Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha lekapcsoljuk a villanyt,...

Ha lekapcsoljuk a villanyt, akkor hova lesz a fény?

Figyelt kérdés
Gondolom mivel minden test fényt nyel el, így elnyelik a dolgok. Mi a helyzet egy olyan szobával ami 100%-os fényvisszaverő anyaggal van bevonva és felkapcsoluk benne egy zseblámpát?

2014. nov. 22. 19:03
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

azt nem említettük még, hogy a fény forrása hő- (vagy nukleáris, esetleg mozgási? stb?) energiáját bocsátja ki fényként, tehát általánosítva az energia zárt térben való konzerváltságáról beszélünk. a tér akkor zárt, ha a falat, vagy annak "energiamasszáját" belevéve annak külső határát nem vesszük bele. Ez szerintem két dolgot jelent: egyrészt egy önálló univerzumról beszélünk konzervált energiamennyiséggel (energiamegmaradás pedig ebben az Univerzumban is van, így tehát abszolút Nem fiktív a kérdés, vehetjük az ŐR-t forrásnak s így a válasz valami a tágulással és a gravitációval), másrészt ez a tér egyszerűen a fényforrás kiterjesztett "pontszerű" valója lesz, egy "gerjesztett tér", egyetlen "fekete testtel" (utóbbi bármit is jelentsen), aminek az energiája "szétfolyt" az adott térben. (ez pedig ugye minden gerjedés nélkül is végbemenne, az entrópia egyenletes eloszlási törekvése miatt).

...na most 'sziszem valami jót mondtam, nem?

2014. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
'sszem lehet, hogy talán. De nem biztos! :D
2014. nov. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 yosimitsu01 válasza:
0%

2 válaszom lenne.mind 2 esetben sötétség a vége

1. ha minden fény vissza verő. és a körte is az akkor nem is lesz fény a szobába. mer magában tartja

2 ha a körte át engedi akkor nem fény visszaverő. és adot idő egység alatt elnyeli a fényt.

kérdésből 1es leülhetsz. megoldás a részletekben rejlik. nem volt összetett a kérdés . túl sok a ha...

2014. nov. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Ezt mind értem, kivéve a hullámhosszokat.Valaki tudna nekem erről mesélni?

Utolsó vedd le a lakatot az elmédről.

2014. nov. 23. 20:30
 25/26 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Nem sok, de alapnak, kiindulási pontnak jó.

2014. nov. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. nov. 23. 20:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!