A tudomány mai állása szerint lehetséges valahogy gravitációt előallítani az űrben forgás nélkül?
Hát hogyne. A tudomány mai állása szerint a gravitáció a tömeg tulajdonsága. Ezért minden az űrben tartózkodó tömeg rendelkezik gravitációval.
Ezzel szemben, minden más erőhatás nem gravitáció, hanem legfeljebb a gravitációs erőhatáshoz hasonló egyéb típusú erőhatás. Tehát gravitációt kizárólag "tömeggyártással" tudsz előállítani, viszont a gravitáció erőhatáshoz hasonlatos erőviszonyokat számtalan módon elő tudsz állítani. Egy triviális mód, ha megkéred a barátodat, nyomjon az űrhajó falához úgy, hogy ő a másik falnál kitámaszt. De sok más módszert is kitalálhatsz, a lényeg, hogy erő hasson az objektumra.
Az energia is képes meghajlítani a tér-idő szövetet, de én nem csücsülnék olyan űrhajón ami a föld tömegének és a fénysebesség négyzetének energiájával bírna, -legalábbis nem a mai technológiák mellett-.
Pl.: a tömeg azon mértékegységek közé tartozik amelyet még nem kötöttünk részecskékhez, -pl a hossz mértékegysége a méter a foton sebességéhez, fluxus, erőtér-
de már folynak olyan kutatások, amely egy elektromágneses mező által keltett energia és az energia okozta tömeg kvantifikálva l1n
forgatással nem lehet gravitációt létrehozni. a forgás miattfellépő centrifugális erővel csak helyettesìteni lehet a gravitációs erőt.
kiviszel egy darab kavicsiot vagy akármilyen tömeggel rendelkező anyagot, annak már van tömegvonzása. azt sem létrehozni, sem megszüntetni nem lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!