Ki fizeti az elméleti fizikusokat?
Tehát mi van az elméleti fizikusokkal, akik elvileg a saját gondolataikat fogalmazzák meg pl.: a fekete lyukakkal kapcsolatban és olyankor kitől kapnak fizetést? Ki támogatja a munkájukat?
Lehet, hogy butaságot kérdezek és teljesen másként működik az egész, de egyszerűen nem tudom elképzelni.
Az elméleti fizikus nem azért elméleti, mert a "gondolataiban van elmerülve", hanem azért mert sokkal részletesebben megtanulja az egyetemen az anyagot, sokkal mélyebben érti a dolgok hátterében rejlő okokat (amiről pl. egy alkalmazott fizikus nem nagyon tanul). Sokkal kevésbé gyakorlatiasabb, inkább tudós.
A pénz pedig attól függ mit csinálsz. El lehet menni a KFKI-ba, ahol nem keresel valami sokat, ellenben az elvárás elég nagy cikkírás szempontjából. Lehet sokat keresni a szakmában, de nem az a jellemző. Sok kereset most éppen inkább a kondenzált anyagok fizikájában lehetséges, főleg a versenyszférában.
Én nem a szakmában fogok dolgozni, mivel a 2. szakmámat most tanulom, amely aktuárius. Az elméleti fizika és a gazdaság nagyon jó párosítás, mivel rengeteg mindent át lehet vinni a kvantummechanikai modellekből a pénzügyi folyamatok modellezésére; analógiák vannak köztük.
Ebben a szektorban persze a fizetés már országosan is a legjobb, az aktuárius pedig a szektorban is a legjobban bérezett szakma.
Szóval fizikusként elég sok perspektíva van a gazdaság területén is, sőt, sokszor keresnek a bankok kimondottan fizikusokat. Nem beszélve a Morgan Stanley-ről, amelynek a modellező csapatában az IT-sek mellett szinte csak fizikusok vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!