Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért kell minden Ősrobbanásos...

Miért kell minden Ősrobbanásos kérdésbe belekeverni Istent?

Figyelt kérdés
2010. márc. 27. 11:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
*bocs
2010. márc. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Bárki formálhat bizony, csak egy objektíven helytelen véleménnyel magadról állítasz ki szegénységi bizonyítványt, én csak tanácsoltam, hogy máskor ezt ne tedd...
2010. márc. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Azért mert az ősrobbanást csak egy szimpla magyarázatként nehéz elfogadni.

Logikus is: Ha meggondoljuk honnan lett az ősrobbanás? Eddigi fizikai imsertek alapján valahonnan lennie kellett. De nem tudjuk honnan. A fizikusok itt meg is állnak, mivel az ősrobbanás után 10^-huszonakárhányadikon másodpercről tudunk egyáltalán valamit mondani. Azelőttről nem.

A vallás továbbmegy: Isten (isteni lényegétől fogva) mindig is létezett, nem lehetett kezdete ergo ő okozta az ősrobbanást. (nem vélemény csak magyarázat a belekeverésbe)

2010. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Kisszilva95 válasza:
Én valami olyasmit hallottam, hogy az ősrobbanás előtt voltak valami percek vagy ilyesmi és 2 között nem tudják mi történt hogy akkor volt az ősrobbanás és Istent belekeverik. Én Református iskolába járok, de én sokkal inkább a tudomány mellett érvelek mint a vallás mellett.
2010. máj. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Valami megadta az irányt. Valami végső oknak kell lennie, ami öröktől fogva létezett. A semmiből nem lesz semmi. Aminek kezdete van, annak vége is kell, hogy legyen. A tudományok is belekeverik Istent, nehogy azt higgyük. "Vak Véletlen" és "Természet és törvényei" néven futnak. :)


üdv

25/F

2010. jún. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
25/F remélem nem fogok a Te szintedre sülyedni 25 éves koromra, ugyanis nagy baromságot mondtál, az tény.
2010. jún. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

18:12

És miért pont egy istennek kellene öröktől fogva létezni?

Nekem sokkal hihetőbb, hogy az energia (amiből az anyag is létrejött) öröktől való, nem pedig egy halhatatlan varázsló.

2010. jún. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

ki mondta, hogy személyről beszélek...?

felsőbbrendű erőről van szó, egy személytelen tudatosságról. Teljesen mind1, hogy hogyan nevezzük, az biztos, hogy van benne intelligencia, hiszen hihetetlenül komplex, akár 1 darab sejtünk is. :)

vallások Istennek nevezik...tudomány pedig Természetnek...nem értem a megjegyzést...

nem szeretnél ilyen szintre süllyedni? Albert Einstein ugyanezt mondta, amit én, vagy elítélsz csak a szavaim alapján? :)


üdv

25/F

2010. jún. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Vak Véletlen" és "Természet és törvényei" néven futnak. :)"

A tudomány jelenlegi állása szerint csak egyetelen véletlen dolog létezik és az is csak kvantuumfizikai szinten értendő minden más kiszámítható, nincs vak véletlen. ezen felül érthetelen, hogy miért keresed az ételmet és az okot mindenben, a komplexitást nem az inteligens tervezés adja hanem ,hogy így alakult ki, valamilyen szinton bztos rendeződtek volna a kvarkok ha nem így hát máshogy de ez a legstabolabb és így szépen minen szintről szintre képes építődni stabilan, nincs ennek semmi köze sem egy halhatatlan varázslóhoz sem semilyen felsőbb értelemhez.

2010. jún. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

13:56 nak


Nem lehet, hogy akkor az az egy véletlen a végső ok, s a megoldást is abban kell keresni? Nem lehet, hogy akkor az az egyértelmű irányadó, ami által a szabályok létrejöttek?

Az számomra a logikus, hogy pont a legstabilabb formában van minden, ahogyan te is állítod, szerintem ehhez kötődik intellektus, ha nem is egy személy formájában(varázsló).

Meg azt furcsállom, ha már szóba hoztad a kvarkokat. Ha jól tudom mindent az épít fel, a tudomány jelenlegi állása szerint. Tehát, ha mindent a valódi formájában észlelnénk, nem a "buta" érzékeinkkel, akkor egy nagy ürességben találnánk magunkat(mintha semmi sem lenne, mert mindent csak kvarkokban látunk, nem lenne kontraszt), úgymond a "levegőben" állva. Mégis tudnánk magunkról, hogy létezünk. Ránézünk pl. egy asztalra, ugye simának látjuk, de ha mikroszkóp alá tesszük, akkor nagyon durva felületet észlelünk. Minek hiszünk? A mikroszkópnak vagy a szabad szemünknek? S mivel mindent ezek a kvarkok alkotnak, ezért nem hiszem, hogy a szemünk/fülünk/stb, ami szintén abból van, érzékelné meg. S azt sem hiszem, hogy a gravitációt is ez működteti, mármint egy bolygó is a kvarkokból áll, tehát a tömegvonzás nem hiszem, hogy abból következik. Úgy gondolom van egy "háttérben latensen meghúzódó erő", ami az első esetben ténylegesen megérzékel, a második esetben pedig az irányítottságot, szabályt adja. De ugyanabból, ugyanabban van, ami a "Végső Ok".

Te számodra az a logikus, minden külön-külön önműködő, ha jól veszem ki a szavaidból. Azt állítod, hogy csak úgy van, de értelmetlenül minden. Én azt mondom, ez a "Végső Ok" az önműködő, és ami igazából van, az, ez az EGY. Minden ami felépíti úgymond a világegyetemünket, az mind ez az EGY, mi magunk is.

Ha nincs végső ok/végső egy, akkor nem lenne semmi sem, hiszen a semmiből nem lesz valami, soha. S annak a végső oknak öröknek kell lennie, örök létezőnek és változatlannak, ellentétben azzal, amit "létrehoz", az Univerzumunkat. Ha jól megfigyeljük, akkor észrevesszük, hogy minden változik folyamatosan, semmi sincs nyugalomban, hiába tűnik első ízben annak. Tehát a Világegyetemünk inkább egy valamivé válás, mintsem megállapodott lét. Az Ősrobbanás előtti státus szerintem egy nagy "semmi"(inkább üresség), mert nem fogunk semmit találni, ha sikerül az a pillanat előtti állapotot létrehozni kísérletekkel. Én azt mondom, hogy ez a "Végső Ok" volt nyugalmi állapotban, semmit sem kiterjesztve magában. Ez természetesen csak a mi szemszögünkből érvényes, mivel ez az Ok időn és téren túl van, mert maga nem változik, tehát neki minden egy pillanatban zajlik le, egy örök Mostban. Mi érzékeljük a változást, s ezt időnek nevezzük, a megérzékelt "tárgyak" mozgásából pedig a tér fogalma következik. Ha jobban belegondolunk, akkor igazából rájövünk, hogy csak 1 pillanat van mindig, soha nincs múlt, se jövő, csak egy jelen pillanat, egy most, ami örök. Nekem inkább mentális folyamatnak tűnik minden(szerintem az is), nem pedig anyaginak. Úgy hiszem a gondolatnak van a vezető szerepe. Elgondolkodtató dolgok ezek, azért osztottam meg veled. Köszönöm figyelmedet.


üdv

25/F

2010. jún. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!