Lesz valamilyen "dolog" ami megingatja a világot a közeljövőben?
Régóta megy minden a saját, lagymatag módján. Gondolok olyan volumenű dologra, mint pl háború, járvány (ebola?), vagy bármilyen forradalom esetleg környezeti változás...
Ki mit gondol. 10 éven belül lesz valami ilyesféle dolog?
vagy nagyon rendben van minden? Rendben van a mai világ? Robotolás, munka hajszolása. Simán elmehet így sok száz évig? Az emberek nem fognak csinálni semmit?
Illetve mi a helyzet az ebolával? Nem tudom eldönteni, hogy higyjek-e az orvosoknak, hogy ide nem fog átterjedni, vagy ebből komolyabb dolog is lehet? Sőt, hatalmas méretű pusztulás...
Szerintem a háború elképzelhető, esetleg valamilyen járvány a közeljövőben, ki mit gondol erről?
Örülj, hogy van robotolás meg munka hajszolása.
Ahol nincsen pl. India, Afrika, ott csak ülnek az emberek a tehénszarban és minden olyan, mint az őskorban.
Ha valaki nem "robotolna" honnan lenne számítógéped?
A zöldség és a hús honnan van? Terem a TESCO polcán?
Világraszóló változást esetleg valami nagy tudományos áttörés tudna hozni. Az valószínűleg hosszú távon pozitív kimenetellel.
Járványt, háborút tippelni? Ráhagyom a Nostradamus-utódokra, lottózzanak, ha akarnak.
Nem azonnal, de elég rövid idő alatt (50-100 év) gyökeres változást fognak hozni a következő negatív folyamatok:
-elfogyó fosszilis erőforrások
-elfogyó tiszta ivóvíz
-emelkedő tengerszint
-drasztikus klímaváltozások
Mind megelőzhető vagy kivédhető megfelelő technikai-tudományos erőfeszítésekkel, tehát nem feltétlenül biztos bármi katasztrofális kimenetel.
"Robotolás, munka hajszolása"
Persze, ennek is jó lenne változnia. Csak nem a semmittevés felé, hanem a megfelelően megfizetett, reális mennyiségű, nem utált, hanem szerethető munka irányába.
Ehhez nem forradalom, járvány, háború kell, hanem az ember, mint értelmes lény morális fejlődése.
Hát az sem öt perc lesz.
Az ebola persze nagyon remesen hangzik, de igazabol nem egy veszelyes betegseg. Az a “baj” vele (marmint a virus szemszogebol), hogy mire elkezdene fertozni, addigra mar olyan beteg az aldozat, hogy eszebe se jut kimenni az emberek koze. Ellenben pl egy influenzaval siman maszkalnak az emberek, es kopkodik szejjel a villamoson. Eppen ezert influanzaban evente milliok kapjak el es akar 100000 ember is bele tud halni, mig ebolaba eddig belehaltak ugy 2-3000-en, azt is egy total elmaradott helyen, ahol se gyogyszer, se koztisztasag, se semmi nincs. Akkor megis miert nem az influenzatol rettegunk? Ja mert a hiradoban az ebola van eppen. Az persze konnyen lehet, hogy az ebola el fog menni 20-30 ezer aldozatig Afrikaban, akar tovabb is, de azon kivul max szorvanyos esetelk lesznek. Az amugy is olyan alszent, sajnaljuk azt a par ezer afrikai ebolast, de szarunk ra, hogy amugy tizszer vagy szazszor ennyien halnak meg rossz viztol, vagy mert nincs kaja, vagy mert polgarhaboru van.
Nalunk Europaban inkabb haboru lehetseges az altalad ohajtott “valamik” kozul, ha az oroszik igy folytatjak. Esetleg egy gazdasagi haboru, ami jo esellyel mar zajlik is, az persze nem olyan latvanyos, nem folyik annyi ver, de attol meg nagyon sok ember elete megy tonkre benne.
Wadmalac
“Persze, ennek is jó lenne változnia. Csak nem a semmittevés felé, hanem a megfelelően megfizetett, reális mennyiségű, nem utált, hanem szerethető munka irányába.”
Attol tartok, hogy ez csak akkor valosulhatna meg, ha a vilagban a munkara valo igeny pont olyan megoszlasban lenne, mint az adott munkat szereto emberek szama. Azaz ha mondjuk lenne 100 ember, akik pont cipeszek akarnak lenni, es evente fejenkent 100 cipot akarnanak gyartani, es ehhez evente pont 10000 embernek kene uj cipo. De ha ennel tobb vagy kevesebb embernek kell cipo, akkor vagy ki kell rugni az egyik cipeszt, vagy olyat kell cipesznek felvenni, aki amugy mondjuk pek akart lenni. Es az osszes munkat, amit senki nem akar elvegezni, gepesiteni kellene. Sajnos erre nem latok eselyt.
#6:
Szerethető munka témájában.
Igazad van, abból a szempontból, hogy mindenki pont olyan munkát végezhessen, ami a nagy álma, tényleg nem megvalósítható a dolog. Olyan mennyiségű franciaágy-tesztelőre globálisan sincs szükség. :)
De legalább annyi, hogy az embereknek ne hányingerrel kelljen a munkahelyükre menni, hogy ne legyenek tőle (főnöküktől, munkakörülményektől, megélhetési nehézségektől) stresszeltek, idegbajosak, depressziósak.
Ehhez az ember-ember kapcsolatoknak kell javulnia, meg általánosan a munkakörülményeknek, a munkahelyek biztonságának (hogy ne kelljen holnapi kirúgáson izgulni).
Bizony ehhez is még nagyon sok, egyéni emberi és társadalmi, gazdasági fejlődésre van szükség.
Én a nagy gyárakat pl AUDI-t utálom, hogy gépesítik az embereket, olyanok, mint az élő robotok.
De persze a nagyfőnökök meg a tulajok zsebre rakják a milliókat. Nem tudnám nézni ekkora vagyon mellett, hogy modern rabszolgatartást üzemeltetek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!