Bedini motor. Hogyan működik? Mi kell hozzá?
1. A mágnes odavonzódik a vasmaghoz. Ekkor a forgórész szert tesz egy ω szögsebességre.
2. (A mágnes és a vasmag középvonala éppen egybe esik.)
3. Amikor a mágnes éppen elhagyja a vasmagot, bekapcsol az elektromágnes és tovább löki a forgórészt. Ekkor a forgórész szert tesz egy további, Δω szögsebesség növekedésre is.
A teljes szögsebessége ekkor: ω+Δω
A teljes forgási energiája: W = ½Θ(ω+Δω)², ami nagyobb mint az ½Θω² + ½ΘΔω² energiák összege. Mert a² + b² < (a + b)² = a² + b² + 2ab ; Látható, hogy a jobb oldal egy +2ab taggal nagyobb. Ez okozza a többletenergiát. Vagyis hogy két szögsebesség összege kerül a forgási energia képletébe. Ezt a mechanikai energiatöbbletet alakítja át villamos energiává a Bedini, Adams, Müller, Neogen, stb. készülék.
Fizikaórákon ilyet nem tanultál, ezért némely olvasó vagy lepontoz vagy cáfolni próbál. De nem baj, mert attól még néhány év vagy évtized múlva lehet hogy ő is így állít elő energiát.
Hozzávalók egy személyre:
Például 1 db rossz winchester forgórésze. Ez golyós csapágyazású, aminek csapágya 5 mm átmérőjű tengelyre van illesztve, ezért rászerelhető egy M5×100-as végigmenetes csavarra, egy-egy M5-ös anyával...
A célszerű technikai kialakításon még agyalunk, például hogy ne kelljen hozzá egyetlen akkumulátor se, hanem kondenzátor bankban történjen az energiatárolás. Mert nem pont az a legfejlettebb változat ami jelenleg fent van az interneten.
Első, ezzel csak egy nagy gond van: amikor a pirossal jelölt testet "odalendül" a mágneshez, akkor tényleg munkát végez - csak éppen ugyanennyi munka + veszteség (pl súrlódás) kell ahhoz, hogy eltávolítsuk tőle, lévén ugyanúgy vonzani fogja. Tehát itt egy gramm mechanikai energiatöbblet sincs. Sőt, egy motort dolgoztatsz azért, hogy a mágnes ellenében munkát végezzél. (Ami veszteséges) Tehát, hol van itt az energiatöbblet?
Úgyhogy, megint elismétlem: A MÁGNES NEM VÉGEZ MUNKÁT. A mágnes maximum energiát TÁROL. De NEM állít elő.
De, ha tudsz angolul:
https://www.youtube.com/watch?v=wnJpMX-GXcg
Egyébként, kedves első: amennyiben tudod bizonyítani, BEMUTATÓVAL, hogy működik, és valóban extra energiát állít elő (és ezt én, illetve két társam megvizsgálhatjuk) ott helyben leperkálok neked 5 milliót - de ha vállalod ezt, tudok szerezni ennél lényegesen nagyobb összegek ajánló befektetőket is. Ha ez működne, beírnád magad a történelembe.
Na? Nem veszíthetsz semmit...
"...ott helyben leperkálok neked 5 milliót..."
Az országban és a világon sokan készítettek Bedini, Müller, NeoGen, Adams stb. motort. Egyik hazai vállalkozó weboldalát ha megtalálom, be is linkelhetem, tőle bérbe is lehet venni ilyen elven működő készüléket. De attól hogy a két akkumulátort mindig töltve lehet tartani vele, az miért ér meg 5 milliót? Tudod hány példány kellene az ilyen kezdetleges változatból hogy áramot adj el a szolgáltatónak és megtérüljön a befektetett 5 milliód?
Tőle lehet bérbe venni működő NeoGen dinamót, ami szintén a szóban forgó elven működik.
Bizonyára még foglalkozik vele.
Továbbá a magyar származású Szabó László (Leslie Szabo) generátoráról is van a YouTube-on 3 vagy 4 videó is, "Forradalom az energiatermelésben" kereső kifejezéssel található rájuk. De azok a filmek hosszasak, de szintén valami hasonló elvű generátorok sorozatgyártását emlegetik.
Nem elég hogy forog valami, hanem gazdaságos mennyiségű energiát is kell hogy termeljen, különben a napelemekhez hasonlóan mikor térül meg?
Ha a semmiből energiát állít elő, akkor kit érdekel, mennyi kell? Képzeld el pl a NASA-t mennyi érdekelne egy ilyen az ion hajtóműhöz :)
De ezzel az a baj, hogy nem tartja töltve. Középsuliban mi is láttuk, kipróbáltuk. Lemerül. Lehet hatékonyra csinálni, hogy lassabban merüljön le, de ettől függetlenül le fog merülni. Ha megszakadsz benne, akkor is. Hatmillió helyen veszteséges - ha két akkumulátort egyszerűen a motor forgatására használod, sokkal jobban jársz. Az akkumulátor töltése veszteséges, a motor veszteséges, az érintkező csapágyak mind-mind veszteségek. A mágnes pedig kitartóan nem állít elő energiát, és a motort kitartóan terheled azzal, hogy elhúzod tőle a vonzott eszközt.
Analógia: Fent állsz a hegy tetején. Legurítasz onnan egy dinamós kiskocsit. Fog energiát termelni? Fog bizony. Bármennyi energiát termel? Nem, dehogy - addig termel, amíg el nem éri a legalacsonyabb pontot, tehát a hegy lábát. Tehát mi történt? Visszanyerted (egy részét) annak az energiának, amit abba fektettél bele, hogy felvidd a bringádat. Sokkal hatékonyabb lett volna egyszerűen forgatni a dinamót a hegy lábánál ücsörögve, mert akkor legalább magadat és a bringát nem kell felcipelned.
A bedini motor egyébként semmi más, csak egy önmagát hajtó generátor. A legtöbb embernek azt mondom, hogy fogok egy motort, az meghajt egy generátort, ami tölt egy aksit, ami működteti a motort, akkor rávágják, hogy le fog állni, mert veszteséges, súrlódik, van hangja, melegszik. Ha ugyanezt most mágnesekkel rakom ki, akkor miért lenne bármi más? Nem lesz más, a koncepció ugyanaz. Energia kitartóan nem keletkezik a semmiből. A munkavégzéshez szükséges energiát valahonnan, valamiből, el kell vonni. A Földön a két energiaforrást használunk: a szupernova robbanások során létrejött uránt (ami kvázi tárolta az akkori energiát egy csekély részét) a Napban játszódó magfúziót. Ezenkívül semmilyen más energiaforrást nem tudunk kihasználni. Mert energia nem keletkezik. Erre egyetlen kivétel az ősrobbanás, de annak a paramétereit nem ismerjük.
Ezt úgy képzeld el, hogy a világegyetem rendelkezik egy fix energiamennyiséggel. Ezt megjelent az ősrobbanáskor (tippünk sincs, hogyan - azóta nem volt rá példa sehol). Mi ezt az energiát átcsoportosítjuk, ezzel munkát végeztetünk. Azzal, hogy te sétálsz, pl a Napban végbemenő fúzió során felszabaduló energiát használod közvetve. Egyesül két hidrogén atom - ebből létrejön egy hélium, és a kettő tömegének a különbsége energiaként kisugárzódik. Ezt a növények cukor formájában (EGY KIS RÉSZÉT) eltárolják. A te sejtjeid felbontják ezt a cukrot, ezzel energiához jutva. Kevesebbhez, mint amennyit a növény belefeccölt, mert veszteséges ez a folyamat is. Itt sem keletkezik energia egy grammnyi sem - ahhoz, hogy a héliumból hidrogént csinálj, pontosan annyi energia kell (kimérték, vitatkozhatsz vele, de fölösleges) amennyi létrejött a fúziókor + veszteség.
Ugyanígy nem fog előállni a mágnesekből sem energia a semmiből. Lehet olyan gépet csinálni, ami a mágnesben TÁROLT energiát felhasználja, de az is jelentős pazarlás. A természetben lévő, természetes mágneseket (magnetit) pl fel lehetne használni, és meg lehetne "csapolni" őket. Ezzel energiabefektetés nélkül jutnánk energiához, ez tény. Nem titkolt, ismert tény.
A probléma azonban az, hogy magnetitből lényegesen kevesebb található, mint olajból, szénből, fából. Lehetne rá generátorokat építeni (amúgy jópár ilyen ingyen energia motor kvázi ezt csinálja - a legjobbak terhelés nélkül napokig, akár hetekig is elfutnak, de végül a mágnesből csak egy fémdarab marad), de nem hatékony. És az sem más, csak a csillagok (vagy a Földben zajló geomágneses folyamatok, amik szintén energiát tárolnak és használnak fel).
Ezzel lehet vitatkozni, nyugodtan - de fölösleges. Vannak dolgok, amikkel lehet vitatkozni, amikkel KELL vitatkozni. De az energiamegmaradás például pont nem ilyen. Ez milliárdszor vizsgált, ellenőrzött, látott folyamat. Minden ezredmásodpercben az erőművekben látjuk. Sőt, a számítógépedben is látni remekül. Minden generátor tökéletesen igazolja ezeket a törvényeket.
Szóval: ha tudsz mutatni egy valóban működőt, amivel valóban semmiből állítasz elő energiát (és nem a mágneseket csapolod meg, azokból van bőven, és, mint írtam, értelmük csekély) akkor az én pénzemen kívül egy fizikai Nobel-díj (és biztos hely a történelem könyvekben) garantált. Ez ugyanis az emberiség legnagyobb felfedezése lenne, bőven lepipálná az első tűzhasználó embereket is.
A meghajtó tekercs mindenképpen vasmagon. Mert ahogy az ábrán látható, az "1. ütemben" a vas és a mágnes közti vonzás hozza létre az ω szögsebességet.
Az ω szögsebesség nélkül csak a Δω-al jelzett szögsebesség jönne létre a "3. ütemben". Nekünk meg ω+Δω összeg kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!