Elég hülye kérdés de lehetséges?
Rakétát csinálni, majd egy űrkompot csinálni ami leszáll a Marsra, és képeket csinál ami a te számítógépedre megy bizony lehetséges megcsinálni, SŐT! Már meg is csinálták. (lásd Nasa)
Azt, hogy te magad csináld mindezt egyedül, megfelelő hely, és pénz nélkül (és itt milliókról beszélünk) neked nem lehetséges.
De ha szuper zseni vagy, és van egy hatalmas területed, van sok száz milliód, akkor sok sikert
de aranyos xD
Tetszik nekem ez a kölyök, ez egy ígazi kísérletező. :D
Csak így tovább!
A jó hír az, hogy a NASA (aki pont ugyanezt csinálta amit te is mondasz, fizetett is érte pár milliárdot) közzéteszi a képeket a saját weboldalán:
+nyers fotók (Curiosity robotautó kamerái szerint lebontva):
Rakéta-építő klubok Magyarországon is vannak.
Ők sem fillérekből építgetnek, de házilag és a sztratoszféra elérése már világrengetően nagy eredmény náluk is.
A Föld körüli pálya már sokkal csúnyább dolog, tudod, előáll az a helyzet, hogy a szükséges sebességhez olyan mennyiségű hajtóanyag kell, hogy annak a cipeléséhez még több, ahhoz a tömeghez még több....szóval kétszer akkora sebességhez nem kétszer annyi üzemanyag (és ezzel rakéta-méret) kell, hanem nagyságrendekkel több.
Szóval egy harminc dekás házi gyártmányú műhold űrbe juttatása, stabil pályára állítása is egy vagyonba kerül.
És akkor még csak itt a szomszédban keringünk.
Onnan Nap körüli pályára állni és elmenni a Marsig újabb nagy kupac üzemanyagos gyorsítást igényel.
És ha még ez meg is lenne, az űr egy Q nagy dolog és abban a bolygók elvesző porszemek. A rakétádat innen, Föld körüli pályáról kell a megfelelő irányba rajtoltatni a megfelelő pillanatban, mert annyi üzemanyagot végképp nem tud vinni, hogy a Marsig pályát módosítgasson. Na ehhez meg olyan precizitás és számoló kapacitás kell, hogy még a NASA számára sem könnyű játék, neked, otthonról meg maga a lehetetlenség (főleg magas szintű asztrofizikai tanulmányok hiányában).
Az igazi bajok meg majd elkezdődnek, amikor ott vagy. Azt a kütyüt, ami a földi hullócsillagok (meteorok) sebességével érkezik, le kell vinned felszínre anélkül, hogy a légkörben elégne vagy a felszínen csak egy poros krátert hagyna. Ehhez kell hardver is (hőpajzs, ernyő stb.), ami plusz tömeget jelent (lásd az indulási tömegproblémát), meg szoftver is, ami helyetted megcsinálja az egészet, mert az oda-vissza rádiójeleid 8-40 perc alatt járják meg az utat, a Földről képtelenség közvetlenül irányítani.
Ja és persze a büdös életben te házilag nem fogsz olyan rádió-adóvevőt építeni, ami a Föld-Mars kommunikációra elegendő. Azt az adóteljesítményt, még ha meg is tudnád építeni, sem engedné neked senki használni. Arról nem is beszélve, hogy a Föld forog, szóval napi 6-8 óránál tovább nem is lennél vonalban a kommunikációhoz (ezért használnak a bolygóközi szondákhoz az egész földgolyón körben elosztott, megosztott rádióközpontokat).
A kis marsjáród maximum a bolygó körüli pályán maradó hajóval tudna kommunikálni, az tudná csak visszalőni ide a jelét. Persze az ehhez szükséges rádióberendezés tömege megint csak a felszállási tömegproblémádat növeli, ugyanúgy, mint a leszállásvezérlő komputere.
Akármennyire elkeserítőnek tűnik, most jobb, ha megmaradsz a tanulásnál, esetleg valami rakétás klubba való beugrásnál, aztán, ha elég magas tudásra jutottál, hogy felvegyenek, talán dolgozhatsz majd valami olyan helyen, ahol megvan a pénz és tudás, hogy a te álmaidat rutinszerűen csinálják. ESA, NASA.
#5: Vree: Köszönöm!
Teljesen belefeledkeztem a képekbe. Főleg a legfrissebbek, a sivatagi dűnékkel, fantasztikusak.
Nehezemre esik elhinni, hogy valóban egy másik bolygó felszínét nézem a kényelmes székemből.
Jól látom, hogy a láthatár felett ott az Orion öve?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!