Nem értem a matekot! Lehet, hogy megbukok félévkor. Mit tegyek? /16/L/
Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 9 éven keresztül kitűnő tanuló voltam, szinte mindenből. Ami a minden alól kivétel az a matek és a kémia. A kémia még annyira nem is baj, (már csak ebben az évben van és nem lesz fakultációs tárgyam, nem kell érettségire sem és nem tervezek vele) de a matek...az kegyetlen. Egyszerűen nem megy. Nem azért mert lusta vagyok vagy mert nem akarom, hiszen járok különórára és próbálkozom, de egyszerűen nem megy. Az alapvető dolgok (összeadás, kivonás, szorzás, osztás) és a geometriai rész megy. De az egyenletek, hatványok, négyzetek, négyzetgyökök és tudja a f---- mik azok nagyon nem. Látom a feladatot, néha még meg is értem kicsit az elején, de ahogy elém kerül és meg kell csinálnom, azt sem tudom hol kezdjem, hol a vége és hol az eleje. Olyan mintha az egyik fülemen be, a másikon ki menne. Azt régóta tudom magamról, hogy humán beállítottságú vagyok : történelem,magyar, nyelvek, és művészet tantárgyakhoz húz a szívem. Későbbiekben jogot és társadalomtudományt szeretnék tanulni. De az akadály a matek...ráadásul életemben először most úgy állok, hogy megbukhatok. Mit tehetnék?? kérlek segítsetek! :(2014. nov. 26. 19:20
11/12 2xSü válasza:
Az a baj a bemagolással, hogy ha x idő után neadjisten nem emlékszel pontosan, hogy pl. a számtani sor összegében a[1]+a[n] van, vagy a[n]-a[1], akkor nincs támpontod. De ha egyszer megérted, látsz mondjuk egy ilyesmi ábrát ( [link] ), akkor soha az életben nem felejted el többet, mert tudod, hogy miért az a képlet, ami. A fehér oszlopok a számtani sor számai. Ha ezt megfordítva ráteszed – piros pontok –, akkor kapsz egy olyan téglalapot, aminek az egyik oldala a számsor első és utolsó tagjának összege (a[1]+a[n]), a másik oldala a téglalapnak a sorozat elemeinek száma (n). Így az n*(a[1]+a[n]) kiadja a számtani sor összegének dupláját. Ha ezt így egyszer megérted, az égvilágon semmit nem kell bemagolni.
12/12 Tom Benko válasza:
Be ne magolj bármit is! Gyakorolj, kérdezz, ezt sokszor. Próbálj ki minden tételt, minden eljárást magad, saját kezűleg, kövesd a tankönyvi és tanári magyarázatokat, azt a butaságot meg felejtsd el, hogy humán beállítottságú vagy, mert nincs ilyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!