Tényleg emberek laknak a tegnap felfedezett új földszerű bolygón?
pontatlan vagy 10-es...
attól hogy kolóniában élnek egyes állatok még nem feltételül értelmesek, egyébként a rovarok értelmi képességének van egy elég erős korláta, tekintve, hogy légcsöveik vannak nincs még keringésük, még a kétéltűeknél sem véletlenül megy tiszta oxigéndús vér az agyba és kevert használt/új vér az izmokba szervekbe
a következő ugrás a hüllőknél volt, és ha nincs a triász-júra kihalási esemény, amire az emlősök tudtak alternatívát, valószínűleg most is hüllők lennének az egyedfejlődés csúcsai (ami nem feltétlenül jelent egyet az intelligenciával)
Igen, méghozzá nácik. Heil Adler!
Viccet félretéve, honnan tudnánk, ki lakik ott, mikor max 2 pixel az egész bolygó a Hubble-n? Azt tudjuk, milyen messze van a csillagtól, amely körül kering, tudjuk az átmérőjét, a keringési sebességét, a tömegét, és kb. ennyi. Már az is, hogy 6 milliárd éves, egy csomó bizonyítatlan előfeltételezésen alapul.
Így terjed a hülyeség.
Felfedeznek egy olyan bolygót, ami sok paraméterében hasonlít a Földre. De ez így nem vonz elég nézőt, így adnak neki valami jó hatásvadász címet. Megtalálták a Föld ikertestvérét, megtalálták az új Földet, stb, stb. Erről persze sokan egyből arra asszociálnak, hogy akkor minden ugyanígy néz ki azon a bolygón, és ott is emebrek élnek. Holott az eredeti felfedezésben még csak szó sem esett ilyesmiről.
#17
Az első mondatodban a nagyszámok törvényére hivatkozol, majd az utolsóban azzal érvelsz, hogy minimális esély van arra, hogy "mi" megismétlődjünk, tehát nem ismétlődtünk.
De hát a nagyszámok törvénye éppen arról szó, hogy egy esemény bekövetkezésének a lehetősége bármilyen kicsi is, ha nem nulla, akkor az elegendő számú ismétléskor újra be fog következni. Ha egy adott számú ismétlés nem elegendő, növeljük az ismétlések számát és előbb-utóbb bekövetkezik a nagyon kis valószínűségű eseményünk.
A Világegyetemben a Cornell Egyetem csillagásza, David Kornreich számításai szerint százkvadrilliárd, azaz 10 a 27-iken csillag van (2014.). Ez egy rohadtul nagy szám. Olyan nagy, hogy elképzelni se tudjuk, csak leírni.
Gallilei előtt azt hitték, hogy csak egy hold van a Világegyetemben, a Földé. Azután az öreg felfedezte a távcsövét, azzal a Jupiter négy holdját. Ma úgy tudjuk, hogy 32 kísérő kering körülötte, és a Naprendszer holdjainak száma meghaladja a 130-at.
Még alig 50 éve is úgy gondolták, hogy csak minden ezredik csillag körül kering bolygó. Ma úgy tudjuk, hogy az a valószínűtlenebb, hogy egy csillagnak NE legyen bolygója. Eddig még abban sem voltunk biztosak, hogy létezik-e még egy, a csillaga biozónájában keringő, Föld-szerű bolygó. Most itt van egy.
Hogy mi a következő lépés? Az intelligencia felfedezése az Univerzumban. Hogy honnan tudom? Onnan, hogy a kialakulásának valószínűsége nem nulla.
Erre mi magunk vagyunk a bizonyíték.
"Ma úgy tudjuk, hogy 32 kísérő kering körülötte" - jelenleg 67-ről tudnak, de folyamatosan növekszik.
Az előttem írónak:
Bocs, kicsit lemaradtam a Jupiter-holdak számolásában. Amikor 10 évvel ezelőtt olvastam róluk, még csak 32-en voltak.
De ez a kiegészítés is jó példa arra, hogy tudásunk a Világegyetemről folyamatosan növekszik, és bár mindent soha nem fogunk tudni, de többet mindig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!