Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen végzettség kell ahhoz,...

Milyen végzettség kell ahhoz, hogy valaki orvos lehessen?

Figyelt kérdés
Pl. Szakközép után hova mehetnék?
2010. jan. 26. 18:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
87%
szakközép után elég kcisi az esélyed..főleg ha még csak nem is hallottál az orvosi egyetemekről..
2010. jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
72%
*kicsi
2010. jan. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
Ugyan már, szakközép után is ugyanannyi esélye van. A legtöbben általánosban még nem tudják, hogy orvosok lesznek, ezért nem feltétlenül mennek valami elitgimibe, attól még utána bármi lehet. A 11.-12.-es eredmény, az érettségi és a nyelvvizsga számít, hogy legyen annyi pontod, hogy bekerülj. Vagy ha van pár felesleges milliód, még az se.
2010. jan. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget ;) Ilyen téren nagyon sötét vagyok. Amúgy hallottam a Semmelweis egyetemről, csak gondoltam nem szakközépből mennek oda emberek. Ha leérettségizek, akkor kell biológia érettségi is vagy csak simán az alap?
2010. jan. 26. 20:33
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Biológia és kémia vagy fizika-minimum egy emelt szintű egy vagy két nyelvvizsgával vagy két emelt szintű. Kellenek a pluszpontok mert csak sok ponttal lehet bejutni. Ezekből a tárgyakból hanyas vagy?
2010. jan. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Érdekes kérdés, mert hogy már nem is tanulunk fizikát, biológiát is csak idén (mondjuk ez nem olyan középiskola, szóval ugrott az elképzelés).
2010. jan. 27. 15:18
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz,csak nagyon akarni kell,de látom belőled ez is hiányzik...így nem akarj tényleg orvos lenni.



Ismerősöm most másod éves a SOTE-n, közgazdasági szakközépből ment oda, úgy,hogy mivel én gimibe jártam végig volt bioszunk és adtuk neki a jegyzetet minden tárgyból.

95%os lett az emelt érettségije mind bioszból mind kémiából.

2010. jan. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem ártott volna emeltbiosz vagy emeltkémia szakra menni gimiben.
2010. jan. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Tényleg nem számít a szakközép, csak akarni kell. Én egészségügyi szakközépből jöttem vegyészmérnök szakra :D


Ha valóban orvos akarsz lenni, akkor teperj, mert egyrészt nagyon magas a ponthatár, másrészt elvégezni sem könnyű. (az egyik legnehezebb képzés) Biosz és kémia érettségire szükséged lesz, emelt lehetőleg. De ha nem is emeltezel valamelyikből, az emelt szint tudása kelleni fog.

2010. jan. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!