Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az "ősmagyarok" europidok,...

Az "ősmagyarok" europidok, vagy mongoloidok voltak?

Figyelt kérdés

Sok tudomány szerint származunk a Volga partjáról, az Urál déli részéről. A nyelvkutatások már rég, az iskolákban is ezt tanítják, illetve a régészet is ezt mutatja:

[link]


Tehát ott élhettek europidok, vagy "annyira" keleten már csak mongoloidok alakultak ki?

(Ha nem értetek egyet, ne vitázzatok vérre menően.)

Előre is köszönöm a válaszokat.


2015. márc. 14. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

Azt kell megérteni, hogy régen nem volt olyan, hogy Magyar mint népnév. Olyan volt, hogy Szkíta. De a szkíta is egy összefoglaló név, amely a sok népet és törzset foglalja magában, és általában egy kulturális egység alá vonhatók. A szkíta azt jelenti, hogy Íjfeszítő. Ezt főleg azokra a népekre használták, amelyek íjjal, ló hátról harcoltak.


A szkíta nép vagy szkíta kultúra egész eurázsiában elterült. De úgy, hogy a brit szigetektől kiindulva a mai kína legdélebbi területéig fellelhetők a nyomai.


Ennek a szkíta világnak két fő forrása van. Az egyik amit ma úgy hívnak, hogy Mezopotámia. Ezt is természetesen hibásan hívják így, mert ez a Tarim medence, a Mezopotámia az azt jelenti, hogy "folyamköz". Másik forráspontja a szkítáknak az a Kárpát medence.


A két folyam között (két mezopotámia között) folyamatosan vándorolt a szkíta nép. De mindig voltak olyanok, akik helyben maradtak, tehát nem ürült ki sosem a Kárpátmedence, és a Tarim medence se. És voltak olyan törzsek, akik akár a vándorlás akár a letelepedés utáni időszakban elvándoroltak. Ezek mind a perifériákra kivonult törzsek és népek. De ezek nyilván viszik magukkal a kultúrát és a művészetet is. Ám, mivel kiszakadnak egy teljességből elindulnak az önálló népiesedés útján, így a művészetük is elkezd változni, nyelvük is és a szokásaik.


Ennek köszönhető, hogy ma olyan területeken is találnak Szkíta nyomokat, amelyek arra utalhatnak, hogy Magyarok vagy ősmagyarok jártak ott. Nem, nem erről van szó, Szkíták igen, de nem feltétlenül Magyarok.


---


Itt jön képbe a Magyar - Hun törzsek története. E két törzs a legrégebbi szkíta törzsek és ilyen módon a kultúra folytonos örökösei. A Magyar az egy rang, általában az államvezetést a Magyar törzsre bízták. A Hun a katonai rang, a Hunokat mindig a legfelső katonai vezetéssel bízták meg. A Magyar és a Hun törzsek testvér törzsek, így aztán valamilyen szinten egynek is tekinthető a kettő. Amikor nincs szükség a harcra akkor inkább a Magyar rangot tölti be, Magor azt jelenti, hogy Mag erő vagy Mag úr.


Amikor harcra kerül a sor, akkor pedig a Hunor rangot tölti be, ez a Hon erő vagy Hon úr.


---


Amikor a kárpátmedencébe érkeznek a Magyarok 7 fejedelem vezetése alatt (egyébként majd 120 törzs) akkor is az itt élő Szkíta népeket jöttek felszabadítani. Na most nyilván az adott területen élő kiskirályoknak ez sosem fog tetszeni, szóval némi ellenállás volt, de a Kárpát medencében élők többsége nem állt ellen a Magyaroknak.


A Magyarok aztán államszervezetet hoztak létre, ekkor még törzsi alapon, ám "röviddel" később már, mint szakrális királyság.


---


Mivel a Hun-Magyar törzsek és velük együtt szövetkező törzsek őrizték meg a legtovább a Szkíta műveltséget, így joggal mondhatjuk, igen a Magyar folytonossága a Szkíta műveltségnek és a Szkíta népnek. De a Szkíta hagyományoknak és műveltségnek nyilván voltak más képviselői is, akik valamilyen irányban továbbfejlesztette, tovább éltette, más irányokban elsilányult vagy elfelejtette, később a történelem során pedig vagy erőszakkal vagy mondjuk vallási okból lecserélték az ősműveltségüket.


Most nem azért, de egy Török közelebb áll egy Mongolhoz még népviseletben is, mint egy Magyar. De például a Törökök az Iszlám vallás felvételével egy az egyben lemondtak a Szkíta nyelvről és a Szkíta műveltségről. Ezt persze ma már bánják is, és bár paradox 150 éves Magyar megszállás után ilyet kimondani, de a Török nép igen is testvérnépének tartja a Magyart.


---


Egyébként az, hogy nem volt mindenki Magyar rangú a Kárpátmedencébe jól mutatja, hogy csak az számított Magyarnak, akinek földje volt a szentkoronából a Kárpát medencében. Így, ha én Hajdúnánáson születtem, akkor én Hajdú lehettem, mert annak a "törzsnek" a fia vagyok, de mivel nem volt részem a földből, nem vagyok Magyar.


Később persze ez a rang egyre lejjebb és lejjebb csúszott, és ma már az is Magyar, aki kicsit mekeg pár szót.


---


Szóval a válasz nem olyan egyszerű, hogy Ez vagy Az volt, a leghelyesebb, ha azt mondjuk, hogy ez IS és az IS. Végül is mind Szkítából lett, csak nézzük meg, hogy mit őrzött meg belőle.


---


Anonymus

2015. márc. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy tudom, hogy mongoloid idióták voltak, és később ez csak fokozódott.


(Én egyébként német vagyok, és meggyőződésem, hogy a magyarok elmebetegektől származnak, mert nagyjából egyik se normális.)

2015. márc. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hollófernyiges ***** válasza:
96%

Fejből mondom és régi adat, de László Gyula valamelyik könyvében úgy olvastam, hogy a honfoglaláskori temetőkben a mongoloid típusú koponya úgy 0,5%. Az Urál mentén élő mai finnugorok ma is echte europidok, sokan szőkék.

[link]

Nem azért mert oroszokkal keveredtek (ami igaz), hanem fordítva, éppen az oroszok keveredtek finnugorokkal a kialakulásuk során. Az urálbeli mongoloidok mai nagy száma a mongol hódítás utáni tatár, kun és mongol betelepülés következménye.

2015. márc. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%

Hallottál már arról, hogy"Turáni átok"?

Üsd be a keresőbe: turán, keresd ki a térképen, nézd meg, és utána olvasd el ismét, amit az 1-es írt!!!

Egyébként az általa írottak nem csak Anonymus, hanem további 2 mai magyar régész-történész könyveiben is olvasható:

- Szabó István Mihály: A magyar nép eredete

- László Gyula: Árpád népe

c. könyveiből is visszaköszönnek

Persze vannak még sokan, a régi eredet-történetek híveiből, akik nem hajlandók elfogadni az újabb kutatások eredményeit, de hát előbb-utóbb majd csak helyére tevődik ez is!

2015. márc. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tehát a válaszokból - amit köszönök szépen - az jött le, hogy a szkíta népek is sokfélék voltak, így azok között mindkét emberfajta jelen volt.

Egyébként utolsó: igen, sajnos vannak jó néhányan, akik nem akarják/tudják/képesek elfogadni. Többféle forrásból nézelődtem én is, és így próbál(tam/om) összerakni a képet.

2. Hát, szíved joga így gondolni, de akkor azt nem értem, mit keresel itt, egy magyar oldalon. Mindenkinek a sajátjai között a helye. Amúgy ha te vérnémet vagy, akkor az a nép nem túl intelligens.


A többieknek még egyszer nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)

2015. márc. 15. 10:19
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
A magyaroknak nincs közük a szkítákhoz, ezt szögezzük le. Az "ősmagyarok" tulajdonképp nem voltak ázsiaiak, az Ural határvidék és a keleti felén nem nagyon bóklásztak. A leghosszabb ideig a Volga vidékén éltek és alig 50 évvel a honfoglalás előtt mentek el onnan. Az avarok közt voltak mongoloidok, de a magyarok közt szinte egy sem. Europidok voltak, a "tiszta" mongolidok csak Belső_ázsia vidékétől fordulnak elő, attól nyugatra kb. az Urálig a turanidok éltek. Az új kutatás pont azt mutatja ki, hogy nem vagyunk annyira keletiek.
2015. márc. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6

Neked is köszönöm a választ.


"Az új kutatás pont azt mutatja ki, hogy nem vagyunk annyira keletiek."


Ezért tettem idézőjelbe az "annyira" szót és ennek margójára írtam a kérdést. Hogy mégsem annyira keleti nép a magyar, mint eddig gondoltuk. Csak talán a leírás egy kicsit félreérthető, de erre akartam kilyukadni.

Köszi még egyszer a választ. :)

2015. márc. 16. 16:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!