Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hisztek a paranormális dolgokb...

Hisztek a paranormális dolgokban, esetleg történt már veletek vmi ami nem hétköznapi?

Figyelt kérdés
2010. febr. 18. 22:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
83%

Jó akkor kezdem.

de ezek nem saját sztorik, viszont szavahihető emberektől származnak:

Barátnőm sok éve halott (nagyon szeretett) nagymamája jött el hozzá álmában.

Betakargatta, mondta neki, hogy nem kell félni. Eközben barátnőm látta az ágy melletti órát.

Felébredt, ugyanolyan pózban aludt, be volt nyakig takarózva és az óra azt mutatta, mint álmában.


A másik: felkelt álmában, kiment a szobából, és amikor hátranézett, látta, hogy ott fekszik az ágyban.

2010. febr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
83%

00:54-es vagyok. Leírom, remélem nem fogtok nagyon lehurrogni. :P


Kb. 12 éves koromban kezdek el nagyon érdekelni ezek a jelenségek, elkezdtem rengetek könyvet, újságot olvasni a témában, és jóformán csak ezen pörgött az agyam folyamatosan. Megszállottság szinten. :D

Aztán pár barátommal meg is alakítottuk a Megmagyarázhatatlan Esetek Klubját. (MEK :D )

Innentől kezdve komolyabban vettük a dolgot, és rengeteget "kutakodtunk". Egy szó mint száz, kezdett vallás mértékűvé duzzadni a dolog. Ezekben az időkben sokmindent véltünk tapasztalni. UFO-tól kezdve, különös apokrif lényeken túl, szellemekig mindent.


Aztán telt-múlt az idő, és azt vettem észre, hogy nem vagyok elég bátor ahhoz, hogy utánajárjak rendesen tapasztalt dolgoknak. Apróságokhoz se volt bátorságom, ha hallottam valamit a konyhában, vagy kint az erdőben sötétedés körül, féltem.


Na lassan haladok, megpróbálok kicsit gyorsabb hangvételben írni. :P


Szóval ez akkor változott meg amikor 17-18 éves koromban nyáron úgy alakult, hogy kb 1 hónapig egyedül fogok aludni egy házban a telken. Telekről tudni kell, hogy a legközelebbi szomszéd 1 kilométerre van, és nincs messze az erdőtől. Az első két hétben, teljesen készvoltam, csak felkapcsolt villany mellett tudtam aludni, és hasonlók. :) Gondolom a többi válaszadó eltudja képzelni milyen lehet teljesen egyedül egy mindentől távol eső, csak a sötét erdőhöz közeli kis faviskóban aludni.


Rengeteg fura hang, számomra szokatlan, fura jelenség. Mindenesetre 2 hét után volt egy nagy vihar, és jobban féltem mint eddig bármikor, aludni nemtudtam, így elkezdtem gondolkodni. Elhatároztam, hogy innentől kezdve mindennek utánajárok, amennyire csak tudok.


Nos, ez változtatott meg engem. Innentől kezdve ha bármi félelmet keltett bennem, (először nehezen de) vettem a bátorságot, és NAGYON alaposan utánajártam.


Egy idő után ez teljesen természetessé válik. S elmúlik a félelem. Most 26 éves vagyok, és az elmúlt majdnem 10 évben azóta SOHA nem tapasztaltam semmit, ami ne lenne logikus érvekkel, vagy észrevételekkel megmagyarázható. Ráadásul mindennek keresem az okát, és vizsgálódok, ha olyan dolog van, így az agyam is tréningben marad. :) Olyan ez mint egy jó krimi, az ember rájön bizonyos összefüggésekre, még akkor is ha az eset megmagyarázhatatlannak tűnik. Néha rengeteget kell kutakodni, utánaolvasni, de megéri.


Ennek ellenére mostmár én örülnék a legjobban, ha történne velem valami, amit tényleg nem tudok megmagyarázni. Most már szó szerint várok egy ilyen alkalomra, de kezdem úgy érezni, soha nem jön el. :(


Emberi képességekben hiszek. Bizonyos fokig. Pl. az hogy valaki megtudja mondani mikor hal meg, nem egyedi dolog. Ez egy képesség, de kutatások szerint nincs benne semmi paranormális. Az ember érzi az állapotán, esetleg látja azt másokon, no meg az emberek hajlamosak túlmisztifikálni a dolgot, lehet megmondja a napot, de percre pontosan senki se fogja tudni, azt már csak ő magyarázta be magának...


Időjárás megint más. Ez műszerekkel is kimutatható, állatok is érzékelik. (Igen, pl hogy mikor fog elállni az eső, mennyi ideig tart, lesznek e villámok, stb stb stb.) Vannak emberek, akik érzékenyek erre, megérzik az apró légnyomás eltéréseket, páratartalmat. Nem tudják megmagyarázni pontosan mit, de érzik.

Békák is ilyenek, rovarok is, nincs ebben semmi paranormális, csak nagyon jól kifejlett érzék kell hozzá.


Bizonyos fokig hiszek abban is, hogy működhet a gondolatátvitel. Sok kísérlet igazolta már, hogy az emberek bizonyos agyhullámait akár 50-100 méterről is lehet érzékelni, kimutatni. Gondolatolvasó készülék is készül. (bár igen lassan, érthető okokból) De még abban is hiszek, hogy hosszabb ismeretség esetén, nagyon távolról is működhet a dolog.


Így pl azt, hogy valakire gondolok, majd nem sokkal rá felhív a célszemély (vagy jön a szomszéd, vagy akármi hasonló jelenséget) is ezzel magyarázom.


S akkor jönnek még az álmok. Amit alvás közben tapasztal az ember, vagy közvetlenül utána, még ha azt hiszi, hogy teljesen fel is kelt. Nem igaz. Az agy nagyon durva dolgokra képes. Ha valeki nem hisz ebben, próbálja ki egy kis salvia divinorum elszívásával, megtudja milyen az ébren álmodni. Szóval, ha valaki alvás közben, vagy közvetlenül utána, érzékel, lát, hall fura dolgokat, biztos lehet benne, hogy ez ugyan olyan, mint egy hallucinogén drog. Az ember elhiszi, hogy igaz, közben nem. :)


Jöhetnek az ellenérvek, történetek, nem félek, állok elébe. :P

2010. febr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

OK.

De mi a helyzet pl. a teleportálással? amikor tárgyak csak úgy ott lesznek, ahol a fizika szabályai szerint nem lehetnének. Más személy, vagy állat jelenléte kizárt.


vagy a klinikai halálnál az álomszerű valami.

Amit, OK, lehet az agyműködés produkál, de miért pont azt?

alagút, halott ismerősök, végül valahová érkezni?

Nem lenne logikusabb, ha ilyenkor is bármi mást "álmodnánk"? Miért pont azt?

2010. febr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

"OK.

De mi a helyzet pl. a teleportálással? amikor tárgyak csak úgy ott lesznek, ahol a fizika szabályai szerint nem lehetnének. Más személy, vagy állat jelenléte kizárt."


Teleportálás? Én még nem tapasztaltam ilyet. :) Nem láttam olyan soha, hogy valami egyik pillanatban ott, másikban meg 4 méterre arrébb lett volna. Álmaimban előfordult ilyen, de valóságban még nem láttam hasonlót. Érdekes kérdéskör mindenesetre, szerintem legtöbbször feledékenységre vezethető vissza.


Klínikai halál esetén, bizonyított, hogy az agyban DMT(olvass utána a DMT-nek mint drog, elég érdekes témakör), endorfin és egyéb pszichoaktív vegyületek szabadulnak fel. (no meg már maga az, hogy az agyban csökken az oxigénszint, növekszik a széndioxid, bizonyítottan hallucinogén hatással bír)


Továbbá azt se érdemes figyelmen kívül hagyni, hogy a klinikai halált megélő embereknek mindössze csak a 10-14%-a élt át valami különöset.


Mindenesetre vannak olyan esetek, amikor a "halottak" olyan információkhoz is jutottak, amikhez nem lett volna szabad. Pl egy magyar fickó Hollandiában szívroham után ha jól emlékszek, állítólag felülről látta azt hogy a mentős bekötötte a cipőfűzőjét a szomszédos szobában. S a mentős, ebben igazat adott neki.


Ezekre nincs bizonyíték, de ellenbizonyíték se. Sok a szkeptikus, és sok a hívő. Ha jól tudom nem olyan régen Angliában kezdtek bele egy olyan kísérletbe, ahol ezt igyekeznek vizsgálni. Az a lényege a kísérletnek, hogy a kórházban mindent rögzítenek a kamerák, majd ha valaki klinikai halál után visszatér, kikérdezik tapasztalt e valamit, és ha igen, mit látott. S ha ez a látomás a kórházzal kapcsolatos, akkor apró hasonlóságokat keresnek a felvételeken. Mindenesetre kíváncsi leszek az eredményekre.

2010. febr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

1. feledékenység nem lehet abban az esetben, ha egy sosem látott tárgyról van szó. vagy ennyire?? :)


2.

ha konkrét "utazásról" van szó? mint fent?

2010. febr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

1. Hozzál fel konkrét példát, mert most nem értem. Arra gondolsz, hogy mondjuk megjelenik az asztalomon egy piros kalapács, miközben nekem mondjuk soha nem volt olyan, csak kék, aztán később meg eltűnik? Vagy mire? :) Nem hallottam túl sok ilyenről, nem foglalkoztam ezzel eddig, de érdekel. :)


2. Fent alatt mit értesz? Azt amit Te mondtál feljebb, vagy azt amit én, a 'cipőfűzőset'?


Ha az alagutasra gondolsz, akkor nemhiába mondtam, hogy nézz utána a DMT drog hatásmechanizmusának. Sok droghasználó úgy írja le az élményt, ami nagyon hasonló a halál utáni élményekhez. Mindig megtapasztalnak "valami nagyot" földöntúlit, és olyan érzés nekik, mintha egy sötét ágyúból lennének kilőve a világos fehérségbe. A drog használók továbbá gyakran beszámolnak földöntúli élményekről, idegen emberekkel, vagy rokonokkal való beszélgetésről, illetve arról, hogy néha olyan, mintha kívülről látnák magukat, és a környezetüket. Előfordul olyan beszámoló is, hogy földönkívüli lényekkel kommunikálnak, vagy istennel.


Szóval elég hasonló. A DMT az agy egy idegi ingerületátvivő anyaga, de növényekben is előfordul. Tartós oxigénhiány esetén az agyban található DMT "felszabadul" .

2010. febr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Aha!

a 2. érdekes. ennek utána is nézek.

1.

egy kártyalap volt. nem hétköznapi.

jóskártya. egyetlenegy lap. Nem pillanatok alatt, reggelre.

Egy teljesen puritán szinte üres szobában.

Ajtó-ablak, más nem játszik.


Az is figyelemre méltó, hogy ezek a jelenségek nagyjából rövid időben követték egymást. és még mások is.

2010. febr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Csak egy megjegyzés: a paranormal activity film csak egy áldokumentum, nem történt meg, kitaláció...
2010. febr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
én hiszek benne egyik nap találtam egy ezrest... el se akartam hinni
2010. febr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
és mi van a "dezsávűvel" ? :D
2010. febr. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!