Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért gondolja néhány tudós...

Miért gondolja néhány tudós azt hogy a fekete lyukak több mint egy csillag (vagy valami bolygo, égitest) aminek a gravitációja akkora hogy a fénysem tudja elhadjni?

Figyelt kérdés

Elméletbe megvan hogyha valamit elkezd vonzani egy fekete lyuk akkor annak felgyorsul az ideje, torzulni kezd végül semmit nem marad belőlle, de ezt kivülről nézve ugy látjuk hogy egyere lelassul mig végül megnem áll a test amit vonzani kezd.


Ugy hallodtam, hogy néhányan ettől "természetfeletibb" dolognak gondolják a fekete lyukat.


2015. márc. 31. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Most mi a kérdésed?? Attól, hogy kérdőjelet raksz egy mondat végére, még nem kérdés.



A fekete lyuk közelében lelassul az idő nem felgyorsul.

A fekete lyuk közelében csökken a dolgok sebessége, csak nem a külső szemlélő órájával kell mérni az időt, hanem a tárgyra szerelt órával

2015. márc. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:

A fekete lyukba eső test nem semmivé válik, csupán a fekete lyukba esve olyan állapotba kerül, amit hétköznapi értelemben már nem nevezhetünk anyagnak. De nem válik semmivé, a tömege szépen hozzáadódik a fekete lyuk tömegéhez, tehát továbbra is "van valami".

Ha valamit bevonz a fekete lyuk, annak saját nézőpontjából a külső idő gyorsabban telik, külső nézőpontból az ő ideje lassul. Az eseményhorizontig, addig a vonalig, ahol a gravitációs gyorsulás már olyan mértékű, hogy a fénysebesség is kevés szökési sebességnek, vagyis onnantól nem juthat ki semmi.

De hogy onnantól mi lesz vele, minek nevezhetjük azt az állapotot, amibe kerül, nem tudjuk, mert az eseményhorizonton belülről nincsen semmi lehetőségünk információt kapni.

Nem tudjuk, mi és hogyan van ott bent. Az eseményhorizonton belül az általunk megszokott tér- és idő-fogalom megszűnik létezni. Lehet hipotéziseket felállítani, amelyeket sem bizonyítani, sem cáfolni nem tudunk.

De az, hogy valami a tudomány számára még ismeretlen terület, az nem jelent semmi misztikusat.

Legalábbis a terület szakembereinek.

Az átlagember szeret minden nyitott kérdést misztifikálni.

2015. ápr. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt honnan tudjuk, hogy ez valóban így is van? Elméletek csak mind, elméletek amiket helyesnek vélnek, lehet 100 év múlva teljesen más lesz az elfogadott elmélet, addig nem lehet semmi biztosat mondani, míg meg nem tudják valahogy vizsgálni őket, ami nem mostanában lesz.


Még azt se tudjuk biztosan, hogy a talpunk alatt mi van, csak a számításokból sejtik, hogy mi lehet odalenn, nemhogy a fényévekre levő dolgokról.

2015. máj. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!