Ha 1 + töltés rakok 1 farady kalitkába akkor a kalitkán kívüli - töltésre nem fejt ki vonzó hatást? 2 adott távolságra lévő + töltés ugyan akkora erővel taszítja egymást mint ugyan akkora távolságra lévő + és - töltés vonzza?
1. Ahogy az első írta.
2. Ha a töltések nagysága is egyezik (nem csak távolságuk), akkor az erők nagysága is fog, az előjel mindegy. Szóval igen.
*Faraday-kalitka
Ha a Faraday-kalitka földeletlen, és csak a belsejében van töltés, akkor a belső és külső oldala között megosztás jön létre, tehát lesz elektromos tér körülötte. Viszont ha leföldeljük, akkor elvezetjük az anyagából a külső oldalára a belsejébe helyezett töltés elől menekülő töltéseket, kívülről semleges lesz, és nem alakul ki körülötte elektromos tér.
Szóval pont a földelt véd a statikus töltések ellen.
"Szóval pont a földelt véd a statikus töltések ellen."
Hmmm-hmmm, attól függ mit nevezel védelemnek. Ha azt, hogy statikusan töltött dologgal hozzáért és levezeti a szikrát, akkor az már nem elektrostatika. :)
A töltésmegosztás meg létrejön földeltnél is.
De én konkrétan a statikus elektromos térre gondoltam, az meg bejut.
Én azt próbálom mondani, hogy a Faraday-kalitka földeletlen esetében lesz az a jó válasz, amit a 00:20-as írt. (S ha nem írják, hogy földelt, akkor földeletlennek kell érteni.)
Ha földelt, akkor valóban nem fejt ki vonzó hatást a benne levő töltés.
Amúgy semelyik elektrosztatikus elrendezés nem statikus, miközben elrendezik, csak egy nagyon picivel utána válik azzá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!