Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért mindenkit az érdekli...

Miért mindenkit az érdekli hogy mi van a halál után? Az senkit nem érdekli, hogy hol voltunk születésünk előtt?

Figyelt kérdés
Anyukám nekem azt mondta hogy mielőtt megszülettem volna,előtte megfogant egy másik baba,csak a magzat elment a 2 hónapban.Anyum azt mondta ha ő megszületik akkor én nem lennék.DE hogyha az a gyerek megszületik,akkor én hol lennék.Akkor máshova születek le?Mert így ezek után tényleg csak a lélekvándorlásban tudok hinni.

2014. okt. 11. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ.


Azt még az elején szögezzük le, hogy biztos választ senki sem tud adni(még ha azt is állítja), mert senkinek nincs a kezében biztos információ.Csak arra lehet támaszkodni, ami az ember személyes véleménye.

Tehát én azt gondolom, hogy az tekinthető létezőnek, aki megszületett.Ha egy magzat a születése előtt elpusztul, akkor kár arról beszélni, hogy "mi lett volna, ha".Olyan, mintha nem is létezett volna, mert nem született meg, és egyedül biológiai értelemben élt valameddig.Ha pedig te nem születtél volna meg, akkor te nem léteznél.Legalább is fizikai értelemben biztosan nem, ez tény.Hogy transzcendentális értelemben mi van az élet előtt és a halál után, az egy megfoghatatlan és kezelhetetlen témakör, minden ember másképpen vélekedik róla és gyakran a nézetek szöges ellentétei egymásnak.


De mint mondtam, ez az én véleményem, nem kell tényként kezelni.Valószínűleg más válaszolók másképpen fognak gondolkodni erről.

2014. okt. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A Te fogalom, az nem létezik olyan formában ahogy te az elképzeled! A te az az a "szellem" aki lettél az idő múlásával. Előre nincs meghatározva az se hogy pl, te ilyen kérdést teszel majd fel egyszer. Ha az említett magzat születik meg, akkor te" be sem kerülsz az idő szövetébe! A te az egy bonyolult neuronokkal teli szerv, az agy ami végtelen határtalan mint az univerzum!! TE" csak akkor létezel ha megismerted a világod valamiképp, és leszel valaki. De persze ez szubjektív. Azt sem tudjuk hogy mi ez az egész világ amiben élünk.. Az emberi faj mi!
2014. okt. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A te "éned" attól a pillanattól van, hogy tudatos lettél. Ez praktikusan úgy kicsivel a születés után van, de utána még jó darabig alakul. Úgy egy évig. És utána is folyamatosan, csak sokkal kisebb mértékben. A te "éned" a halál pillanatában megszűnik, bármennyire is nehéz ezt elfogadni. A többi időben egyszerűen nem létezel.

Körülbelül úgy nem, mint a szilvás gombóc, amit elkészítesz, majd megeszed. Amíg liszt, zsír, stb. alakban van, nem beszélhetünk "arról" a szilvás gombócról. Amikor megetted, utána se.

2014. okt. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jól írta előző. Itt, a tudományok témakörben vsz. nem kapsz olyan választ a kérdésedre, amilyent szeretnél, mert itt a válaszolók többsége (magam is) tudományos gondolkodású, és úgy gondolja, hogy az ember " lelke " nem létezik a teste nélkül. Kb. úgy, mint ahogy egy szívdobbanás sem létezik működő szív nélkül.
2014. okt. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Dehogynem kap!

Íme:

Isten a Világ megteremtése előtt egy kicsivel megteremtette az összes lelket, aki valaha erre a világra fog születni. Ezek mind ott várakoznak a Mennyországban, és a fogamzás pillanatában isteni gondviselés következtében beköltöznek a kijelölt megtermékenyült petesejtbe. Akinek a hordozó embriója elvetél, az visszakerül a Mennyországba, és esetleg leszülethet újra, ha Isten úgy tervezte el. Ezek a mennybéli lelkek ott inaktívak, vagy minden újabb megtestesülés (incarnatio) előtt letörlik az előző emlékeiket, tehát tiszta lappal (tabula rasa) indulnak.

2014. okt. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5: Vagyis csak egy jól hangzó mese, bármiféle kézzelfogható bizonyíték hiányában :)

Persze, mindig lesznek olyanok, akik szívesebben hisznek mindenféle mesékben, mintsem hogy elfogadnák az őket körülvevő valóságot. Vannak, akiknek túl kemény a "meztelen valóság".

2014. okt. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ok, sceptic, de hát aki hisz a lélek halhatatlanságában, az valami ilyesmiben hisz, felnőtt emberek, akik ezzel a hittel az elsöprő többségét képviselik az Emberiségnek.

Igaz, hogy úgy, ahogy én leírtam gyermeteg mesének tűnik, és a hívők nyilván tiltakoznának is, de leegyszerüsítve valahogy úgy kell hogy gondolják, nem?

2014. okt. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyilván jó érzés lehet hinni valamiben ami alapján azt remélhetjük hogy nem csak ez az egy élet adatott meg nekünk, de szerintem nem árt minden eshetőségre felkészülni, és minden életedet úgy leélni mintha az lenne az egyetlen, hiszen ki tudja hogy nem-e az lesz az utolsó. Szóval Üzenem mindenkinek hogy éljetek minden nap úgy, mintha az lenne az utolsó napotok! (persze csak ésszel.... :) Na ezért nem vagyok tagja semmilyen vallási gyülekezetnek, hiszen legrosszabb esetben valami csótányként születek újjá. (Márpedig az lesz az egyetlen élőlény aki túléli az atomháborút.. :)
2014. okt. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most mit érdekeljen az minket? Azon már túl vagyunk.
2014. dec. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!