Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyi idő lenne ha a Földről...

Mennyi idő lenne ha a Földről egy szomszédos naprendszerbe mennénk?

Figyelt kérdés
annyit tudok hogy a legközelebbi naprendszer 4 fényévre van innen. de fénysebességgel 4 év akk mostani technológiák alapján mennyi idő lenne?
2010. márc. 30. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
7,743 km/s (27870km/h) a shuttle sebessege. A feny masodmercenkent 300.000km-t tesz meg. Ha jol szamoltam kb 154978 ev kellene neki.
2010. márc. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
valszeg rosszul számoltam de nekem 39 év jött ki XD
2010. márc. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A feny 38744.67 x gyorsabban megy a shuttle-tol es neki kell 4 ev, akkor emennek 4 x 38744.67
2010. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért indítottak már olyan űrhajót is, ami eleve 15 km/s sebességgel ment.

Másrészt, ha sikerülne jól felhasználni a nagybolygókat a gyorsításra, akkor ennek a dupláját is el tudnánk érni már ma.

Ezen kívül, ha beraknánk egy jó kis ionhajtóművet, azzal évekig lehetne gyorsítani.

Oszd el minimum tízzel, ami időt számoltál.

Persze jó kérdés, hogy csak oda akarunk menni és ott átszáguldani - vagy ott jó lenne lassítani is? Mert ahhoz megint csak hatalmas mennyiségű üzemanyag kéne.

2010. márc. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

nekem ez kicsit magas:D

de érdekes téma :)

2010. márc. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

de ha képesek is vagyunk (leszünk) fénysebességgel menni még az is kevés.

Elvileg a fény leggyorsabb tőle nincs gyorsabb. de akkor is év századokat kéne utazni hogy a galaxis másik pontjára érjünk.

2010. márc. 31. 20:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!