Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Megváltozik e a műanyag rúd...

Megváltozik e a műanyag rúd tömege ha negatív töltést kap? Ha felfújt léggömbre töltéseket viszünk a gömb mérete kissé megváltozik miért és hogyan? Csak az elektronok képesek mozogni átmenni egyik testről a másikra vagy a protonok is?

Figyelt kérdés
Segítenétek megválaszolni ezeket a fizikai kérdéseket?
2015. szept. 7. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1.) A rúd tömege elvileg egy kicsit megnő mert az elektronoknak tömege van. (Persze egy kicsit csak mert az elektron tömege nagyon kicsi:~ 9*10^-31 kg.

2.) A felvitt töltések (elektronok)a külső felületen egyenletesen helyezkednek el ( ez nem teljesen igaz mert a lufi szigetelő ezért az elektronok nem nagyon tudnak elmozdulni) és mivel taszítják egymást a lufi térfogata egy kicsit megnő és a nyomás benne egy kicsit csökken.(arra nem vállalkoznék hogy ezt a hatást kimérjem mert nagyon kicsi volna).

3.)A protonok az anyagban kötve vannak szilárdtest esetén és folyadékokban is némileg de gázokban (itt a pozitív ionok is) tudnak mozogni. Ez azt jelenti hogy az elektronokat sokkal könnyebb szabaddá tenni mert kisebb a kötési energiájuk.

2015. szept. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szóval ha protonok helyhez kötöttek akkor csak elektronokat tudok átvinni például dörzsöléssel egy rúdra?
2015. szept. 7. 18:35
 3/4 anonim ***** válasza:
A kérdés túl általános a pontos válaszhoz. Persze, hogy szilárd testek esetében is kerülnek át protonok egyik testről a másikra, különben nem fogna a ceruza, nem lehetne hűtőből kivett vajjal összekenni valamit, stb. Ezek csak a leglátványosabb példát, de a két test mechanikai érintkezésénél mindig súrlódás keletkezik, az meg mindig leszakít a mikroszkopikus szinten rücskös, atomi szinten hegységekkel barázdált felületekről darabokat, és az adszorpció révén "átkeni" a másik felületre.
2015. szept. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen . A makroszkopikus testek Pozitív vagy negatív töltését, az elektronok hiánya vagy többlete okozza.

Protonok nem jönnek ki az atommagból mert az kötött állapot.

2015. szept. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!