Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van olyan tudományi ág, ami a...

Van olyan tudományi ág, ami a földönkívüliek kutatásával foglalkozik? Milyen egyetemi szakon kell tanulnom, hogy ilyen területen dolgozhassak?

Figyelt kérdés

Komolyan kérdezem.

Egyesek szerint vannak földönkívüliek, mások szerint nincs. Egyik álláspontra sincs bizonyíték, ezért szeretnék ezen a területen dolgozni.


2014. nov. 8. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Van. Nincs.

A tudomány összes ága foglalkozik vele, de nincs egyetlen ufókutató sem.

2014. nov. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Exobiológia, kriptozoológia jöhet számba,mint tudományterület. Ajánlom a biológus szakot, azon lehet esélyes, hogy legalább egy ilyen tárgy van. A további szakosodáshoz az illető oktatót, illetve tanszéket kell majd megkeresned.
2014. nov. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ELTE biológusként végeztem, és soha nem találkoztam efféle tantárgyakkal. Erősen kétlem, hogy azóta bevezették volna őket.


Kérdező, ha csakugyan ilyen témán szeretnél dolgozni, akkor el kell keserítselek, nem fogsz. Nagyjából 14 évesnek saccollak, ilyenkor az ember nem nagyon gondol bele abba, hogy a valóság nam úgy megy, ahogy a filmeken látszik.


A valóságban például kaját kell venned, rezsit kell fizetned, stb, ehhez pénz kell. Pénzt úgy szerzel, ha van munkahelyed. Namost itt jön a kritikus kérdés: csak olyan munkahely létezik, amit valaki létrehoz, finanszíroz. Azaz kell, hogy legyen egy cég, intézmény, akármi, akik fizetnek neked havi mondjuk 100000 forintot (plusz még ennyit az államnak adóként) azért, hogy ott dolgozz.


És akkor most gondold végig, hogy hány cég vagy állami intézet keres alien-kutatót. (Kis segítség: böngészd át az álláshirdetéseke.) Emiatt és egyéb más okokból aztán az egyetemek se törik magukat össze, hogy ilyesmit felvegyenek a tárgyak közé.


Na persze gondolkodhatsz azon, hogy majd szabadúszó leszel. Hidd el, felsorolni is nehéz, hogy mennyi akadálya van a dolognak.

2014. nov. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

20 éves vagyok. Nem tartanám magam gyerekesnek azért, mert egy nagyon izgalmas témában dolgoznék. Én hiszek abban, hogy van földönkívüli élet, szeretnék részt venni ennek kutatásában.

Nyilván nem Magyarországon szeretnék továbbtanulni, mert itt semmit sem lehet elérni.

Több tudományág is foglalkozik ezzel a kérdéssel: asztrobiológia, SETI, CETI. A NASA-nak is vannak ilyen projektjei. Nem a tündérek és a manók kutatásában szeretnék részt venni, hanem egy teljesen reális dologban.


Tegyük fel, asztrobiológus szeretnék lenni. Akkor először biológusnak kell tanulni és majd szakosodni asztrobiológusnak?

2014. nov. 8. 20:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Asztrobiológia ami téged érdekel, csillagászatot, biológiát, geofizikát+geológiát kell hozzá kenni vágni

Tudtommal egyetemen ilyen szak nem létezik, végzel mondjuk csillagászként aztán a karriered során ebbe az irányba fordulhatsz ha van rá lehetőséged

Amúgy a csillagászat egy rohadtul bonyolult dolog ám, persze nagyon érdekes a national geographic meg Hawking, Sagan könyvei de amit ezek bemutatnak kb a szakma 0.001%a, a többi kő kemény, és nagyon kevés ember van aki alkalmas erre az életre, rengeteg kitartás és kivételes agy kell hozzá hogy bármire is vidd

Szerintem szállj vissza a realitásokba, valószínűleg nem vagy egy Carl Sagan ha gyk-n kérdezgeted mit hogy csinálj, 20 évesen ez már kicsit gáz

2014. nov. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mentalista vagy, #5?
2014. nov. 9. 13:27
 7/9 A kérdező kommentje:
Na jó, kixelem ezt a kérdést. Azt hittem a Tudomány kategórián belül okos emberek vannak, de itt is csak a magukat okosnak képzelő, sértegető fajták vannak.
2014. nov. 9. 14:35
 8/9 I.B.T. ***** válasza:
Ha lenne tanulnám.
2014. nov. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mivel földönkívüli élőlények létezésére nincs bizonyíték ezért sajnos ennek a kérdésnek a kutatásával csak magánforrásokból foglalkoznak. Az amerikai SETI program is teljesen magánfinanszírozású.


Ennek ellenére én azt mondom, hogy ez egy nagyon fontos és érdekes téma, amivel igenis kell foglalkozni, mert az emberiség hosszútávú jövője szempontjából óriási a jelentősége és sok olyan hozadéka is lehet, amire most talán nem is gondolunk.


Az ELTE biológus szakán egyedül mikrobiológiából merült fel egy űrmikrobiológia fejezet keretében (Szabó István Mihány: A bioszféra mikrobiológiája c könyvében, ami lényegében tankönyvként ajánlott).


A földönkívüliek kutatását sokféle úton meg lehet közelíteni.

1. Az egyik kétségtelenül a biológia-ökológia területe, az életfeltételek és rendszerszintű élet-jelek kutatása. (Ajánlom Lovelock: Gaia c. könyvét.)

2. A másik út a csillagászat, rádiócsillagászat, SETI program irány.

3. A harmadik talán első hallásra legkevésbé tudományosnak, vagy bíztatónak tűnő, de sok meglepetéssel szolgáló terület a kultúrtörténeti, történelmi, irodalmi, régészeti terület lehet, mert kétségtelenül vannak olyan források (például a bibliában is), amelyek mögött nem zárható ki földönkívüli látogatók hatása. (Persze a komoly tudósok többsége szerint ez inkább sci-fi.)


Ha ezzel akarsz foglalkozni akkor érdemes sokféle szakon felvenni tárgyakat, hiszen minél szélesebb tudományos műveltség és erős kutatás-módszertani tudás kell hozzá.


Megélni persze csak akkor lehet belőle, ha támogatókat is tudsz találni a kutatások finanszírozásához. Ez ezen a területen (is) nagyon nehéz lesz.

2014. nov. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!