Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Minden kutató tanít is?

Minden kutató tanít is?

Figyelt kérdés

Kötelező-e, vagy kötelezően ajánlott-e a tanítás?

(Kutatás szempontjából mi ((lenne)) előnyösebb?)



2016. jan. 28. 15:36
 1/3 spectator ***** válasza:
100%
Ez attól függ, milyen státusban van. Egyetemi oktatónak kötelező a kutatás. Viszont vannak kutatók, akik nem oktatnak. Saját tapasztalatból: Előadásra (oktatás) való felkészülésnél sok hasznos probléma tisztázására kényszerül az ember.
2016. jan. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen elvileg kötelező. Persze sokan megoldják, hogy csak specit (a kutatási témájukkal kapcsolatos, általában néhány embernek tartott elődadást) vagy gyakorlatot tartanak.


Kutatóintézetben ez már önkéntes, sok MTA-s tart órát az ELTE-n.

2016. jan. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

Az egyetemi szintű oktatás és a tudományos kutatás nagyon támogatja egymást. A nyugati világban az egyetemek a tudományos kutatás egyedüli központjai.

Léteznek egyetemtől független kis kutatóintézetek is, de gyakran azok is együttműködnek valamelyik egyetemmel.


Speciálisan Magyarországon van egy a Szovjet-rendszertől megörökölt akadémiai kutatóhálózat, de azért rendszerint az ott dolgozók is kapcsolatban vannak valamelyik komolyabb kutatóegyetemmel.


A kutatás szempontjából a legelőnyösebb az lenne, ha színvonalas kutatóegyetemeink lennének, ahol egy oktatónak legfeljebb heti 3 órája lenne, amit kizárólag a saját kutatási területéhez tartozó kurzusból tartana. A többi időben kutatna, illetve ami a kutatáshoz és a minőségi oktatáshoz is hozzátartozik olvasná a szakirodalmat és naprakész lenne a legújabb eredményekből amit rögtön bevinne az órákra.


Magyarországon ezt úgy lehetne elérni, hogy az MTA kutatóintézeteket és a még meglévő ágazati kutató-fejlesztő központokat is be kellene olvasztani a megfelelő szakirányú legjobb egyetemekbe, így

--megnövekedne az oktató-kutatói létszám,

--javulnának az oktatás és a kutatás személyi, tárgyi és anyagi feltételei és mindenki jobban járna.

--A volt intézeti kutatók állása stabilizálódna, mert az oktatási munkájuk állandó bevételt jelentene, de nem terhelné túl őket, kaphatnának szakdolgozó hallgatókat és doktoranduszokat (rabszolga ingyen-asszisztenseket) a kutatásaikhoz.

--Az egyetemi oktatók óraterhelése csökkenne, kutatóteamek jöhetnének létre, javulna a felszereltség, minden kutatási forrás az egyetemre futna be, hatékonyabban lehetne felhasználni,

--Magyarország pedig sikeresebben nyerne az EU-s K+F pályázatokon, mert a megerősített egyetemek versenyképesebbek és kooperatívabbak lennének.

--Az eredmények gazdasági hasznosulása, a tudástranszfer és az innováció is felgyorsulna.

2016. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!