Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan változott volna a...

Hogyan változott volna a hadviselés, ha nem a lőporos fegyverek határozzák meg?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés régóta foglalkoztat. Pl milyen közelharci iskolák fejlődtek volna ki, hogy alakult volna a közelharci fegyverkészítés, a új szintetikus anyagokkal, stb stb.
2010. febr. 16. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lovas, nyilas, dárdás hadviselés volt már a lőpor előtt is. Szerintem akkor sem a közelharc felé fejlődött volna tovább.
2010. febr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 X. Maté ***** válasza:

Ha belegondolsz, minél távolabbról le tudod győzni az ellenséget, neked valószínűleg annál kevesebb lesz a veszteséged.


A botokat már az ókorban felváltotta a szintén közelharci kard, dárda, ami viszont már több méterre lévő ellenségen akár halálos sebet tudott okozni. Rengeteget varálltak, próbálkoztak, pl. Nagy Sándor több méteres dárdákat rögzített a sereg első soraira, amivel a lovasság nem tudott mit kezdeni. És ott voltak az íjászok. Nagyon fontos szerepük volt, hisz nagy távolságról meg ritkították az ellenséges csapatokat. És a katapultok, amik még messzebb hatótávolsággal rendelkeztek. Ha a puskaport nem találják fel, biztosan másféle távolsági fegyverekkel folyna le egy háború.

2010. febr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 X. Maté ***** válasza:
Ja igen és az atombombához nem kell puskapor.
2010. febr. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Hmmm...szerintem sokkal jobb lett volna ha úgy alakul :) mivel a középkor a kedvencem, hagyományőrző vagyok...tudok egyet s mást erről...

Mindenféleképpen kifinomult és egyre jobb, hasznosabb tartósabb fegyverek születnének na és a pánvélok amik védenek ellenük...úgy képzelem el mint valami cyber-tech dolgot....

Jah és az iskolák...mint egy középkori vívóiskola, könyvekkel meg minden, csak épp a 21. században!

Szerintem sokkal érdekesebb lenne :)

Mi több....katonai pályát választottam volnaXD

2010. febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kitaláltak volna valamit. Gőz ágyúkat, amikből a túlnyomás repíti ki a lövedéket, különböző vegyi anyagokkal töltött lövedékeket a katapultokhoz, légpuskához hasonló kézifegyvereket, esetleg hamarabb elterjednek a lángszórók. Extrém távolságokra valami elektromágneses mezővel gyorsított lövedéket képzelnék el.


A közelharci fegyverek nemsokkal azután már el érték evolúciójuk csúcsát, miután elkezdték kiszorítani őket a lőfegyverek. Valamennyire még lehetett volna javítani rajtuk a modern anyagok segítségével, de akkor is el érték volna azt ami a katana átka is. Lassan és drágán lehetett volna őket gyártani. Tömeghadseregnél ez nem előnyös.


A mai repeszálló ballisztikai mellények valószínűleg mindenképp felváltották volna a lemezpáncélt.


Hidd el, ha a lőport nem találják fel, előtérbe kerül valami más, ami betölti az űrt. Bár szerintem elkerülhetetlen volt a jelenleg használatos lőfegyverek kifejlődése.

2010. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem valamilyen robbanóanyagot mindenképpen feltaláltak volna. Két eset lehetséges. Valamiért nem indul fejlődésnek a kémia, de akkor ma sem a robbanóanyagokat, sem a szintetikus páncélt nem ismernénk. Vagy igenis fejlődni kezd, ez esetben valamilyen robbanóanyagot biztosan találnak, mert a kémiának ez mindenképpen velejárója. Ekkor ha nem is lőporral, valami mással biztosan megtöltötték volna a puskákat.
2010. febr. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

hm, nyilván nincs sok értelme a "mi lett volna, ha..." játéknak, de szórakoztató

de pl képzeljétek el a mostani szuper anyagokkal és technológiával milyen közelharci v nem lőporos távolsági fegyvereket lehetne előállítani

egyébként a Dűne c scifiről jutott eszembe

köszi az ötletekett, igazatok van abban hogy valahogy akkor is a távolsági fegyverek fejlődtek volna, de szerintem akkor is bőven változott volna a közelharc is

2010. febr. 17. 18:08
 8/9 anonim válasza:
Ha nem találják fel a feketelőport, még ott a nitrocellulóz, a glycerin-trinát, az abból gyártott TNT, aztán a Semtex (C4) és a légfegyverek, és elméletben a folyadéktüzelésű fegyverek
2010. jún. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"nem lőporos távolsági fegyverek"


[link]

2010. jún. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!