Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha a lézeres lámpám (20-30 v...

Ha a lézeres lámpám (20-30 v több m távolságra) elvilágít, és rávilágítok valakire, aki ott van 20-30 méterre, az is látja a fényt?

Figyelt kérdés

Szerintem teljesen logikus, hogy látná, de azért kíváncsi vagyok, hátha mégsem.

Köszi a valaszokat előre is.



2015. okt. 4. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi ez a lézeres lámpa? Egy lézer vagy valami lézercélzód lámpa?


30méterre a földre világítasz és ott áll a másik ember, vagy ő is 30méterre van a lézertől? Igazából ez mindegy, mert ha te látod akkor ő is fogja

2015. okt. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül.

A lézert két féle úton lehet látni.

Egyrészt a direkt sugarat vagy direkt sugár a céltárgyról való visszaverődése útján.

Ha például a mellkasára világítasz a róla visszaverődött sugarakat nem látod kivéve ha a mellkasodat nézed ami eléggé ritka.

Másrészt viszont a forrás és a céltárgy közötti úton a levegőben levő porszemeken a fény szóródik és így megvilágítja a fény útját. Ez a fényviszonyoktól függően főleg éjszaka könnyen látható lehet.

Tehát fényes nappal amikor napsütés van és a levegő nem túl poros és a lézerfény nem túl erős akkor a célszemély nem látja a lézer sugarat.

2015. okt. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sötétben azt lehet kiszúrni, hogy a fény megvilágítja a lézerednek a kilépő nyílását és az akkor is látszik, ha matt fekete. Tudom, próbáltam. Viszont messzebbről nem feltétlenül fogja megtalálni azt az irányt, ahonnan jön a fény. lehet, hogy keresgél először, de aztán meglátja, ha folyamatosan bekapcsolva tartod. Viszont ha csak rövid időre bekapcsolod és utána hosszabb ideig nem világítasz, akkor nem tudja merre keresse, mivel csak akkor látja meg, ha nagyjából arra néz. Van perifériás látás, de ez annyira kicsi méretű felület, ahol ki lép a fény, hogy nem tűnik fel, ha csak nem nyomod tovább akkor is akikor kezdi keresni a forrását.
2015. okt. 5. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A másik ember 30 méterre van:)

Köszönöm a hasznos válaszokat!

2015. okt. 5. 10:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy pillanat alatt nem szúrhatja ki nagy valószínüséggel, de ha jobban körül néz akkor megláthatja, mint ahogy egy parázsló cigaretta végét is meg lehet látni a sötétben. Na meg a levegőben a szálló részecskéken szóródik a sugár és a csík alapján is kiszúrhatja az irányát, honnan jön.

Legfeljebb amikor keresni kezdi, akkor kikapcsolod.

2015. okt. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, ezeket én is gondoltam😃
2015. okt. 6. 16:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!