Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tényleg végtelen a világűr és...

Tényleg végtelen a világűr és az idő mindkét irányban?

Figyelt kérdés

#világűr #idő mindkét irány
2016. febr. 27. 13:02
 1/7 Tislerics Máté ***** válasza:

Kezdetben az univerzum nagyon kicsi volt, Aztán hirtelen robbanás szerűen megnőtt. Minden ami körülötte "van" az maga a tökéletes semmi. A végtelen tér és idő birodalma, amiben nincs mozgás, se anyag, csak tökéletes vákuum. Gyakorlatilag nincs is...


A kérdés csupán az, hogy mit tekintünk világűrnek, világnak, valóságnak. Vajon az ősrobbanás "előtti" események, tekinthetőek-e valóságnak? Ha ott nem volt se mozgás, se idő, se tér. És vajon az univerzumon "kívüli" értelmetlen vákuum tekinthető-e annak?


Ha igen, akkor a világ végtelen, ha nem, akkor véges.

Emberi megítélés kérdése szerintem...

2016. febr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... Szerintem van még legalább egy irány.

A végtelenségét nem mérte meg senki. Ha meg tudná tenni valaki, maga is végtelen lenne. A világ végtelensége egy olyan hipotézis, amelynek segítségével minden ismert jelenség ellentmondásmentesen megmagyarázható. Eddig nem adódott olyan dolog, ami miatt ezt az álláspontot meg kéne változtatni. Az más kérdés, hogy sokakat izgat ennek olyan tartománya, amiről semmiféle információnk nincs.

2016. febr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Világűr tényleg végtelen, csak mivel a -világűr- tér-is, vannak benne kissebb terek, melyek egymástól el vannak határolva. Ezt a határt -neutrínók- hozzák létre. Hogy világos legyen: neutrínók pályája olyan mint a -bumeráng- repülése: abból a helyből, melyből kiindultak, vissza is jönnek....de, mindíg visznek, és hoznak magukkal valamit, hogy az egész rendszer egyensúlyban legyen...
2016. márc. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Sziasztok!

Ahogy én megértetem nálam bölcsebbektől:

A tér végtelen és mindig minden abban játszódik le. Akár üresnek tapasztaljuk éppen, akár nem. Tehát abban lehet tökéletes vákuum is, de például így galaxisok játéktere is lehet. Ahogy Tislerics Máté is utalt rá fentebb, a világűr fogalmának adhat határokat az emberi megfogalmazás, de a "semmi" is ott van még azon kívül. S csak megjegyezném, hogy ebben is meg lehet a lehetősége, hogy ott is manifesztálódjon vagy megjelenjen valami.

Az idő, ahogy én hallottam egy-irányú, múltból a jövőbe tartó. Ha a térben a dolgokat az energia és az ott jelen lévő információ alkotja, vagy más szóval az energia és a tudatosság manifesztálja, akkor pillanat képeket tapasztalhatunk pillanatról pillanatra. Azt, hogy milyen gyorsnak tapasztaljuk ezeknek a képeknek az egymás utáni lepergését, tehát változását, valószínűleg ez adja meg az idő múlásának tapasztalatát. -Így hallottam, így értelmeztem magamban. :-)

2016. márc. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A világot (ha tetszik akkor a világűrt) alkotó téridő kb. 14 milliárd fényév kiterjedésű minden irányban, tehát igazából véges, de egyre gyorsuló ütemben tágul.


Hogy azon túl van -e valami nem tudjuk, de lehet hogy nincs.

2016. márc. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Csak emberi léptékben felfoghatatlanul nagy, azért mondják végtelennek.
2016. márc. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincsenek irányok. Ezeket az ember alkotta, hogy elboldoguljon.
2016. márc. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!