten, mínusz veszteségek. Vagyis amennyi energiát beviszel nyomatékként, az mind levonódik a megtermelt energiából.

2016. márc. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát mindegy akkor. Jó lett volna. :-)

Köszönöm a válaszokat!

2016. márc. 17. 16:34
 9/9 anonim válasza:
Úristen… Ennyi hülyeséget egy lapon még sosem láttam. Hány éves vagy?
márc. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!