Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy történik az IQ-tesztek...

Hogy történik az IQ-tesztek kiértékelése? Amire nem volt idő/nincs kész az automatikusan mínuszpont?

Figyelt kérdés
2015. márc. 18. 13:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Valóban lehetne fejben összeadás tesztet is csinálni, csak az mást mérne, nem általában az intelligenciát. Ezért nehéz jó IQ tesztet csinálni, és ezért nem lehet kijelenteni, hogy ez vagy az mérvadóbb a többinél. Inkább arról van szó, hogy bizonyos teszteket szélesebb körben elfogadnak.


Az is tény, hogy kicsit túl van misztifikálva a teszt eredménye. Az ember mindig szereti összehasonlítani magát másokkal, ez talán egyfajta versenyszellem. De ha helyén kezeljük a dolgot, akkor használható. Akár állásinterjún, de akár a pszichológiában is. Az IQ teszt tulajdonképpen gondolkodásbeli alapkészségeket vizsgál, amiket a hétköznapi életben is használunk. Hívhatjuk szimulációnak is. Valójában sokféle készség keverékéről van szó, amire utaltál is, és ezeknek csak egy kis részét lehet így mérni. Erre utaltam korábban a mintavétel szóval.

2015. márc. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 schocko ***** válasza:
Gyakorlati haszna nemigen van, egyszer beírtam az életrajzomba, hogy tagja vagyok a Mensa Internationalnak, s megkérdezték, hogy az valami éttermi hálózat...
2015. márc. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Szerintem maga a teszt sokkal objektivebb erteket adna, ha mindenki sajat maganak rajzolna be a megoldast. En az x lehetseges megoldas kozul mindig ki tudom valasztani tobbnyire, meg a nehezebbeknel is, hogy mi az a 2 vagy 3 ami odapasszolhat. Igy a tippelt eredmenyek harmada minimum jo lesz kb.

Egyik ismerosom erre azt irta, hogy a nem vizualis tipusokkal kitolas lenne. Nagyon nagy vizualis kepesseg kell ahhoz, hogy valaki vonalakat, negyzeteket, koroket, haromszogeket rajzoljon be. :)

2015. márc. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
54%

Egyébként sikerült összeraknom egy kis elméletet erről az IQ kérdésről, nem tudom van ilyen irányú kutatás? bele is kezdek:

Szóval ha van egy ember aki viszonylag szar problémamegoldó környezetben nevelkedett és hirtelen társaságot vált(lehet 5-10-20 vagy akár 40éves is) és annak a társaságnak a probléma megoldása sokkal kreatívabb és ésszerűbb akkor szerintem növelődhet az egyén intelligenciája bár hány éves, mert új probléma megoldásokat sajátít el(értem én itt eleve a hétköznapi dolgok probléma megoldását is, hogy kell apró, kis szituációkat is másként megoldani, mint ahogyan ő tette).

Szerintem példának okáért van ez a gyufás kis logikai megoldás, hogy 2-2gyufa szembe, merőlegesen van egymásra állítva és rakj arrébb egy gyufát úgy, hogy négyzetet kapj, nos ha egy ember életében először találkozik ezzel a problémával szerintem a többség megszenved vele, de miután már látta ezt a fajta probléma megoldást könnyebben boldogul a többi hasonló feladattal is, tehát nőtt az intelligenciája, a probléma megoldó készsége.

2015. márc. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 schocko ***** válasza:
...a tesztnél amennyi előnyt jelent a tapasztalat, annyi hátrányt is, mert ahol nem teljesen egyértelmű első látásra a megoldás, ott több variációt is lefuttatunk, s esetleg más logika alapján választunk egy vélt helyes megoldást, ami azután hibás lesz...
2015. márc. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!